reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Albańska platforma Tring Digital opuściła 39°E i 42°E

dodano: 2020-10-23 12:38 | aktualizacja: 2020-10-23 15:19
autor: Janusz Sulisz | źródło: parabola.cz

Tring TV Zakończyły się testy techniczne albańskiej telewizji satelitarnej Tring Digital (Tring TV) na satelitach Hellas Sat 4 (39°E) i Türksat 3A (42°E). Pisaliśmy o tych testach tu i tu. Przypomnijmy, że oryginalnie kanały platformy Tring TV dla abonentów w Albanii są nadal nadawane na satelicie Eutelsat 16A (16°E).

Tring
Tring Digital platforma albania 2020 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Operator albański Tring Digital najwyraźniej chciał zbadać możliwości techniczne i ewentualne problemy związane z przeniesieniem usługi platformy DTH z obecnej pozycji 16°E na inną. Dlatego na potrzeby testów krótkoterminowych wykorzystywał pojemność na satelitach innych operatorów. A być może chodziło tylko o wynegocjowanie lepszych warunków u obecnego operatora satelitarnego, czyli firmy Eutelsat ?

Najpierw 14 października br. testy pojawiły się na greckim satelicie Hellas Sat 4 (39°E), obsługiwanym przez operatora Arabsat. Od razu 15 października podobne testy dystrybucji stacji Tring Digital pojawiły się na tureckim satelicie Türksat 3A, co było większym zaskoczeniem, gdyż z transponderów na pozycji 42°E korzystają głównie tureckie kanały oraz kilka stacji zagranicznych zainteresowanych udostępnieniem swojego kanału na rynku tureckim.

Podczas gdy z pozycji 39°E większość kanałów była kodowana, to na 42°E nadawany był jeden albański multipleks całkowicie niekodowany (FTA).

Źródło: parabola.cz 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabelio: CAM CI+ 3 m gratis

Oryginalny, bezkartowy moduł (CAM) CI+ nowej szwajcarskiej platformy Kabelio z...

530 zł Więcej...

SAT Kurier - 7-8/2021 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2021

10 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

799 zł Więcej...