reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Premiera serialu „Król” w CANAL+, także w 4K [wideo]

dodano: 2020-11-06 17:15 | aktualizacja: 2020-11-06 19:50
autor: Anita Kaźmierska | źródło: CANAL+/satkurier.pl

Canal+ „Król” 6 listopada o godz. 21:00 w CANAL+ Premium odbędzie się premiera serialu „Król”. Równoległa emisja w CANAL+ 4K Ultra HD. Piątek z „Królem” rozpocznie się już od godz. 18:25 reportażem „Król: Prolog”, następnie o 19:05 „Jak powstawał Król?”. Tuż przed premierową emisją 1. odcinka serialu „Król”, o godz. 20:00 wyemitowany zostanie dokument „Miasta Rytm: Warszawa 1937”. Natomiast po premierze będzie można obejrzeć krótkie reportaże „Król. Kulisy serialu: bijatyka” oraz „Król: Pierwsza scena”.

CANAL+
Canal+ „Król”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
1. odcinek serialu „Król” jest już dostępny przedpremierowo w CANAL+ telewizja przez internet - został dodany tuż po północy.

Premiera „Króla” to w sumie cztery godziny spędzone w świecie przedwojennej Warszawy. Aby wprowadzić widza w klimat serialu, CANAL+ przygotował szereg programów:

„KRÓL: PROLOG” - godz. 18:25
Rozmowa trzech twórców: reżysera, pisarza i aktora. Reżyser serialu Jan P. Matuszyński, autor powieści Szczepan Twardoch oraz odtwórca głównej roli Jakuba Szapiro - Michał Żurawski, opowiadają o podejściu do projektu, współpracy i przemyśleniach podczas pracy nad serialem.

„Jak powstawał KRÓL?” - godz. 19:05
To pierwszy taki projekt na polskim rynku filmowym - jeszcze nigdy nie stworzono godzinnego dokumentu, który tak drobiazgowo pokazywałby, jak powstaje serial. Twórcy spędzili na planie 60 dni, dokumentując jak kultowa powieść Szczepana Twardocha przeradza się w filmowe dzieło w reż. Jana P. Matuszyńskiego, nagrywając 30 wywiadów z twórcami i aktorami zdradzającymi tajniki najnowszej produkcji CANAL+.

„Miasta Rytm. Warszawa 1937” - godz. 20:00
Jerzy Majewski, historyk sztuki, varsavianista, dziennikarz oraz publicysta w serialu dokumentalnym wyruszył w podróż po polskich miastach, aby poznać ich rytm, historię i architekturę. W specjalnym odcinku „1937” prowadzący wraca do Warszawy, aby pokazać najważniejsze miejsca, w których odbywała się akcja „Króla”, a także opowiedzieć o „Warszawie 1937”.

„Król” odc. 1 - godz. 21:00
Akcja serialu dzieje się w Warszawie w 1937 roku. Nad Europą wisi widmo faszyzmu. Miastem trzęsie żydowski gang pod wodzą polskiego socjalisty, Kuma Kaplicy. Prym wiedzie w nim bokser, Jakub Szapiro - obiekt uwielbienia warszawskich kobiet oraz źródło zazdrości i powód strachu wielu mężczyzn. Jakub skrycie marzy o tym, żeby kiedyś zastąpić Kuma i zostać królem Warszawy. Pewnego dnia przejmuje opiekę nad młodym chłopakiem, Moszem Bernsztajnem, w którym widzi swojego następcę. Tymczasem spisek na szczytach władzy może zmienić oblicze Warszawy i całego kraju, wpływając na gangsterskie imperium Kuma, a także na przyszłość samego Szapiry. Uwikłany w skomplikowane relacje z trzema kobietami Jakub stanie wkrótce do decydującej walki o władzę na ulicach miasta.„Król. Kulisy serialu: bijatyka” - godz. 22:10
Minidokument przedstawiający kulisy kręcenia sceny bijatyki pomiędzy gangiem Jana Kuma Kaplicy a ONR’owcami na ulicach Warszawy.

„Król: Pierwsza scena” - godz. 22:15
Ekspercki materiał nagrany z reżyserem Janem P. Matuszyńskim, który opowiada i wyjaśnia widzom techniczne oraz artystyczne założenia sceny otwierającej serial – blisko 5-minutowego ujęcia mastershot.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 230 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K + Tuner DVB-T2 na USB

Homatics BOX R z adapterem DVB-T2 na USB-C to dobry...

399 zł Więcej...