reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Litwa zakazuje rosyjskiego kanału

dodano: 2020-11-02 22:53 | aktualizacja: 2020-11-03 10:11
autor: Jerzy Kruczek | źródło: broadbantvnews

RTR Planeta zakaz Litewski regulator medialny - Komisja Radia i Telewizji (LRTK) podjęła decyzję o wszczęciu procedury wstrzymania bezpłatnego odbioru RTR Planeta na Litwie. RTR Planeta miało nadawać agresywne programy wymierzone w kilka krajów UE, w tym Litwę i Polskę. Ten rosyjski kanał jest w ofercie m.in. wielu kablówek oraz w Platformie Canal+ na k. 249 (dziwne, że nadal jest kontynuowana jego emisja dla abonentów polskiej platformy skoro w jej programach obrażana jest Polska).

http://baltnews.lv/images/101611/00/1016110080.jpg
RTR Planeta


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W oświadczeniu LRTK stwierdza, że wszczęto procedurę zakazującą retransmisji RTR Planeta z powodu powtarzających się naruszeń dyrektywy Unii Europejskiej o audiowizualnych usługach medialnych i ustawy o informacji publicznej Republiki Litewskiej.

LRTK dodaje, że ustaliło, iż 17 września 2020 roku stanowisko wyrażone przez Władimira Żyrinowskiego, który wziął udział w retransmitowanym przez RTR Planeta programie telewizyjnym „60 minut”, było agresywne wobec Litwy, Łotwy, Estonii, Ukrainy, Polski, zachęcając do nienawiści wobec tych krajów.

Ponieważ takie naruszenie stwierdzono już drugi raz w tym roku, to jeśli zostanie stwierdzona trzecia taka sytuacja w 2020 roku, to prawdopodobnie litewski regulator po wykonaniu wszystkich niezbędnych procedur może zawiesić kanał RTR Planeta na 12 miesięcy lub dłużej.

Procedury będą obejmowały kontakt z operatorem kanału VGTRK w Rosji, regulatorem w Szwecji, gdzie ma europejską licencję, oraz z KE.

Źródło: broadbandtvnews.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Usługa CANAL+ BOX 4K Ultra HD

Najnowszy dekoder CANAL+ BOX 4K (model HY4001) w nowej cenie...

199 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 259 zł Więcej...

Stojak bezinwazyjny do okna rozporowy

Bezinwazyjny, wnękowy stojak dla anteny satelitarnej lub DVB-T z drążkiem...

149 zł Więcej...