reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Usługa Sat.tv na dedykowanych odbiornikach [wideo]

dodano: 2020-11-03 10:43 | aktualizacja: 2020-11-03 13:13
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Eutelsat/satkurier.pl

Sat.tv Operator satelitarny Eutelsat dalej rozwija własną usługę Sat.tv - rozszerzony elektroniczny przewodnik po programach (EPG) dla kanałów FTA, uruchomiony w kwietniu 2016 roku. Najpierw serwis był dostępny wyłącznie poprzez przeglądarki internetowe i aplikacje mobilne Android i iOS, a teraz ma trafić również na kompatybilne odbiorniki satelitarne, początkowo obejmując tylko kanały FTA z pozycji orbitalnej 7/8°W.

Eutelsat
Sat.tv


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Uruchomiona w 2016 roku usługa Sat.tv najpierw obejmowała EPG tylko dla kanałów FTA z satelitów Hot Bird na pozycji orbitalnej 13°E, jednak po roku dołączyły do nich także kanały z pozycji 7/8°W. Ponadto w 2017 roku Eutelsat uruchomił testy Sat.tv w HbbTV na 13°E.

Nowa odsłona Sat.tv, budowana przede wszystkim pod kompatybilne odbiorniki satelitarne, ma obejmować najpierw kanały FTA wyłącznie na pozycji orbitalnej 7/8°W, gdzie nadawane są głównie arabskojęzyczne stacje dla mieszkańców Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. Z czasem Sat.tv ma zostać rozszerzona o inne pozycje orbitalne obsługiwane przez Eutelsat.

Jak informuje Eutelsat, Sat.tv to kompleksowa i zawsze aktualna lista kanałów. Wszystkie kanały mają być automatycznie instalowane w odbiornikach satelitarnych, ze stałą numeracją. Odbiorniki mają być aktualizowane automatycznie z dnia na dzień, więc wszelkie nowe kanały natychmiast będą pojawiać się na liście, bez konieczności ponownego skanowania.

Kanały w EPG mają być przedstawiane z nazwą, logo i gatunkiem kanału, w lokalnym języku (w tym w języku arabskim), co ma zapewnić widzom łatwą, opartą na grafice nawigację.

Usługa Sat.tv dla odbiorników satelitarnych FTA ma być dostępna tylko na odbiornikach, które przejdą proces certyfikacji. W chwili obecnej na stronie internetowej Eutelsatu brak jest listy kompatybilnych modeli.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy sat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,0m w wersji v2.1 dla...

49 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5278) ULTRABOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...
reklama