reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
Zobacz sport w tv na dzień: 2021-01-15 - 2021-01-16 - 2021-01-17

Wyścigi PURE ETCR w Eurosporcie i Metro

dodano: 2020-11-12 10:08 | aktualizacja: 2020-11-12 19:57
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Eurosport

PURE ETCR W 2021 roku w świecie sportów motorowych zadebiutuje seria PURE ETCR – pierwsza w pełni elektryczna seria wyścigów samochodów turystycznych. Fani sportów motorowych w Polsce będą mogli oglądać wszystkie jej rundy na platformach Eurosportu, a najważniejsze wydarzenia i kluczowe wyścigi także w otwartym kanale Metro.

PURE ETCR
PURE ETCR


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Na początku października w Kopenhadze odbyła się oficjalna prezentacja serii PURE ETCR – pierwszej na świecie w pełni elektrycznej serii wyścigów samochodów turystycznych. W jej pierwszym sezonie w 2021 roku rozegrane zostanie sześć rund. Formuła PURE ETCR jest nowością w świecie motorsportu – podzieleni na grupy kierowcy będą rywalizować w krótkich, dynamicznych wyścigach, awansować do kolejnych rund aż do wielkiego finału. Każdy z uczestników będzie miał do dyspozycji wyjątkowe bonusy, zwiększające moc silnika, co uczyni rywalizację jeszcze bardziej atrakcyjną.
 

– W pełni elektryczne serie wyścigów to przyszłość sportów motorowych i bardzo się cieszymy, że będziemy pokazywać w Polsce rywalizację w PURE ETCR – dynamicznej, nowoczesnej i angażującej kibiców serii. Popularyzacja elektromobilności i zrównoważonego sportu motorowego jest bardzo istotna dla grupy Discovery. W ostatnich latach pokazywaliśmy w Eurosporcie m.in. Formułę E, zawody sim racingowe, a także nagradzany dokument „And We Go Green”. Ważne jest dla nas budowanie świadomości na temat elektrycznych sportów motorowych i zwiększanie ich dostępności, dlatego z przyjemnością ogłaszamy, że transmisje nowej serii PURE ETCR będą dostępne na platformach Eurosportu, a kluczowe momenty sezonu i najważniejsze wyścigi również w otwartym dla wszystkich kanale Metro – podkreśliła Dorota Żurkowska-Bytner, dyrektor Eurosportu w Polsce.

Każda runda pierwszego sezonu PURE ETCR będzie transmitowana na platformach Eurosportu. Fani sportów motorowych będą mogli korzystać również z bogatej oferty materiałów dodatkowych między innymi w mediach społecznościowych kanału. Najważniejsze wydarzenia sezonu, w tym wyścigi finałowe, będą pokazywane również w otwartym kanale Metro.
 

– Jesteśmy bardzo dumni z naszej współpracy z PURE ETCR. Metro to pierwszy ogólnodostępny polski kanał, który będzie prowadził transmisje z tej ekscytującej i innowacyjnej serii – powiedział Maciej Świerzawski, dyrektor Metro.

– Bardzo się cieszymy z nawiązania współpracy z Metro, która jest dla nas drugim największym porozumieniem po umowie z Eurosportem. Polska jest rynkiem, na którym sporty motorowe cały czas się rozwijają, co widzieliśmy między innymi podczas organizowanych przez Eurosport Events wyścigów z serii FIA European Rally Championship. W tym roku ogłoszono produkcję pierwszego polskiego samochodu elektrycznego, EMP Izera, co pokazuje kierunek rozwoju elektromobilności w Polsce. Jesteśmy przekonani, że dzięki ogólnodostępnym transmisjom PURE ETCR w kanale Metro oraz bogatej ofercie na platformach Eurosportu, wielu kibiców sportów motorowych będzie się emocjonować rywalizacją – podsumował François Ribeiro, Head of Eurosport Events.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Motosport


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Obejma kominowa mocna podwójna E863B - 5m

mocny uchwyt - obejma 5m na komin dwuczęściowa do masztów...

139 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 1,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 1,5m w wersji v2.1 dla...

39 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Mini Combo UHD 4K S2X - Netflix

Nowość - Octagon SF8008 Mini Combo UHD 4K S2X -...

399 zł Więcej...
reklama