reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Usługa Sat.tv na dedykowanych odbiornikach [wideo]

dodano: 2020-11-03 10:43 | aktualizacja: 2020-11-03 13:13
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Eutelsat/satkurier.pl

Sat.tv Operator satelitarny Eutelsat dalej rozwija własną usługę Sat.tv - rozszerzony elektroniczny przewodnik po programach (EPG) dla kanałów FTA, uruchomiony w kwietniu 2016 roku. Najpierw serwis był dostępny wyłącznie poprzez przeglądarki internetowe i aplikacje mobilne Android i iOS, a teraz ma trafić również na kompatybilne odbiorniki satelitarne, początkowo obejmując tylko kanały FTA z pozycji orbitalnej 7/8°W.

Eutelsat
Sat.tv


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Uruchomiona w 2016 roku usługa Sat.tv najpierw obejmowała EPG tylko dla kanałów FTA z satelitów Hot Bird na pozycji orbitalnej 13°E, jednak po roku dołączyły do nich także kanały z pozycji 7/8°W. Ponadto w 2017 roku Eutelsat uruchomił testy Sat.tv w HbbTV na 13°E.

Nowa odsłona Sat.tv, budowana przede wszystkim pod kompatybilne odbiorniki satelitarne, ma obejmować najpierw kanały FTA wyłącznie na pozycji orbitalnej 7/8°W, gdzie nadawane są głównie arabskojęzyczne stacje dla mieszkańców Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. Z czasem Sat.tv ma zostać rozszerzona o inne pozycje orbitalne obsługiwane przez Eutelsat.

Jak informuje Eutelsat, Sat.tv to kompleksowa i zawsze aktualna lista kanałów. Wszystkie kanały mają być automatycznie instalowane w odbiornikach satelitarnych, ze stałą numeracją. Odbiorniki mają być aktualizowane automatycznie z dnia na dzień, więc wszelkie nowe kanały natychmiast będą pojawiać się na liście, bez konieczności ponownego skanowania.

Kanały w EPG mają być przedstawiane z nazwą, logo i gatunkiem kanału, w lokalnym języku (w tym w języku arabskim), co ma zapewnić widzom łatwą, opartą na grafice nawigację.

Usługa Sat.tv dla odbiorników satelitarnych FTA ma być dostępna tylko na odbiornikach, które przejdą proces certyfikacji. W chwili obecnej na stronie internetowej Eutelsatu brak jest listy kompatybilnych modeli.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy sat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

125 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Wiwa H.265 Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Wiwa dla Naziemnej Telewizji...

129 zł Więcej...

Odbiornik Dreambox DM920 RC20 UHD Triple

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - model DM920 Ultra...

1 999 zł Więcej...