reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Play prezentuje nową wersję aplikacji Play24 [wideo]

dodano: 2020-10-26 08:59 | aktualizacja: 2020-10-26 10:43
autor: Łukasz Knapik | źródło: P4

Play24 play aplikacja 360px.jpg Play (P4) wprowadza zmiany w aplikacji Play24, które - jak zapowiada operator - pozwolą klientom na jeszcze wygodniejsze i bezpieczniejsze zarządzanie własnym kontem. Użytkownicy będą mogli skorzystać z intuicyjnych rozwiązań ułatwiających logowanie oraz dodawanie nowych usług. Play zapowiada również kolejne udogodnienia, które wkrótce pojawią się w jego aplikacji.

Play
Play24 play aplikacja 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Pierwszą zmianą jest wprowadzenie nowego sposobu uwierzytelniania użytkowników opartego o standard FIDO (Fast Identity Online).
Jak informuje operator, rozwiązanie to zostało wprowadzone przede wszystkim z myślą o bezpieczeństwie danych klientów operatora. Od teraz klienci nie muszą już zapamiętywać haseł, żeby się zalogować: mają wybór między biometrią w postaci odcisku palca lub rozpoznania twarzy, a kodem PIN. Takie rozwiązanie jest nie tylko wygodniejsze, ale przede wszystkim bardziej bezpieczne. Dzięki użyciu logowania biometrycznego użytkownicy mogą zarządzać swoim kontem bez konieczności tworzenia i zapamiętywania rozbudowanych haseł, przy jednoczesnej gwarancji ochrony swoich danych. Co więcej, operator walczy w ten sposób z cyberprzestępczością i stronami, których celem jest przechwycenie haseł użytkowników. Dzięki nowej formie logowania korzystający z Play24 nie będą musieli obawiać się o ataki hakerów, czy podszywające się pod operatora strony internetowe. Takie rozwiązanie zabezpieczy również konta przed potencjalnym atakiem na serwery przechowujące dane użytkowników.

Kolejna nowość ułatwi klientom dodawanie usług.
Od teraz aplikacja umożliwi w jednym momencie dodanie wszystkich usług w sieci Play, nawet w przypadku posiadania kilku numerów jednocześnie. Po rejestracji nowego użytkownika aplikacja automatycznie rozpozna, czy klient w sieci Play posiada jeden, czy więcej numerów i zaproponuje dodanie ich automatycznie. - Nowa funkcja pozwala na wygodne i łatwe dodanie usług do konta w szybki sposób, w jednym miejscu w aplikacji. Oczywiście, mając na uwadze kwestie bezpieczeństwa użytkowników, które są dla sieci Play priorytetowe, dodanie kolejnych numerów będzie wymagało dodatkowego potwierdzenia - informuje operator.

To nie koniec nowości, jakie sieć Play planuje wprowadzić dla swoich klientów w Play24. Wkrótce, w kolejnej wersji aplikacji, pojawi się nowa forma potwierdzania operacji. Zamiast tradycyjnego kodu SMS będzie można zaakceptować zmiany na koncie za pomocą odcisku palca, rozpoznawania twarzy lub indywidualnie stworzonego, unikalnego kodu PIN. Takie rozwiązanie pojawi się w Play24 do końca roku.

- Aplikacja Play24 powstała, aby ułatwić klientom codzienne zarządzanie kontem. Obecnie klienci Play obsługują za jej pomocą ponad 5 milionów swoich numerów. Jest ona najlepiej oceniana wśród aplikacji operatorskich w Polsce w Google Play i Apple App Store. Umożliwia między innymi opłacanie faktur, doładowywanie konta w parę sekund, włączanie i wyłączanie dodatkowych pakietów oraz kontrolowanie stanu środków. To intuicyjne rozwiązanie, które pozwala na bieżąco monitorować historię zużycia Internetu i wykonanych połączeń nawet na kilku numerach jednocześnie. Dodatkowo pozwala w łatwy sposób skontaktować się z konsultantem, np. za pomocą specjalnie przygotowanego czatu - czytamy w opisie (więcej tutaj i tutaj). 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Play


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

329 zł Więcej...

Stojak alu ścienny AS Sat 25cm

Aluminiowy stojak ścienny 25cm niemieckiej firmy A.S. Sat z certyfikatem...

58 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,0m w wersji v2.1 dla...

49 zł Więcej...