reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

ABI Research: Pandemia opóźnia wdrażanie TV 8K

dodano: 2020-11-04 13:54 | aktualizacja: 2020-11-04 14:46
autor: Anita Kaźmierska | źródło: ABI Research/satkurier.pl

LG OLED 8K 88Z9 Pandemia COVID-19 ma różny wpływ na rynek urządzeń multimedialnych. Choć z jednej strony doprowadziła do wzmocnienia rynku konsoli do gier, to z drugiej spowodowała ograniczenie sprzedaży telewizorów. Pandemia szczególnie negatywnie wpłynęła na wdrażanie telewizji w rozdzielczości 8K. Są to wnioski najnowszego raportu ABI Research.

Samsung
Samsung 8K


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Pojawienie się konsoli nowej generacji w połączeniu z dużym popytem na rozrywkę związaną z grami, napędzanym przez pandemię, ma przyczynić się w tym roku do wzrostu rynku konsoli do gier. ABI Research prognozuje, że w 2020 roku dostarczonych zostanie 40 mln konsoli do gier, czyli o 6 proc. więcej niż w 2019 roku.

Podczas gdy pandemia wzmocniła rynek konsoli do gier, to rzuciła wyzwanie rynkowi telewizorów. Światowy rynek TV uległ spowolnieniu z powodu niepewności ekonomicznej. Szczególnie dotknęło to rynku telewizorów 8K - sprzedaż pozostaje w 2020 roku na niskim poziomie.
 

- W 2020 roku oczekiwano wzrostu rynku telewizorów 8K, biorąc pod uwagę transmisje w rozdzielczości 8K zaplanowane na letnie igrzyska olimpijskie. Jednak odroczenie tych igrzysk w połączeniu z ogólnym spowolnieniem gospodarczym zaowocowało niską liczbą dostarczonych telewizorów 8K w 2020 roku - powiedziała Khin Sandi Lynn z ABI Research.

Pomimo wyzwań, producenci telewizorów nadal promują modele 8K. Samsung, LG i inni duzi gracze dążą do zwiększenia sprzedaży telewizorów 8K, aby wygenerować wyższe przychody. TCL zaprezentował własne modele 8K na targach CES 2020. Odkąd konsumenci zmagają się z ekonomicznymi wyzwaniami podczas pandemii, zmieniły się priorytety dotyczące zakupów urządzeń multimedialnych. Wysoce konkurencyjne ceny są niezbędne do zwiększenia sprzedaży.
 

- Chociaż ceny telewizorów 8K spadły w tym roku, to nadal większość modeli jest stosunkowo drogich - ceny wahają się od 3500 do 30000 dol. Wysokie ceny i brak treści opóźnią wdrażanie telewizji 8K. ABI Research szacuje, że w 2021 roku tylko około 1 proc. światowych dostaw telewizorów stanowić będą telewizory 8K - dodała Khin Sandi Lynn.

Wnioski te pochodzą z raportu Media Devices Market Update 2020 firmy ABI Research.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kanały 8K


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R 4K + Tuner DVB-T2 na USB

Homatics BOX R z adapterem DVB-T2 na USB-C to dobry...

399 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...