reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Duchy z Enfield” i seriale w listopadzie w Epic Drama

dodano: 2020-11-01 23:55
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World/satkurier.pl

Epic Drama W listopadzie br. kanał Epic Drama poleca swoim widzom film „Wizyta inspektora”, takie seriale jak „Wszystkie stworzenia duże i małe” („Weterynarz z Yorkshire” w stacji Polsat Viasat Nature), „Duchy z Enfield” i „Fotograf śmierci”, a w ramach pasma „Kobiety w walce z przestępczością” takie produkcje jak „Zagadki kryminalne panny Fisher” (sezon 2.), „Sprawy Frankie Drake” (sezon 3.) i „Panna Scarlet i komisarz”.

Epic Drama „Odwilż” Anna Chipovskaya


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Listopad 2020 roku w ofercie kanału Epic Drama:

„Kobiety w walce z przestępczością”:
emisja: w niedziele (od 1 listopada br.) o 15:15
- Pierwsze kobiety detektywi z Wielkiej Brytanii, Kanady i Australii: zapraszamy na przygody pań walczących z przestępczością, naszych własnych „aniołków” - zachęca nadawca. Te eleganckie, atrakcyjne, twarde, inteligentne i sprytne kobiety wraz ze swoimi współpracownikami rozwiązują skomplikowane sprawy kryminalne na ulicach Londynu, Toronto i Melbourne. O godzinie 15:15 stacja pokaże „Zagadki kryminalne panny Fisher” (sezon 2.) (więcej tutaj), o godzinie 16:30 „Sprawy Frankie Drake” (sezon 3.) (więcej tutaj), a o godzinie 17:20 serial „Panna Scarlet i komisarz” (więcej tutaj).

„Wszystkie stworzenia duże i małe”
emisja: od niedzieli, 1 listopada br. o 18:30​

James Herriot właśnie ukończył Glasgow Veterinary College i chce spełnić swoje marzenia o pracy weterynarza w uroczym hrabstwie Yorkshire. Szybko odkrywa, że leczenie zwierząt to także relacje z ich właścicielami, a te w przypadku farmerów z Yorkshire bywają trudne... W Skeldale House James poznaje swoją nową, nieco dysfunkcyjną rodzinę: chaotycznego i nieprzewidywalnego szefa, Siegfrieda Farnona, jego krnąbrnego brata Tristana i bystrą panią Hall, która o wszystkim decyduje. A kiedy uwagę Jamesa przyciąga miejscowa piękność, Helen Anderson, powodów, dla których warto zostać w Yorkshire, jest coraz więcej... Ten serial to remake oryginalnej serii z lat 1978-1990, nakręconej na podstawie życia i książek lekarza weterynarii Jamesa Herriota. - Przy okazji zapraszamy także do kanału Polsat Viasat Nature, gdzie w programie „Weterynarz z Yorkshire” można zobaczyć, jak dziś wygląda dziedzictwo Jamesa Herriota - zachęca nadawca (więcej tutaj).

„Duchy z Enfield”
emisja: codziennie o 21:30

Filmowa adaptacja książki Guya Lyona Playfaira „This House is Haunted”. Ten mrożący krew w żyłach serial oparty jest na faktach - przedziwnych i przerażających wydarzeniach, które miały miejsce w zwykłym domu w 1977 roku. Główną bohaterką jest 11-letnia dziewczynka Janet Hodgson, którą straszą i nękają nadprzyrodzone moce czające się w każdym pokoju... Tak przynajmniej twierdzi dziewczynka i chce, aby inni jej uwierzyli. Wierzy jej niezwykle serdeczna badaczka Maurice Grosse, która robi wszystko, aby chronić małą Janet przed mrocznymi siłami. Grosse ma nadzieję, że sama zawrze pokój z przedwcześnie zmarłą córką. Ekipa serialu dostała w 2006 roku nominacje do nagrody BAFTA w kategoriach „Najlepszego miniserialu” i „Najlepszej aktorki drugoplanowej” (Eleanor Worthington-Cox). W serialu widzowie mogą zobaczyć brytyjskich aktorów, takich jak Timothy Spall, znanego z filmów o Harrym Potterze oraz obrazów „Jak zostać królem” i „Pan Turner” (więcej tutaj).

