reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Zbrodnia i przemoc w listopadzie w CI Polsat

dodano: 2020-11-02 08:49
autor: Łukasz Knapik | źródło: A+E Networks

Crime+Investigation Polsat HD CI Polsat HD W listopadzie br. kanał Crime+Investigation Polsat (CI Polsat) poleca swoim widzom takie programy jak „Opowiem ci o zbrodni” (sezon 3.) i „Zbrodnia w moim domu”, a w ramach pasma „Stop przemocy wobec kobiet” takie produkcje jak „Miasto morderców” i „Niewidzialne: stop przemocy”.

CI Polsat Crime & Investigation Network Polsat Crime+Investigation Polsat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zapowiada nadawca, w listopadzie br. do Crime+Investigation Polsat powracają mistrzowie polskiego kryminału. Katarzyna Bonda, Igor Brejdygant, Wojciech Chmielarz, Max Czornyj, Małgorzata i Michał Kuźmińscy oraz Joanna Opiat-Bojarska staną przed kamerą i zmierzą się z prawdziwymi zbrodniami. W trzecim sezonie programu „Opowiem ci o zbrodni” zgłębią mroki lokalnej Polski i postarają się zajrzeć w głąb umysłów ludzi zdolnych do zabicia - emisja od piątku, 6 listopada br. o godzinie 22:00. Widzowie poznają też historie niewinnych ofiar zamordowanych we własnym domu, dzięki Kym Marsh, prowadzącej program „Zbrodnia w moim domu”. W środę, 25 listopada br. przypada Międzynarodowy Dzień Eliminacji Przemocy Wobec Kobiet, w związku z którym nadawca zaprasza na cykl programów poświęconych tej tematyce, a w nim m.in. na „Niewidzialne: stop przemocy”, w którym pisarka Katarzyna Grochola rozmawia z kobietami, którym udało wyrwać się z piekła.

Listopad 2020 roku w ofercie kanału CI Polsat:

„Opowiem ci o zbrodni” 3 („Once Upon Crime” 3)
emisja: w piątki (od 6 listopada br.) o 22:00

Jak zapowiada nadawca, Katarzyna Bonda, Igor Brejdygant, Wojciech Chmielarz, Max Czornyj, Małgorzata i Michał Kuźmińscy oraz Joanna Opiat-Bojarska - mistrzowie polskiego kryminału powracają w nowym sezonie „Opowiem ci o zbrodni”, by zmierzyć się z prawdziwymi zbrodniami. Zabiorą widzów i czytelników m.in. do odstręczającej katowickiej kamienicy, w której grasował Władca Much, spróbują wyjaśnić potrójne morderstwo matki i dwóch córek spod Mielna, stworzą wraz z Bogdanem Lachem profil sprawcy, który splądrował mieszkanie i zabił babcię osiemnastolatka z Dąbrowy Górniczej. Zgłębią mroki lokalnej Polski i postarają się zajrzeć w głąb umysłów ludzi zdolnych do zabicia. W najnowszym sezonie programu na plan powracają czołowi polscy twórcy kryminałów znani z pierwszego sezonu: Katarzyna Bonda, Igor Brejdygant, Wojciech Chmielarz, Max Czornyj, Małgorzata i Michał Kuźmińscy, Joanna Opiat-Bojarska oraz Robert Małecki, który debiutuje w obsadzie programu. Tak jak w poprzednich latach, premierze nowego sezonu towarzyszyć będzie publikacja zbioru opowiadań autorstwa pisarzy biorących udział w programie, wydana nakładem Skarpy Warszawskiej oraz audiobooka na platformie Storytel, do którego głosów użyczą polscy aktorzy. W nowym sezonie „Opowiem ci o zbrodni” mistrzowie polskiego kryminału analizują siedem prawdziwych spraw o morderstwo, które poruszyły polską opinię publiczną. Każdy z pisarzy otrzymał dostęp do akt sądowych, dzięki którym mogli dogłębnie poznać szokujące zbrodnie. Podobnie jak w poprzedniej edycji programu, zdjęcia studyjne uzupełnione zostały rekonstrukcjami dramatycznych okoliczności, jakie doprowadziły do morderstw. Pisarze udali się także w miejsca kluczowe dla przebiegu zbrodni, rozmawiali z rodzinami ofiar i ekspertami zaangażowanymi w śledztwa. Wśród spraw poruszanych w najnowszych odcinkach znalazła się m.in. przerażająca zbrodnia seryjnego Władcy Much z Katowic, sprawa zabójstwa dwunastoletniego ministranta z Poznania oraz sprawa potrójnego zabójstwa prowadzącej agroturystykę kobiety i jej dwóch córek z Mielna, której sprawcy do dziś pozostają nieuchwytni (więcej tutaj).

