reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Discovery Channel: Katastrofa samolotu Ił-62 „Kościuszko”

dodano: 2020-10-31 11:50 | aktualizacja: 2020-10-31 12:43
autor: Łukasz Knapik | źródło: Discovery/satkurier.pl

Discovery Channel „Największe polskie katastrofy” W poniedziałek, 2 listopada br. o godz. 21:00 w telewizji Discovery Channel wyemitowany zostanie premierowo 3. odcinek serialu dokumentalnego „Największe polskie katastrofy”. W 1987 roku na terenie Lasu Kabackiego, na obrzeżach Warszawy, rozbił się samolot pasażerski Ił-62M SP-LBG Tadeusz Kościuszko Polskich Linii Lotniczych Lot. Wszyscy obecni na pokładzie zginęli. Do dziś jest to jeden z najczarniejszych dni w historii polskiego lotnictwa. Dlaczego doszło do tego wypadku? Czy można było mu zapobiec? Odpowiedzi na te pytania pojawią się w 3. odcinku serii „Największe polskie katastrofy”.

Discovery Channel „Największe polskie katastrofy”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
9 maja 1987 roku samolot pasażerski Tadeusz Kościuszko Polskich Linii Lotniczych Lot wystartował z Warszawy do Nowego Jorku. Na pokładzie znajdowały się 183 osoby. Po kilkudziesięciu minutach lotu, w wyniku awarii silników, kapitan zdecydował się na powrót do Warszawy i awaryjne lądowanie. Kilka chwil później samolot z prędkością około 470 km/h uderzył w ziemię na terenie Lasu Kabackiego. Wszyscy pasażerowie i członkowie załogi zginęli na miejscu.

W trzecim odcinku serii „Największe polskie katastrofy” przedstawione zostaną kulisy jednej z największych katastrof lotniczych w historii polskiego lotnictwa. Jak czytamy w opisie, wypowiedzi świadków, pilotów oraz ekspertów pomogą odtworzyć dzień tragedii i wyjaśnić jej przyczyny. W szczątkach rozbitego samolotu odnaleziono rejestrator głosu i czarną skrzynkę, dzięki której zapis zrelacjonuje widzom przebieg zdarzeń minuta po minucie.

W odcinku wykorzystano materiały archiwalne Telewizji Polskiej, Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, Narodowego Archiwum Cyfrowego oraz zdjęcia ze zbiorów prywatnych.

Trzeci odcinek serii „Największe polskie katastrofy” wyemitowany zostanie premierowo w poniedziałek, 2 listopada br. o godz. 21:00 na antenie Discovery Channel. Dodajmy, iż w niedzielę, 1 listopada br. o godzinie 14:25 TVN pokaże natomiast pierwszy odcinek tego programu (więcej tutaj).
 
Samolot  Ił-62M SP-LBG Tadeusz Kościuszko w programie „Największe polskie katastrofy”, foto: TVN Discovery
Samolot  Ił-62M SP-LBG Tadeusz Kościuszko w programie „Największe polskie katastrofy”, foto: TVN Discovery


„Największe polskie katastrofy” - emisja w poniedziałki o godz. 21:00 w Discovery Channel.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Nagrywarka 4K UHD HyperCap II Duo

Nagrywarka (grabber) i streamer sygnału HDMI w wysokiej jakości, bezpośrednio...

1 790 zł Więcej...

Antena sat dla TIR-a 60 cm

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę dla TIR-owców.

179 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 259 zł Więcej...