reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Indie i Japonia w listopadzie w Polsat Viasat Nature

dodano: 2020-10-29 23:57
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Polsat Viasat Nature HD W listopadzie br. roku kanał Polsat Viasat Nature poleca swoim widzom szczególnie takie programy jak „Największe i najgroźniejsze” (sezon 3.) i „Jak psy i koty podbiły świat”, a w ramach pasma „Dzika Azja” takie produkcje jak „Dzikie Tokio”, „Indie: dziki stan Karnataka”, „Gdzie jest Sułtan?” i „Gyamo - królowa gór”.

Polsat Viasat Nature


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Listopad 2020 roku w ofercie kanału Polsat Viasat Nature:

„Największe i najgroźniejsze” 3 („Biggest & Baddest” 3)
emisja: od piątku, 6 listopada br. o 20:00

Biolog Niall McCann powraca - tym razem wyrusza w podróż dookoła świata, aby przyjrzeć się, jak niektóre zwierzęta radzą sobie dzieląc swoje terytorium z człowiekiem. Obserwuje w jaki sposób reagują na zmiany klimatyczne i inne zagrożenia dla ich naturalnych siedlisk. W kolejnych odcinkach widzowie zobaczą, jak Niall McCann odwiedza „więzienie dla niedźwiedzi polarnych” w kanadyjskiej prowincji Manitoba, ucieka przed leśnym słoniem w Bengalu Zachodnim i pomaga przenosić aligatory z przedmieść Houston w Stanach Zjednoczonych Ameryki. - Fascynujące spotkania i wspaniałe zdjęcia pomagają świeżym okiem spojrzeć na temat ochrony dzikiej przyrody, a wszystko to dzięki unikalnej mieszance naukowych informacji, brawury, akcji i zaraźliwego humoru - zapowiada nadawca (więcej tutaj).

„Dzika Azja”:
emisja: w niedziele (od 8 listopada br.) o 15:00
Azja, najbardziej zaludniony kontynent na Ziemi, rozciąga się na powierzchni ponad 44 milionów kilometrów kwadratowych. Znajdziemy tu najgęściej zaludnione obszary na świecie, a także ogromne tereny, na których nikt nie mieszka. Żyją tu ludzie pochodzący z najróżniejszych środowisk, mający różne zwyczaje, prowadzący różną politykę i wyznający różne religie. Podobnie zróżnicowana jest azjatycka przyroda. - Doskonale przygotowane programy dokumentalne ukażą nam krajobrazy, miasta i mieszkańców Azji oraz ich wpływ na tutejszą dziką przyrodę - zapowiada nadawca.

„Dzika Azja”:
„Dzikie Tokio” („Wild Tokyo”)
emisja: w niedzielę, 8 listopada br. o 15:00

Tokio to największy i najgęściej zaludniony obszar metropolitalny na świecie, ale 38 milionów jego mieszkańców - czwarta część całej populacji Japonii - dzieli przestrzeń życiową z wieloma przedstawicielami dzikiej przyrody. Urocze chrząszcze z rodziny bogatkowatych, spotykane w rozsianych na terenie miasta świątyniach, rybitwy gniazdujące na dachach domów i ryby żyjące w rzece Tama, a także niedźwiedzie, małpy 
czy podobne do lisów japońskie jenoty żyjące w okolicznych lasach: w tym programie widzowie zobaczą potęgę natury w stolicy Japonii.

„Jak psy i koty podbiły świat” („How Dogs And Cats Conquered The World”)
emisja: w sobotę, 14 listopada br. o 15:00

Na naszej planecie żyje obecnie około 525 milionów psów i 600 milionów kotów. A przecież takie zwierzęta nie istniały w dzikiej przyrodzie: zostały „stworzone” przez człowieka. Jaki niewiarygodny proces przemienił wilka w małego chihuahuę, a drapieżne dzikie koty w puchate persy? I jak udało im się podbić świat? Naukowcy badający te procesy dokonują wielu fascynujących odkryć. Ten dwuczęściowy program przybliża widzom wyniki najnowszych badań, które zrewolucjonizowały wiedzę na temat tego, jak doszło do kohabitacji, współpracy i wreszcie wspólnej ewolucji ludzi oraz zwierząt.

„Dzika Azja”:
„Indie: dziki stan Karnataka” („India's Wild Karnataka”)
emisja: w niedzielę, 15 listopada br. o 15:00

Indyjski stan Karnataka to jeden z najbogatszych na Ziemi terenów dzikiej przyrody. Choć zajmuje zaledwie 5 proc. powierzchni Indii, na jego terenie żyje jedna czwarta wszystkich gatunków zwierząt występujących w tym kraju. Program przedstawia losy wielu niezwykłych stworzeń żyjących w górach, na pustyni, w dżungli i oceanach tej wspaniałej krainy. Trzy lata pracy zaangażowanych filmowców pozwoliły pokazać stan Karnataka w wyjątkowy sposób.

„Dzika Azja”:
„Gdzie jest Sułtan?” („Looking for Sultan”)
emisja: w niedzielę, 22 listopada br. o 15:00

Film dokumentalny ukazujący historię Sułtana - tygrysa, który walczył o pozycję dominującego samca w rezerwacie tygrysów Ranthambore w Indiach. Życie Sułtana dokumentowali filmowcy Mike i Gautam Pandeyowie, ojciec i syn. Kiedy zwierzę nieoczekiwanie zniknęło, mężczyźni postanowili rozwiązać tę zagadkę. Na terenie rezerwatu Ranthambore w latach 2012-2017 zaginęło co najmniej 12 tygrysów. W przypadku młodych osobników zakłada się zwykle, że padły łupem kłusowników, tym razem jednak historia była bardziej skomplikowana. Dokument, poprzez historię Sułtana, ukazuje szerszą perspektywę problemów związanych z ochroną tygrysów.

„Dzika Azja”:
„Gyamo - królowa gór” („Gyamo - Queen of the Mountains”)
emisja: w niedzielę, 29 listopada br. o 15:00

Pantery śnieżne to zwierzęta rzadkie i bardzo trudne do sfilmowania. Fakt, że tym drapieżnikom udało się przetrwać, wskazuje iż ich siedlisko jest zdrowe, a także zróżnicowane biologicznie. Gyamo - samicy pantery śnieżnej - oraz dwójki jej młodych nie widziano od czasu pojawienia się w okolicy dużego samca. Duet filmowców, Mike i Gautam Pandeyowie (ojciec z synem), podążają tropem zaginionych zwierząt. Dokument ukazuje życie panter śnieżnych i stojące przed nimi wyzwania. Czy dzięki temu uda się znaleźć rozwiązania mające na celu ochronę tych rzadkich kotów i ich siedlisk, zanim znikną na zawsze?
 
Niall McCann w programie „Największe i najgroźniejsze”, foto: Viasat World
Niall McCann w programie „Największe i najgroźniejsze”, foto: Viasat World
Niall McCann (z prawej) w samochodzie Land Rover Defender w programie „Największe i najgroźniejsze”, foto: Andy Dittrich/Gryphon/Wild Planet
Niall McCann (z prawej) w samochodzie Land Rover Defender w programie „Największe i najgroźniejsze”, foto: Andy Dittrich/Gryphon/Wild Planet


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Nagrywarka 4K UHD Velocap X Pro

Nagrywarka HDMI  - materiału wideo wysokiej rozdzielczości na zewnętrzne nośniki...

990 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC Biały

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

399 zł Więcej...

Obejma kominowa mocna pojedyncza E863A - 5m

mocny uchwyt - obejma 5m na komin z pojedynczą opaską...

119 zł Więcej...