reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Ukraina przedłuża licencje na NTC

dodano: 2020-10-30 19:21
autor: RO | źródło: detector.media

Narodowa Rada Ukrainy ds. telewizji i radia 29 października br. ukraińska Narodowa Rada ds. telewizji i radia przedłużyła licencję dla krajowego dostawcy naziemnej telewizji cyfrowej w standardzie DVB-T2. Firma Zeonbud przez kolejne 10 lat może obsługiwać wszystkie cztery multipleksy MX-1, MX-2, MX-3 i MX-5. Obecne pozwolenia wygasają 9 grudnia.

https://investigator.org.ua/wp-content/uploads/2017/12/ukrainskei_tv_kanaly.png
Ukraińskie kanały


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zeonbud zobowiązał się, że będzie obsługiwać system alarmowania ludności o sytuacjach kryzysowych w sieci DVB-T2, poprzez zamieszczanie informacyjnego materiału wideo na kanałach ogólnokrajowych. Ponadto operator ma uruchomić dodatkowe 47 nadajników w celu rozszerzenia zasięgu MX-1.

7 stacji nadawczy już działa w regionie Odessy, a na kolejne 14 stacji została podpisana umowa z niemieckim producentem na dostawę sprzętu. Firma planuje je uruchomić w grudniu 2020 roku.

W 2021 r. Zeonbud zamierza zmienić modulację sygnału 256 QAM na 64 QAM, co poprawi zasięg telewizji cyfrowej w kraju. Firma gwarantuje, że w styczniu 2021 r. złoży wnioski do regulatora o zmianę modulacji. Modyfikacja parametrów ma być przeprowadzona w ciągu roku, ponieważ konieczne jest wprowadzenie zmian w pozwoleniach dla 671 nadajników.

 

Źródło: detector.media 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Uchwyt do krokwi pod rynnę

Uchwyt do krokwi pod rynnę

189 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 GIP Box Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GIP dla Naziemnej Telewizji...

129 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

499 zł Więcej...