reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

HbbTV Association okroiło specyfikację HbbTV

dodano: 2020-10-27 13:08
autor: Anita Kaźmierska | źródło: HbbTV Association/satkurier.pl

HbbTV HbbTV Association poinformowało, że zakończyło prace nad nową wersją specyfikacji HbbTV - 2.0.3. Co istotne nie wnosi ona dużych zmian, a głównym celem stowarzyszenia było okrojenie specyfikacji z nieużywanych funkcji.

HbbTV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Po raz pierwszy, w oparciu o wiedzę zdobytą na podstawie praktycznych zastosowań HbbTV na całym świecie, HbbTV Association podjęło decyzję o usunięciu ze specyfikacji niektórych funkcji. Co więcej ma zamiar pozbyć się kolejnych w przyszłości. Dotyczy to m.in. synchronizacji multimediów, ekranu towarzyszącego i funkcji CI+, a także obsługi napisów teletekstowych w treściach OTT. Pełną listę porzuconych funkcji można znaleźć pod tym linkiem.

Za to w nowej specyfikacji zaktualizowane zostały niektóre istniejące funkcje HbbTV, zgodnie ze zmianami na rynku. Dotyczy to m.in. standardów sieciowych. Dodana została obsługa rozszerzeń W3C Media Source, natomiast wsparcie formatu MPEG DASH zostało rozszerzone o CMAF. Dodatkowo, również w kontekście MPEG DASH, aplikacje będą mogły zapytać, czy dana implementacja obsługuje tryb szyfrowania cbcs.
 

- Specyfikacja HbbTV jest obecnie dojrzałą specyfikacją, ponieważ jest wykorzystywana na dużą skalę w wielu rzeczywistych sytuacjach komercyjnych - powiedział Vincent Grivet, przewodniczący HbbTV Association. - Dzięki tej dojrzałości wdrażania rynek ma lepszy wgląd w to, co jest naprawdę ważne, a co ostatecznie nie jest aż tak istotne. Utrzymanie specyfikacji „oszczędnej” i skoncentrowanej na ważnych kwestiach jest kluczem do umożliwienia jej rozsądnego wdrożenia przez producentów i innych uczestników rynku. Nie oznacza to, że specyfikacja jest zamrożona lub nie spełnia nowych przypadków użycia, co wykazano na przykład poprzez niedawne publikacje dodatków Application Discovery over Broadband phase 2 (ADB2) oraz Targeted Advertising (HbbTV-TA).

HbbTV Association zamierza wydać Test Suite dla HbbTV w wersji 2.0.3 w lipcu 2021 roku.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii HbbTV


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 3-4/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2023

12 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...