„Zbrodnia w moim domu” („Murder At My Door with Kym Marsh”)
emisja: we wtorki (od 10 listopada br.) o 21:00

Program, którego gospodynią jest znana z serialu „Coronation Street” Kym Marsh, przedstawia historie niewinnych ludzi zamordowanych we własnych domach przez osoby, które darzyli zaufaniem, a w niektórych przypadkach znali od wielu lat. Rodziny ofiar opowiadają, jak ich bliscy nieświadomi strasznych konsekwencji, wpuścili do domu zabójcę. Każda z omawianych spraw prezentowana jest w oparciu o materiał faktograficzny prezentowany przez detektywów, policjantów i ekspertów kryminalistyki, a także zeznania krewnych i przyjaciół. Zdjęcia i nagrania filmowe z miejsc zbrodni prowadzą widzów przez kolejne etapy tragicznych wydarzeń i ilustrują przebieg skomplikowanych śledztw, by w końcu ujawnić motywy każdego z zabójstw.

„Stop przemocy wobec kobiet”:
emisja: w środę, 25 listopada br. o 21:00
W środę, 25 listopada br. w Międzynarodowy Dzień Eliminacji Przemocy Wobec Kobiet Crime+Investigation Polsat zaprasza od godziny 21:00 na pasmo „Stop przemocy wobec kobiet” (więcej tutaj).

„Stop przemocy wobec kobiet”:
„Miasto morderców” („Murdered By My Husband”)
emisja: w środę, 25 listopada br. o 22:00

28-letnia Hollie została brutalnie zamordowana we własnej kuchni. W tym czasie jej dzieci również  były w domu. Zabójstwa dokonał jej mąż. W Anglii i Walii co tydzień dwie kobiety giną z rąk swoich byłych partnerów (więcej tutaj).

„Stop przemocy wobec kobiet”:
„Niewidzialne: stop przemocy” („Stop Violence Against Women”)
emisja: w środę, 25 listopada br. o 23:00

Co 40 sekund jakaś kobieta w Polsce doświadcza przemocy. Atak najczęściej przychodzi ze strony kogoś, kogo dobrze znają. Formy przemocy są różne: fizyczna, seksualna, psychiczna i ekonomiczna. Niektórym udaje się wyrwać z koszmaru. Jak to zrobiły? Cztery bohaterki, które skorzystały z pomocy Centrum Praw Kobiet, opowiedziały swoje historie w niezwykłym programie dokumentalnym „Niewidzialne: stop przemocy”. Ich opowieści wysłuchała prowadząca programu Katarzyna Grochola, która w swoim dorobku literackim i scenariuszowym wielokrotnie prezentowała bolesną prawdę o przemocy domowej. Świadectwa ofiar przemocy ukazują, że przemoc wobec kobiet często jest niewidzialna, ukryta w czterech ścianach domu często trwa latami. Wiele z nich boi lub wstydzi się mówić o swoim problemie. Nie wiedzą, gdzie szukać pomocy. Katarzyna Grochola pomaga swoim rozmówczyniom otworzyć się i ukazać prawdę o tym, co je spotkało. Każdy odcinek programu poświęcony został innej sprawie, w której jedna z kobiet doświadczyła przemocy fizycznej, seksualnej, psychicznej lub ekonomicznej. Historie kobiet, które uwolniły się od niebezpieczeństwa uzupełnione zostały o wypowiedzi ekspertek z Centrum Praw Kobiet, które na co dzień niosą ofiarom pomoc psychologiczną, prawną i zawodową. Program „Niewidzialne: stop przemocy” ukazuje, jak można wyrwać się z koszmaru, jeśli sami doświadczamy przemocy i co robić, gdy widzimy coś niepokojącego. Ofiary nigdy nie są winne, a ich prawdziwe historie ukazują skalę problemu przemocy wobec kobiet w Polsce (więcej tutaj).
 
Katarzyna Grochola w kampanii akcji „Stop przemocy wobec kobiet”, foto: Anna Górajka
Katarzyna Grochola w kampanii akcji „Stop przemocy wobec kobiet”, foto: Anna Górajka
Kym Marsh w programie „Zbrodnia w moim domu”, foto: A+E Networks
Kym Marsh w programie „Zbrodnia w moim domu”, foto: A+E Networks
CI Polsat pokaże pasmo „Stop przemocy wobec kobiet”, foto: A+E Networks
CI Polsat pokaże pasmo „Stop przemocy wobec kobiet”, foto: A+E Networks


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,5m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 GIP Box Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GIP dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

699 zł Więcej...