reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Wkrótce nowe kanały Šláger Muzika i Skvelé TV

dodano: 2020-11-04 15:17 | aktualizacja: 2020-11-04 23:27
autor: Janusz Sulisz | źródło: parabola.cz/satelitnatv.sk

RVR Slovakia logo 360px.jpg Wkrótce 2 nowe kanały mogą wejść na rynek telewizyjny u naszych południowych sąsiadów. Na ostatnim posiedzeniu, które odbyło się 4 listopada 2020 r., słowacki regulator medialny RVR przyznał koncesje nowym stacjom Skvelé TV i Šláger Muzika.

Słowacja


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Firma Československá Muzika, spol. sro. czeskiego biznesmena Karela Peterki uzyskał licencję od Słowackiej Rady Radiofonii i Telewizji na swój nowy projekt kanału telewizyjnego o nazwie Šláger Muzika. Zgodnie z warunkami koncesji będzie to całodobowy kanał obejmujący dodatkową emisję - prawdopodobnie sprzedaż nośników audio przez ekran telewizyjny. Stacja będzie nadawać w słowackiej i czeskiej wersji językowej. Transmisja Šláger Muzika będzie odbywać się drogą satelitarną. Przypomnijmy, że ten sam podmiot uzyskał latem licencję na projekt Šláger Premium na Słowacji.

Operator obecnie dystrybuuje dwa kanały w Czechach i na Słowacji - Šlágr TV i Šlágr 2. Obie stacje są dostępne u niektórych operatorów telewizyjnych. Główny kanał Šlágr TV nadaje również w czeskim DVB-T2 (mux 24).

Na swoim spotkaniu RVR udzieliła również licencji MP Media Production, sro na kanał telewizyjny SKVELÉ TV. Stacja ma nadawać 24 godziny na dobę po słowacku i oferować widzom głównie inne rodzaje dziennikarstwa (70% czasu emisji). Pozostałą przestrzeń zapełnią dodatkowe audycje. W tym przypadku koncesja obejmuje DVB-C, DVB-S, KDS, IPTV, MMDS, MVDS i DVB-T z możliwością dodatkowej emisji EPG, HbbTV, multimodalnego dostępu do serwisu programowego oraz interaktywnego dostępu do serwisu programowego.

Źródło: parabola.cz  satelitnatv.sk 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe kanały


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X + 1TB HDD

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X UHD 4K z wbudowanym...

829 zł Więcej...

TechniSat DigitRadio 143 CD

Stacjonarne radio DAB+ oraz UKF/FM niemieckiej firmy TechniSat. Urządzenie pozwala...

950 zł Więcej...

Moduł UniCam Prime

Najnowsza wersja uniwersalnego modułu dostępu UniCam Prime - następca Unicam...

499 zł Więcej...
reklama