reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

ČT3 przynajmniej do wiosny

dodano: 2020-10-23 12:40
autor: Karolina Dobrowolska | źródło: parabola.cz/ceskamedia.cz/CT

CT3 czeska telewizja logo 360px.jpg W związku z drugą falą pandemii koronawirusa Telewizja Czeska (Česká televize) przedłuża emisję kanału ČT3, który od marca pomaga najbardziej zagrożonej grupie ludności, starszym i zmuszonym do pozostania w domu. Dlatego ta czeska stacja przedłuży swoją transmisję od 12 grudnia br. Widzowie mogą oglądać ČT3 codziennie od godz. 9:00 do 17:25, a po 12 grudnia nadawany będzie do godz. 22:00.

CT
ČT3 czeska CT logo green 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- Od razu po uruchomieniu ČT3 spotkał się z niezwykle przychylnym przyjęciem publiczności, w czasie nadawania był piątą najczęściej oglądaną stacją w Czechach, a nawet trzecią najbardziej rozchwytywaną w grupie widzów powyżej 65 roku życia. Nawet teraz, po siedmiu miesiącach emisji, co tydzień dociera do ponad pół miliona widzów w wieku powyżej 65 lat i razem z ČT art. to najlepiej oceniany kanał telewizyjny w Czechach - wyjaśnia dyrektor generalny Petr Dvořák, dodając:

- Podobnie jak w przypadku powrotu UčíTelki na ekrany, reagujemy na obecną sytuację w przypadku ČT3 i dlatego będziemy kontynuować nadawanie, przynajmniej do marca. 


Rada Seniorów Republiki Czeskiej przyznała także wysoką ocenę siódmemu czeskiemu kanałowi telewizyjnemu, który jednoznacznie opowiedział się za jego kontynuacją. Zdaniem rady włączenie tego kanału Telewizji Czeskiej wzmacnia rolę mediów jako ważnej instytucji pamięci.

- W głównym czasie nadawania na kanale będą pokazywane filmy archiwalne Telewizji Czeskiej, uzupełnione o okno programowe „Złoty fundusz filmów i seriali zagranicznych”. W serii znajdą się takie serie jak Hello, Hello!, Sure, Minister, Randall i Hopkirk i inne. Wydłużenie czasu emisji efektywnie wykorzystuje zatem potencjał powtarzalności czeskich i zagranicznych programów produkcyjnych, które pasują do profilu programowego ČT3 ”- dodaje dyrektor programowy czeskiej telewizji Milan Fridrich.


ČT3 ma już przygotowany program świąteczny.
Widzowie mogą spodziewać się komedii muzycznej Święci, opowiadań Arabesques czy koncertów bożonarodzeniowych z udziałem Karela Gotta czy Heleny Vondráčkovej. Jednocześnie w grudniu program będzie upamiętniał rocznicę ważnych reżyserów i artystów związanych z produkcją telewizyjną i filmową. Z okazji jubileuszowej 90-lecia twórcy Františka Filipa, ČT3 wyemituje filmy Upadek Ikara, Ptaki wędrowne czy trylogię komediową Podtożni. Zaprezentuje również Wesołe przygody z filmu i dramat Counting Sheep z Vlastimilem Brodskim, który w tym roku obchodziłby 100. urodziny, a także dwuczęściową adaptację Babci Boženy Němcovej, która upamiętni koniec lat 90-tych reżysera i scenarzysty Antonína Moskalyka.

Oferta programowa stacji ČT3 oparta jest na selekcji ze Złotego Funduszu Telewizyjnego, który stanowi uzupełnienie treści informacyjnych. Blok informacyjny, udostępniony Jedničce i wiadomości Fourty-Four, jest nadawany codziennie w południe, a od grudnia uzupełniany będzie o główną sesję Wydarzenia, po której nastąpi program „Cele, punkty, sekundy”.
 

Źródło: parabola.cz  ceskamedia.cz  ceskatelevize.cz

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kanały


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

125 zł Więcej...

Obejma kominowa mocna pojedyncza E863A - 5m

mocny uchwyt - obejma 5m na komin z pojedynczą opaską...

119 zł Więcej...

SAT Kurier abonament za 2021 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2021 r. z wysyłką...

89 zł Więcej...