reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Chiny wystrzeliły testowego satelitę 6G [wideo]

dodano: 2020-11-08 23:07 | aktualizacja: 2020-11-08 23:57
autor: Janusz Sulisz | źródło: Xinhua

rakieta Long March 6 chiny 360px.jpg Chińska rakieta nośna Long March 6 została wystrzelona z Taiyuan Satellite Launch Center w prowincji Shanxi w północnych Chinach. Ten start był 351. w serii rakiet Long March. W piątek  6 listopada 2020 r. o godz. 11:19 (czasu lokalnego) Chiny z powodzeniem wysłały na orbitę 13 satelitów z kosmodromu Taiyuan, w tym 10 komercyjnych satelitów do teledetekcji, opracowanych przez argentyńską firmę Satellogic. Jednak istotniejsze jest to, że jednym z wyniesionych satelitów był testowy satelita do łączności 6G.

Xinhua
rakieta Long March 6 chiny 2020 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Każdy z tych 10 satelitów o masie około 41 kg i zaplanowanym czasie pracy na orbicie wynoszącym 3 lata zostanie wykorzystany do świadczenia komercyjnych usług teledetekcyjnych z ich obciążeniami wielospektralnymi i hiperspektralnymi.

Na pokładzie rakiety znajdowały się również 3 satelity opracowane przez chińskie firmy high-tech i instytuty badawcze do obserwacji teledetekcyjnych, eksperymentów naukowych i popularyzacji nauki.

Jednym z nich jest bardzo ważny satelita testowy 6G, ważący 70 kg i nazwany na cześć jednego z jego twórców, University of Electronic Science and Technology of China. Satelita przeznaczony do łączności satelitarnej z częstotliwością terahercową ustanowi łącze nadawczo-odbiorcze na platformie satelitarnej i przeprowadzi testy łączności terahercowej.

Wyniesienie na orbitę pierwszego satelity testowego 6G oznacza przełom w eksploracji terahercowych technologii komunikacji kosmicznej w Chinach. Satelita 6G będzie wykorzystywany do budowy inteligentnych miast, zapobiegania katastrofom i łagodzenia ich skutków, planowania przestrzennego, ochrony środowiska i monitorowania budowy dużej infrastruktury.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 259 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+ 4K ECP

CAM CI+ 4K ECP z odbiorem TVP 4K, CANAL+ 4K...

199 zł Więcej...

Stojak alu ścienny AS Sat 60cm

Aluminiowy stojak ścienny 60cm niemieckiej firmy A.S. Sat z certyfikatem...

129 zł Więcej...