reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

KRRiT ogłosiła konkurs na miejsce w MUX 1

dodano: 2020-11-12 10:31 | aktualizacja: 2020-11-12 12:24
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Monitor Polski/KRRiT/satkurier.pl

naziemna antena DVB-T 10 listopada br. przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji opublikował w Monitorze Polskim ogłoszenie o możliwości uzyskania koncesji na rozpowszechnianie kanału telewizyjnego w MUX 1 naziemnej telewizji cyfrowej. Chodzi o miejsce po ATM Rozrywka, którego koncesja wygaśnie 24 lutego 2021 roku i nie zostanie przedłużona.

satkurier.pl
antena naziemna telewizja tv DVB-T


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
2 listopada br. zarząd ATM Grupa otrzymał postanowienie przewodniczącego KRRiT, w którym odmówił on wszczęcia postępowania na podstawie wniosku spółki z 15 września br. o przywrócenie terminu do złożenia wniosku o udzielenie koncesji dla ATM Rozrywka na kolejny okres, po wygaśnięciu 10-letniej koncesji z 25 lutego 2011 roku.

ATM Grupa poinformowała, że bazując na dostępnych analizach prawnych przygotowanych przez zewnętrznych niezależnych doradców, stoi na stanowisku, że wniosek o udzielenie koncesji na rozpowszechnianie ATM Rozrywka na kolejny okres został skutecznie złożony przez ATM Grupa w styczniu 2020 roku. (tj. w zgodnym z przepisami prawa terminie, w związku z czym powinien być merytorycznie rozpoznany przez KRRiT, co powinno skutkować przedłużeniem przysługującej spółce koncesji). Innego zdania jest KRRiT, która twierdzi, że dokumenty do niej nie wpłynęły, i ostatecznie rozpisała nowy konkurs na miejsce w MUX 1. Wnioski mogą być składane w ciągu 45 dni od dnia opublikowania ogłoszenia, czyli do 25 grudnia 2020 roku.
 

- Niezwłocznie po wszczęciu postępowania lista wnioskodawców uczestniczących w postępowaniu opublikowana zostanie w Internecie na stronie www.krrit.gov.pl oraz wywieszona w siedzibie Biura Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji - informuje KRRiT.

Ogłoszenie KRRiT w Monitorze Polskim stanowi podstawę do składania wniosków o udzielenie jednej koncesji, na okres 10 lat, na rozpowszechnianie w sposób cyfrowy rozsiewczy naziemny w multipleksie pierwszym (MUX 1) programu telewizyjnego o charakterze uniwersalnym bądź wyspecjalizowanym. Jak czytamy w ogłoszeniu, program będzie rozpowszechniany codziennie przez 24 godziny na dobę i będzie oznaczony nazwą określoną w koncesji.

W MUX 1 aktualnie dostępnych jest 8 kanałów telewizyjnych w jakości SD: Eska TV, TTV, Polo TV, Trwam, Stopklatka, Fokus TV, TVP ABC oraz ATM Rozrywka, którego koncesja wygaśnie 24 lutego 2021 roku.

Niewykluczone, że ATM Grupa będzie ponownie starać się o uzyskanie koncesji na nadawanie ATM Rozrywka w MUX 1.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.




Więcej z kategorii NTC w Polsce


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Wiwa H.265 Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Wiwa dla Naziemnej Telewizji...

129 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 GoSAT GS250T2 H.265 HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GoSAT dla Naziemnej Telewizji...

109 zł Więcej...