reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Brytyjski lockdown 2, ale Premier League będzie grać

dodano: 2020-11-02 11:38 | aktualizacja: 2020-11-02 20:27
autor: Jan Borejko | źródło: adtv/BBC/Skysports

Johnson lockdown 2 UK 360px.jpg W weekend rząd Wielkiej Brytanii ogłosił, że od 4 listopada od północy wprowadzi lockdown, czyli blokadę kraju na co najmniej 4 tygodnie. Niezwykle ważna jest jednak informacja, że piłkarska liga angielska Premier League i inne elitarne sporty otrzymały pozwolenie na kontynuację podczas blokady. To nie wpłynie niekorzystnie na transmisje tych rozgrywek na całym świecie, w tym m.in. w Platformie CANAL+.

Premier League
Premier League


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Przypomnijmy, że zbliżająca się blokada będzie drugim oficjalnym zamknięciem Wielkiej Brytanii w 2020 r. z powodu rosnącej liczby nowych przypadków Covid-19 i potrwa do 2 grudnia. Mieszkańcy Wielkiej Brytanii będą mogli opuszczać swoje domy tylko „z określonych powodów, takich jak edukacja, praca lub zakupy żywności”.

Przypomnijmy, że w lockdownie nr 1 angielska Premier League, podobnie jak praktycznie każda inna liga sportowa na całym świecie, została całkowicie zamknięta na 3 miesiące, od marca do czerwca, kiedy Covid-19 zaczął się szybko rozprzestrzeniać na Wyspach.

Teraz jednak angielska Premier League i inne elitarne sporty otrzymały pozwolenie na kontynuację rozgrywek podczas blokady ze względu na obowiązujące mocne środki zapobiegawcze. Angielska Liga Piłkarska EFL podała, że rząd potwierdził, że jej rozgrywki mogą być kontynuowane w Anglii i Walii.

Niestety jest duże zamieszanie wokół sportów amatorskich i meczów Pucharu Anglii.
Wszystko przez to, że 9 z 40 meczów 1. rundy Pucharu Anglii, które mają zostać rozegrane w dniach 6 - 9 listopada, dotyczy drużyn z lig „nieelitarnych”. Czy te drużyny mogą grać z drużynami z „elitarnych" lig? To wszystko nie jest do końca jasne, m.in. jak wpłynie to na sport oddolny i amatorski, ale opracowywane są wytyczne. FA, LTA, England Golf i Swim England są wśród organizacji sportowych poszukujących więcej informacji od brytyjskiego rządu, bo zamknięto centra rekreacyjne, siłownie i pola golfowe. Niestety ograniczenia będą miały krytyczny wpływ na ponad 150 tys. lokalnych klubów sportowych.

Mówi się, że zapotrzebowanie na fundusz naprawczy rządu w Londynie dla sektora sportowego (i nie ma tu mowy o sporcie elitarnym) powinien wynieść 1,5 mld funtów.

Oprócz Premier League, EFL potwierdza, że mogą też grać Championship, League 1, League 2, kobieca piłka nożna i Liga Narodów - te wszystkie rozgrywki są uznawane za sport „elitarny" i dlatego mogą być kontynuowane, ale bez kibiców.

Inna ważna informacja, ze strony sekretarza kultury Wielkiej Brytanii, Olivera Dowdena jest taka, że podczas drugiego lockdownu cała produkcja telewizyjna i filmowa może być kontynuowana na terenie Wielkiej Brytanii, a to oznacza, że będą produkowane seriale i filmy, oczywiście w miarę możliwości w rygorach pandemii. Rygorom lockdownu nie będą też podlegać pracownicy firm telekomunikacyjnych w Wielkiej Brytanii.

 

Źródło: advanced-television.com  bbc.com  skysports.com

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

125 zł Więcej...

Antena Fuba 902B LTE 5G 470-694 MHz

Antena DVB-T FUBA DAT902 5G to profesjonalna antena telewizyjna z...

149 zł Więcej...

Odbiornik AX 4KBOX HD61 Twin

AX 4K HD61 Twin - najnowszy odbiornik Ultra HD marki...

829 zł Więcej...