reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Solid Gold” w serialowej wersji w Polsacie

dodano: 2020-10-30 08:09
autor: Łukasz Knapik | źródło: Cyfrowy Polsat/satkurier.pl

Kino Świat „Solid Gold” W soboty, 31 października oraz 7 i 14 listopada br. o godz. 20:00 w telewizji Polsat widzowie zobaczą premierowe odcinki produkcji „Bez skrupułów”, będącej serialową wersją filmu „Solid Gold”, którego producentem jest Akson Studio, koproducentami są Filmoteka Narodowa - Instytut Audiowizualny i Gdyńskie Centrum Kultury, dystrybutorem jest Kino Świat, a wsparcia udzielił Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF).

Kino Świat „Solid Gold”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
- Serial „Bez skrupułów” - czyli jeden z najgłośniejszych thrillerów politycznych w soboty w Polsacie! Serial „Bez skrupułów”, który wystartuje 31 października br. o godzinie 20:00 w telewizji Polsat, to intrygujący dramat polityczny ukazujący obraz zepsutych elit, przekonanych, że każdy ma swoją cenę. Kolejne odcinki zostaną wyemitowane 7 i 14 listopada br. - zapowiada nadawca.

Jak czytamy w opisie, „Bez skrupułów” to trzymający w napięciu pięcioodcinkowy serial, który odsłania kulisy skorumpowanej pracy policji oraz służb specjalnych. To prawdziwe kino akcji, w którym zobaczymy dwóch największych aktorów polskiej kinematografii - Janusza Gajosa i Andrzeja Seweryna, a partneruje im fantastyczna Marta Nieradkiewicz. To trio prowadzi na ekranie intrygującą, psychologiczną grę, która wciąga już od pierwszego odcinka. 

Oprócz głównej obsady na ekranie widzowie zobaczą m.in. takich aktorów jak Danuta Stenka, Artur Żmijewski, Marcin Czarnik, Olgierd Łukaszewicz, Piotr Stramowski, Mateusz Kościukiewicz, Katarzyna Herman, Ewa Kasprzyk, czy Andrzej Konopka. W serialu pojawi się także Maria Dębska, która nie występowała w wersji kinowej filmu. Jej partnerem jest Maciej Maleńczuk, grający ekscentrycznego właściciela klubu nocnego.

Kaja Miller (w tej roli Marta Nieradkiewicz) jest młodą, uczciwą policjantką. W czasie jednej z nieudolnie przeprowadzonych akcji zostaje porwana i zgwałcona. Uciekając zabija swoich oprawców, a w raporcie zataja okoliczności zajścia i odchodzi z pracy. Osiem lat później do Gdyni ściąga ją jej były szef, Nowicki (Janusz Gajos), wysoki oficer Centralnego Biura Śledczego (CBŚ), który stoi na czele zespołu prowadzącego dochodzenie w sprawie biznesowo-politycznych powiązań na Pomorzu. Grupa ma za zadanie rozpracowanie przestępców zajmujących się budowaniem piramidy finansowej o ogromnym zasięgu. Tropy prowadzą do Kaweckiego (Andrzej Seweryn) - nieuczciwego biznesmana wykorzystującego polityczne znajomości do ochrony własnych interesów. Śledztwo zatacza coraz szersze kręgi i obnaża powiązania świata biznesu, służb i przestępczości zorganizowanej (więcej tutaj i tutaj).

Przypomnijmy, iż film „Solid Gold” pojawił się w kinach w piątek, 29 listopada 2019 roku (więcej tutaj).

„Bez skrupułów” - w kolejnych odcinkach:

Odcinek 1.
emisja: w sobotę, 31 października br. o 20:00

Kaja Miller i Smok są policjantami i kochankami. Spędzają razem  noc, gdy dzwoni telefon i zostają wezwani na komisariat. Na miejscu dowiadują się, że policja dostała cynk i muszą wziąć udział w akcji aresztowania lokalnego mafiosa Jedynaka. Jadą do sopockiego kasyna gdzie  czeka już kilkunastu policjantów z brygady antyterrorystycznej. Kaja z jednym z antyterrorystów zabezpiecza tylne wyjście. Mimo sprawnie przeprowadzonej akcji, Jedynak i jego ludzie uciekają, porywając policjantkę. Kaja budzi się przywiązana do łóżka w domu gangstera. Jedynak próbuje wyciągnąć od niej informację skąd policja dostała cynk, że jest w kasynie. 8 lat później - trwa wystawne przyjęcie na statku. Tadeusz Kawecki wraz z żoną Tamarą wita gości. Mężczyzna jest prezesem banku Solid Gold, a przyjęcie wydane zostało z okazji drugiej rocznicy jego powstania. Imprezę przez obiektyw obserwuje tajny agent. Nowicki, który wyrzucił Kaję z policji po akcji w kasynie, jest teraz wysoko postawionym oficerem Centralnego Biura Śledczego. Mężczyzna chce utworzyć na wybrzeżu komórkę śledczą, która miałaby przyjrzeć się podejrzanym interesom Kaweckiego. Nie chce w sprawę angażować policji z Gdyni, wiec postanawia odszukać Kaję. Kobieta zdążyła się przekwalifikować, teraz jest wychowawcą w zakładzie poprawczym i ma małą córeczkę.

