reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Discovery Channel: Zawalenie się hali MTK

dodano: 2020-11-13 10:01
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVN Discovery/satkurier.pl

Discovery Channel „Największe polskie katastrofy” W poniedziałek, 16 listopada br. o godz. 21:00 w telewizji Discovery Channel wyemitowany zostanie premierowo 5. odcinek serialu dokumentalnego „Największe polskie katastrofy”. Zawalenie się dachu hali Międzynarodowych Targów Katowickich (MTK) to jeden z największych wypadków budowlanych w historii współczesnej Polski. Jak doszło do tego tragicznego zdarzenia? W tym odcinku „Największych polskich katastrof” widzowie poznają relacje świadków, ocalałych, a także ekspertów, z którymi prześledzą bieg wydarzeń.

Discovery Channel „Największe polskie katastrofy”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
28 stycznia 2006 roku w hali Międzynarodowych Targów Katowickich odbyła się wystawa gołębi pocztowych, która przyciągnęła na miejsce setki gości. Było to zwykłe popołudnie - orkiestra grała, hodowcy i odwiedzający pili pyszną kawę, podziwiając wystawione okazy. Nic nie zapowiadało nadchodzącej katastrofy. Nagle pod naporem śniegu zawalił się dach budynku, przygniatając ludzi tonami żelastwa.

W wypadku zginęło sześćdziesiąt pięć osób, ponad sto siedemdziesiąt zostało rannych. W programie świadkowie wydarzeń opowiedzą o poszukiwaniach bliskich i dramatycznej akcji ratowniczej w niezwykle trudnych warunkach. Eksperci przeanalizują projekt hali i błędy konstrukcyjne. Ocalali z katastrofy wrócą myślami do dnia, który na zawsze odmienił ich życie.

W odcinku wykorzystano materiały archiwalne TVN, TVP oraz zdjęcia ze zbiorów prywatnych.

Premiera piątego odcinka serii „Największe polskie katastrofy” odbędzie się w poniedziałek, 16 listopada br. o godzinie 21:00 na antenie Discovery Channel (więcej tutaj).
 
Kadr z programu „Największe polskie katastrofy”, foto: TVN Discovery
Kadr z programu „Największe polskie katastrofy”, foto: TVN Discovery


„Największe polskie katastrofy” - emisja w poniedziałki o godz. 21:00 w Discovery Channel.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Tivusat: Black card + CAM w UHD

Najnowsza karta Tivusat tzw. Black card z modułem CAM v.1.4...

790 zł Więcej...

TNT Sat: dekoder Sagemcom HD + karta

Dekoder Sagemcom HD wraz z kartą TNT Sat. Zapewnia dostęp...

629 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 110A grafit

Fuba DAA 110A to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

649 zł Więcej...
reklama