„Fotograf śmierci”
emisja: w środy o 21:30

Dublin, 1880 rok. Aparaty fotograficzne stają się coraz tańsze i w całym kraju jak grzyby po deszczu wyrastają studia fotograficzne. Jednak fotografia pośmiertna, czyli portrety zmarłych ludzi, powoli zanika. Słynny fotograf zmarłych Brock Blennerhasset próbuje jednak ożywić swoją działalność. Niedawno miał wypadek i zmuszony jest skorzystać z pomocy swojej bratanicy Nancy Vickers i nowego asystenta Conalla Molloya. Choć początek współpracy tej trójki nie wróżył dobrze, biznes zaczyna się rozwijać. Wkrótce jednak okazuje się, że na tym niszowym rynku działa ktoś złowrogi i śmiertelnie niebezpieczny. Prowadzący śledztwo detektyw Frederick Regan podejrzewa, że zabójca zarabia na zdjęciach zmarłych ludzi. Kiedy liczba zgonów zaczyna niebezpiecznie wzrastać, Blennerhasset, Molloy i Vickers muszą powstrzymać mordercę, który nie tylko chce zniszczyć im biznes, ale także zrujnować życie. Aktorzy odtwarzający główne role w tym serialu, tacy jak Michael Smiley, Kerr Logan i Eileen O'Higgins, są znani zarówno z telewizji, jak i kina. Pojawili się w takich serialach jak „Gra o tron”, „Czarne lustro” i Luther” oraz filmach „Maria, królowa Szkotów”, „Brooklyn”, „Kochanice króla” i „To już jest koniec” (więcej tutaj).

„Wizyta inspektora”
emisja: w sobotę, 21 listopada br. o 21:30

Adaptacja filmowa klasycznej sztuki J.B. Priestleya. Akcja filmu rozgrywa się w 1912 roku, w ciągu jednej nocy. W centrum historii znajduje się zamożna rodzina Birlingów, która właśnie świętuje zaręczyny córki, Sheili, z Geraldem Croftem. Ich małżeństwo ma także połączyć dwie dobrze prosperujące firmy, ale uroczystą atmosferę zakłóca wizyta policjanta, inspektora Goole'a. Inspektor prowadzi śledztwo w sprawie samobójstwa pracownicy fabryki pana Birlinga. Jego konsekwentne, uparte pytania wkrótce ujawnią mroczne tajemnice, które mogą zniszczyć rodzinę Birlingów i splamić jej reputację. Zespół producentów i reżyser Aisling Walsh zostali wyróżnieni podczas przyznawania nagród Broadcasting Press Guild oraz Irish Film and Television Awards. Autor zdjęć, Martin Fuhrer, otrzymał nominację od British Society of Cinematographers (brytyjskiego stowarzyszenia operatorów filmowych).
 
Kate Phillips w serialu „Panna Scarlet i komisarz”, foto: Viasat World
Kate Phillips w serialu „Panna Scarlet i komisarz”, foto: Viasat World
Chantel Riley i Lauren Lee Smith w serialu „Sprawy Frankie Drake”, foto: Viasat World
Chantel Riley i Lauren Lee Smith w serialu „Sprawy Frankie Drake”, foto: Viasat World
Essie Davis w serialu „Zagadki kryminalne panny Fisher”, foto: Viasat World
Essie Davis w serialu „Zagadki kryminalne panny Fisher”, foto: Viasat World
Essie Davis w serialu „Zagadki kryminalne panny Fisher”, foto: Viasat World
Essie Davis w serialu „Zagadki kryminalne panny Fisher”, foto: Viasat World


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 1-2/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2022

12 zł Więcej...

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

459 zł Więcej...

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision Lite

Modulator cyfrowy DVB-T/MPEG-4 HD Edision. Pozwala na konwersję sygnału video...

549 zł Więcej...