reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Netflix uruchamia pierwszy kanał linearny

dodano: 2020-11-06 18:07
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Netflix/Variety/broadbandtvnews

Netflix direct kanal liniowy 360px.jpg Netflix - doskonale znany w Polsce operator amerykańskiej platformy VOD uruchomił nową usługę udostępniania treści w swoim pierwszym kanale liniowym i to gdzie: we Francji! Według serwisu Variety, usługa Netflix o nazwie Direct wystartowała w czwartek 5 listopada i jest dostępna w wybranych częściach Francji. W grudniu usługa ma zostać rozszerzona na inne obszary Francji.

Netflix.fr
Netflix direct kanał liniowy 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Kanał, nazwany Netflix Direct, zostanie uruchomiony we Francji jako test rentowności usługi Netflix jako bardziej tradycyjnej oferty telewizyjnej. Będzie emitować francuskie, międzynarodowe oraz amerykańskie filmy i seriale, które są dostępne w serwisie streamingowym, dostępnym wyłącznie dla abonentów Netflix.

Przynajmniej początkowo kanał Direct będzie dostępny we Francji tylko za pośrednictwem przeglądarek internetowych, a obecnie nie ma planów udostępnienia go za pośrednictwem dekoderów lub aplikacji telewizyjnych.

Co ciekawe, do tego eksperymentu Netflix wybrał Francję z 9 mln subskrybentów, ponieważ konsumpcja tradycyjnej telewizji nadal jest bardzo wysoka w tym kraju, a „wielu widzów podoba się pomysł programów, które nie wymagają od nich wyboru tego, co chcą oglądać”.

W oświadczeniu Netflix stwierdził:

- Niezależnie od tego, czy brakuje ci inspiracji, czy też odkrywasz Netflix po raz pierwszy, możesz dać się poprowadzić po raz pierwszy bez konieczności wybierania konkretnego tytułu i dać się zaskoczyć różnorodnością Biblioteka Netflix .


Netflix osiągnął znakomity rok 2020, zbliżając się do 200 mln subskrybentów na świecie, ale odnotował niewielki wzrost w 3. kwartale o 2,2 mln wyświetleń.

Gigant streamingu odnotował gwałtowny wzrost swojej działalności na początku pandemii koronawirusa. Tylko w pierwszych dwóch kwartałach 2020 r. dodała 26 mln abonentów - prawie tyle samo, ile w całym 2019 r.

Francja jest dla firmy Netflix szczególnie silnym rynkiem i stara się utrzymać pozycję lidera w obliczu uruchomienia francuskiej usługi streamingowej Salto, która rozpoczęła działalność w październiku jako spółka joint-venture France Télévisions, TF1 i M6.

 

Źródło: broadbandtvnews.com  techcrunch.com  world-today-news.com

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe kanały


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Usługa CANAL+ BOX 4K Ultra HD

Najnowszy dekoder CANAL+ BOX 4K (model HY4001) w nowej cenie...

199 zł Więcej...

Stojak alu ścienny AS Sat 60cm

Aluminiowy stojak ścienny 60cm niemieckiej firmy A.S. Sat z certyfikatem...

129 zł Więcej...

Uchwyt kominowy bezinwazyjny E863M z opaską 5,0m

mocny uchwyt antenowy bezinwazyjny - obejma 5m na komin 

139 zł Więcej...