Odcinek 2.
emisja: w sobotę, 31 października br. o 21:00

Kaja przyjmuje propozycję Nowickiego, razem z córką wraca do rodzinnego domu w Gdyni. Zaczyna pracę pod przykrywką. Na zlecenie Nowickiego obserwuje restaurację Sommelier, której właścicielem jest Tadeusz Kawecki. Równocześnie kobieta składa podanie o przywrócenie do służby w Policji i zostaje przyjęta. Dzięki tej posadzie będzie miała szerszy ogląd sytuacji na Wybrzeżu. Kaja zostaje przydzielona do zespołu swojego byłego kochanka, Smoka. Mężczyzna właśnie zajmuje się sprawą wyrzuconego przez morze ciała zamordowanego mężczyzny. Kaja prowadzi przesłuchanie żony zamordowanego, zyskuje zaufanie kobiety, która już poza komendą przekazuje Miller dodatkowe fakty. Mówi, że nie chciała nic powiedzieć w pokoju przesłuchań bo się bała. Twierdzi, że na Wybrzeżu wszyscy wiedzą, że Policja współpracuje z mafią.

Odcinek 3.
emisja: w sobotę, 7 listopada br. o 20:00

Smok spotyka Kaję i Zofię pod szkołą. Dopytuje o wiek dziewczynki, podejrzewa, że może być jej ojcem. Kaja jest zdenerwowana, nie pozwala mu na mieszanie się w jej prywatny sprawy. Żona zamordowanego mężczyzny, która w zaufaniu wyznała Kai wszystko, co wie na temat szemranych interesów swojego męża, zostaje ciężko pobita. Do Kai dociera, że musi być niezwykle ostrożna by nie narazić już nikogo na niebezpieczeństwo. W restauracji Sommelier dochodzi do strzelaniny.

Odcinek 4.
emisja: w sobotę, 7 listopada br. o 21:05

Pod naciskiem Kaweckiego przełożeni Nowickiego próbują wywrzeć na nim presję by przerwał śledztwo w sprawie Solid Gold i opuścił Wybrzeże. Mężczyzna nie chce się na to zgodzić, obiecuje jednak, że będzie dyskretniejszy. Komendant Policji raportuje Kaweckiemu o swoich ustaleniach w sprawie przejęcia samolotu z jego towarem. Ustalił, że była to akcja Centralnego Biura Śledczego a Policja nie miała z tym nic wspólnego, mówi mężczyźnie również o powrocie Kai Miller. Kawecki zaczyna interesować się Kają i jej rodziną, jednemu ze swoich ludzi każe śledzić kobietę i jej bliskich. W restauracji Sommelier dochodzi do kolejnego zabójstwa.

Odcinek 5.
emisja: w sobotę, 14 listopada br. o 20:00

Wacławski zostaje zawieszony po tym, jak wypuścił dilera narkotyków zatrzymanego przez Kaję. Jego następcą zostaje Smok. Teraz na jego barkach spoczywa rozwiązanie sprawy tajemniczych morderstw w restauracji Somelier. Kawecki spotyka się z Nowickim, postanawia zagrać w otwarte karty. Mówi Nowickiemu, że wie, że to on utrudnia mu prowadzenie interesów i proponuje rozejm. Kawecki podejrzewa, że Zofia może być jego wnuczką, składa Kai lukratywną propozycję.
 
Andrzej Seweryn, Marta Nieradkiewicz i Janusz Gajos na plakacie promującym kinową emisję filmu „Solid Gold”, foto: Kino Świat
Andrzej Seweryn, Marta Nieradkiewicz i Janusz Gajos na plakacie promującym kinową emisję filmu „Solid Gold”, foto: Kino Świat
Marta Nieradkiewicz w produkcji „Bez skrupułów” („Solid Gold”), foto: Cyfrowy Polsat
Marta Nieradkiewicz w produkcji „Bez skrupułów” („Solid Gold”), foto: Cyfrowy Polsat
Marta Nieradkiewicz w produkcji „Bez skrupułów” („Solid Gold”), foto: Cyfrowy Polsat
Marta Nieradkiewicz w produkcji „Bez skrupułów” („Solid Gold”), foto: Cyfrowy Polsat
Marta Nieradkiewicz w produkcji „Bez skrupułów” („Solid Gold”), foto: Cyfrowy Polsat
Marta Nieradkiewicz w produkcji „Bez skrupułów” („Solid Gold”), foto: Cyfrowy Polsat


„Bez skrupułów” - emisja w soboty (od 31 października 2020 roku) o godz. 20:00 w telewizji Polsat.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabelio: CAM CI+ 3 m gratis

Oryginalny, bezkartowy moduł (CAM) CI+ nowej szwajcarskiej platformy Kabelio z...

530 zł Więcej...

Multiswitch TechniSat CE 9/8 HD

Markowy (niemiecki) multiswitch TechniSat CE 9/8 HD rozdziela sygnał niezależnie...

290 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

519 zł Więcej...