reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Twoja Telewizja Religijna z nowym kanałem

dodano: 2020-11-11 04:51
autor: Łukasz Knapik | źródło: Nadmorska Grupa Medialna/satkurier.pl

Twoja Telewizja Religijna W ostatnim czasie uruchomiony został kolejny kanał nadający w ramach Twojej Telewizji Religijnej (pierwotnie Twoja Telewizja Katolicka), której nadawcą jest Twoja Telewizja Morska (Nadmorska Grupa Medialna) - Parafia Rzymskokatolicka Pod Wezwaniem Matki Boskiej Fatimskiej w Kąpinie. Wszystkie te stacje dostępne są w ofercie Telewizji Kablowej Chopin z Wejherowa, będącej częścią Nadmorskiej Grupy Medialnej.

Twoja Telewizja Religijna


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Twoja Telewizja Religijna rozpoczęła nadawanie w połowie lipca 2014 roku. Nadawcą stacji jest Twoja Telewizja Morska z Wejherowa. Spółka ta otrzymała w grudniu 2013 roku od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRIT) koncesję na rozpowszechnianie w sieci telekomunikacyjnej programu telewizyjnego pod nazwą Twoja Telewizja Katolicka, która obowiązuje od dnia 16 grudnia 2013 roku i wygasa z dniem 15 grudnia 2023 roku.

Pismem z dnia 19 maja 2014 roku spółka Twoja Telewizja Morska złożyła do KRRiT wniosek o zmianę nazwy programu z Twoja Telewizja Katolicka na Twoja Telewizja Religijna. Swój wniosek uzasadniła faktem, iż składając do KRRiT wniosek o udzielenie koncesji na nadawanie programu telewizyjnego o charakterze religijno-publicystyczno-informacyjnym nie posiadała wiedzy, iż nazwa „Katolicka” została zastrzeżona przez Episkopat Polski (EP). Aby uniknąć ewentualnych dwuznaczności w dziedzinie wiary i moralności, program katolicki powinien pozostać pod pełną kontrolą biskupa diecezjalnego. Twoja Telewizja Morska jako koncesjonariusz jest firmą prywatną i nie podlega jurysdykcji kościoła katolickiego w Polsce. W związku z tym 2 czerwca 2014 roku KRRiT wyraziła zgodę na zmianę nazwy.

Dziś Twoja Telewizja Religijna to dwadzieścia pięć kanałów, które nadają codziennie przekaz z lokalnych kościołów rzymskokatolickich z okolic Wejherowa: Parafia Świętej Jadwigi Śląskiej w Kębłowie, Parafia Pod Wezwaniem Bożego Ciała w Helu, Parafia Pod Wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny we Władysławowie, Sanktuarium Pasyjno-Maryjne w Wejherowie, Rumia - Wspomożycielka, Parafia Pod Wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej w Redzie, Parafia Świętego Antoniego Padewskiego w Redzie, Parafia Świętego Józefa Robotnika w Gniewinie, Parafia Świętego Maksymiliana Marii Kolbego w Strzebielinie, Święta Trójca Wejherowo, Parafia Pod Wezwaniem Świętego Leona Wielkiego w Wejherowie, Parafia Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Wejherowie, Parafia Chrystusa Króla i Błogosławionej Alicji Kotowskiej w Wejherowie, Kościół Rzymskokatolicki Pod Wezwaniem Świętego Piotra Apostoła Bożepole Wielkie, Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Pucku, Kościół Rzymskokatolicki Pod Wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa i Świętej Rozalii z Palermo w Wierzchucinie, Kościół Rzymskokatolicki Pod Wezwaniem Zwiastowania Pana w Żarnowcu, Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Bolszewie, Kościół Rzymskokatolicki Pod Wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Białogórze, Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Orlu, Parafia św. Karola Boromeusza w Wejherowie, Parafia św. Augustyna Biskupa w Nadolu, Parafia Rzymskokatolicka Pod Wezwaniem Świętego Jana z Kęt Rumia Janowo, Kościół Rzymskokatolicki Pod Wezwaniem Świętego Izydora w Gowinie i Parafia Matki Boskiej Fatimskiej w Kąpinie. Obok transmisji mszy świętych i nabożeństw w ramówkach jest także pasmo wspólne, w którym widzowie znajdą programy religijne, w języku polskim a także w języku kaszubskim, oraz przekaz planszowy z podkładem Radia Głos z Pelplina (Katolicka Rozgłośnia Diecezji Pelplińskiej) (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.




Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

249 zł Więcej...

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

349 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

759 zł Więcej...