reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Niemiecka policja uderza w cardsharing

dodano: 2020-10-30 11:11 | aktualizacja: 2020-10-30 11:59
autor: HP | źródło: polizei.bayern

Bayeruth police cardsharing 360px.jpg W środę rano (21 października) niemiecka policja w kilku krajach związkowych w imieniu bawarskiej policji ds. cyberprzestępstw (Zentralstelle Cybercrime Bayern) przy współpracy z kryminalną inspekcją śledczą z Bayreuth (Kriminalpolizeiinspektion Bayreuth) przeprowadziła kilka nakazów przeszukania w celu wykrycia sprawców tzw. cardsharingu (niem. gemeinsamer Kartenzugriff). Komenda policji w Górnej Frankonii oskarżyła dwóch braci o nielegalne udostępnianie kanałów płatnej telewizji dużej liczbie klientów za pieniądze. Według policji spowodowało to znaczne szkody liczone w milionach euro.

polizei.bayern.de
Cyber crime policja niemiecka cyberbezpieczenstwo Niemcy 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Niemcy: 18 nakazów przeszukania w 5 krajach związkowych

37-letni mężczyzna z Górnej Frankonii i jego 35-letni brat byli celem śledztwa prowadzonego przez specjalistów ds. cyberprzestępczości w Inspektoracie Policji Kryminalnej w Bayreuth. 21 października około 100 urzędników przeprowadziło 18 nakazów przeszukania w 5 krajach związkowych. Śledczy z Bawarii, Hesji, Nadrenii Północnej-Westfalii, Dolnej Saksonii i Saksonii-Anhalt ściśle współpracowali w ramach przygotowań do akcji.

Niemieccy śledczy zabezpieczają wiele dowodów

Zabezpieczono dużą liczbę odbiorników, komputerów PC, dysków twardych i innych nośników danych. Obecnie śledczy zakładają, że sprawcy w Niemczech i innych krajach europejskich udostępnili setkom swoich klientów nielegalny dostęp do płatnej telewizji.

Prokuratura w Bambergu prowadzi dochodzenie w sprawie kilku podejrzanych w 5 krajach związkowych, między innymi w sprawie dochodowych oszustw komputerowych. W każdym przypadku prawo przewiduje karę pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 10 lat. Oczekuje się wszczęcia dalszych dochodzeń przeciwko klientom sieci cardsharingu, którą obsługiwali podejrzani.

Źródło: bayern.de  www.br.de 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Card sharing


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,5m w wersji v2.1 dla...

79 zł Więcej...

Nagrywarka 4K UHD HyperCap II Duo

Nagrywarka (grabber) i streamer sygnału HDMI w wysokiej jakości, bezpośrednio...

1 890 zł Więcej...

SAT Kurier - 7-8/2021 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2021

10 zł Więcej...