reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Premiera serialu „Król” w CANAL+, także w 4K [wideo]

dodano: 2020-11-06 17:15 | aktualizacja: 2020-11-06 19:50
autor: Anita Kaźmierska | źródło: CANAL+/satkurier.pl

serial Król Canal+ 6 listopada o godz. 21:00 w CANAL+ Premium odbędzie się premiera serialu „Król”. Równoległa emisja w CANAL+ 4K Ultra HD. Piątek z „Królem” rozpocznie się już od godz. 18:25 reportażem „Król: Prolog”, następnie o 19:05 „Jak powstawał Król?”. Tuż przed premierową emisją 1. odcinka serialu „Król”, o godz. 20:00 wyemitowany zostanie dokument „Miasta Rytm: Warszawa 1937”. Natomiast po premierze będzie można obejrzeć krótkie reportaże „Król. Kulisy serialu: bijatyka” oraz „Król: Pierwsza scena”.

CANAL+
serial Król Canal+


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
1. odcinek serialu „Król” jest już dostępny przedpremierowo w CANAL+ telewizja przez internet - został dodany tuż po północy.

Premiera „Króla” to w sumie cztery godziny spędzone w świecie przedwojennej Warszawy. Aby wprowadzić widza w klimat serialu, CANAL+ przygotował szereg programów:

„KRÓL: PROLOG” - godz. 18:25
Rozmowa trzech twórców: reżysera, pisarza i aktora. Reżyser serialu Jan P. Matuszyński, autor powieści Szczepan Twardoch oraz odtwórca głównej roli Jakuba Szapiro - Michał Żurawski, opowiadają o podejściu do projektu, współpracy i przemyśleniach podczas pracy nad serialem.

„Jak powstawał KRÓL?” - godz. 19:05
To pierwszy taki projekt na polskim rynku filmowym - jeszcze nigdy nie stworzono godzinnego dokumentu, który tak drobiazgowo pokazywałby, jak powstaje serial. Twórcy spędzili na planie 60 dni, dokumentując jak kultowa powieść Szczepana Twardocha przeradza się w filmowe dzieło w reż. Jana P. Matuszyńskiego, nagrywając 30 wywiadów z twórcami i aktorami zdradzającymi tajniki najnowszej produkcji CANAL+.

„Miasta Rytm. Warszawa 1937” - godz. 20:00
Jerzy Majewski, historyk sztuki, varsavianista, dziennikarz oraz publicysta w serialu dokumentalnym wyruszył w podróż po polskich miastach, aby poznać ich rytm, historię i architekturę. W specjalnym odcinku „1937” prowadzący wraca do Warszawy, aby pokazać najważniejsze miejsca, w których odbywała się akcja „Króla”, a także opowiedzieć o „Warszawie 1937”.

„Król” odc. 1 - godz. 21:00
Akcja serialu dzieje się w Warszawie w 1937 roku. Nad Europą wisi widmo faszyzmu. Miastem trzęsie żydowski gang pod wodzą polskiego socjalisty, Kuma Kaplicy. Prym wiedzie w nim bokser, Jakub Szapiro - obiekt uwielbienia warszawskich kobiet oraz źródło zazdrości i powód strachu wielu mężczyzn. Jakub skrycie marzy o tym, żeby kiedyś zastąpić Kuma i zostać królem Warszawy. Pewnego dnia przejmuje opiekę nad młodym chłopakiem, Moszem Bernsztajnem, w którym widzi swojego następcę. Tymczasem spisek na szczytach władzy może zmienić oblicze Warszawy i całego kraju, wpływając na gangsterskie imperium Kuma, a także na przyszłość samego Szapiry. Uwikłany w skomplikowane relacje z trzema kobietami Jakub stanie wkrótce do decydującej walki o władzę na ulicach miasta.„Król. Kulisy serialu: bijatyka” - godz. 22:10
Minidokument przedstawiający kulisy kręcenia sceny bijatyki pomiędzy gangiem Jana Kuma Kaplicy a ONR’owcami na ulicach Warszawy.

„Król: Pierwsza scena” - godz. 22:15
Ekspercki materiał nagrany z reżyserem Janem P. Matuszyńskim, który opowiada i wyjaśnia widzom techniczne oraz artystyczne założenia sceny otwierającej serial – blisko 5-minutowego ujęcia mastershot.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Fuba DAA 110A grafit

Fuba DAA 110A to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

649 zł Więcej...

Odbiornik GiGaBlue UHD UE 4K

Najtańszy na rynku odbiornik 4K z podwójną głowicą FBC DVB-S2X...

990 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

149 zł Więcej...
reklama