reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
Zobacz sport w tv na dzień: 2022-08-07 - 2022-08-08

Eleven Sports i Canal+ z prawami do Ligue 1? [akt.]

dodano: 2020-11-10 19:49 | aktualizacja: 2020-11-12 12:29
autor: Anita Kaźmierska | źródło: satkurier.pl

Ligue 1 Wygląda na to, że widzowie w Polsce znowu będą mogli oglądać transmisje z meczów piłkarskiej Ligue 1. Na stronie internetowej tej francuskiej ligi, w sekcji International broadcasters, w ostatnim czasie pojawił się zapis dotyczący polskiego rynku. Wskazuje on na to, iż nadawcami Ligue 1 w Polsce są Eleven Sports i CANAL+ Polska. Aktualizacja: Potwierdziły się informacje satkurier.pl na temat praw do Ligue 1 - więcej tutaj.

Ligue 1


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Na razie zarówno Eleven Sports, jak i CANAL+ milczą w sprawie nowych praw sportowych. Dotyczy to między innymi tematu Ligue 1 - nie ma oficjalnego potwierdzenia, kto w Polsce pozyskał te prawa, na jakich zasadach i na jaki okres. To samo tyczy się hiszpańskiej LaLigi.

Przez dwa ostatnie sezony żadna telewizja w Polsce nie pokazywała francuskiej Ligue 1. Wcześniej, do sezonu 2017-18 transmisje można było śledzić w kanałach Eleven Sports, jednak nadawca nie zdecydował się na przedłużenie praw. O ile dodanie „Pologne: Eleven Sports, Canal+ Poland” na stronie internetowej Ligue 1 nie jest jakąś pomyłką, to należy się spodziewać, że francuska liga ponownie zawita do Eleven Sports, a także pojawi się w CANAL+ Sport.

Dodajmy, że kilka godzin wcześniej NENT Group ogłosiła, że nabyła prawa do transmisji Bundesligi w Polsce na cztery sezony: od 2021-22 do 2024-25. Na pytanie satkurier.pl, zadane podczas konferencji, czy grupa byłaby skłonna udzielić sublicencji jakiemuś polskiemu nadawcy, Anders Jensen, prezes i dyrektor generalny NENT Group, odpowiedział, że zamiarem grupy jest, by Viaplay był wyłącznym domem dla Bundesligi w Polsce, jednak grupa nigdy nie odrzuca możliwości przeprowadzenia rozmów z ewentualnymi partnerami.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Futbol w TV


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

429 zł Więcej...

Kabel HDMI biały płaski 2.1 8K UHD 3,0m

Płaski, biały kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1...

79 zł Więcej...