reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Wojna i tajemnice w grudniu w Polsat Viasat History

dodano: 2020-11-12 23:50
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Polsat Viasat History HD W grudniu br. kanał Polsat Viasat History poleca swoim widzom w ramach pasma „Po prostu historia: wojny” taki program jak „II wojna światowa: wyścig do zwycięstwa”, w ramach pasma „Po prostu historia: tajemnice” taką produkcję jak „Tajemnica Włóczni Przeznaczenia”, w ramach pasma „Po prostu historia: świat starożytny” takie programy jak „Skanowanie Nilu”, „Zaginione piramidy Azteków”, „Tajemnice Sakkary” i „Wielkie miasta starożytności”, a w ramach pasma „Po prostu historia: królowie i władcy” takie produkcje jak „Wersal: pałac Króla Słońce”, „Śladami Attyli, władcy Hunów” i „Chiny Mao Zedonga”.

Polsat Viasat History


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Grudzień 2020 roku w ofercie kanału Polsat Viasat History:

„Po prostu historia: wojny”:
emisja: codziennie (od 7 grudnia br.)
W cyklu stacja przedstawi wydarzenia, które doprowadziły do sojuszu między mocarstwami alianckimi oraz to, jak ich wspólny wysiłek doprowadził do zwycięstwa. Wśród premier: „II wojna światowa: wyścig do zwycięstwa”.  Jak zapowiada nadawca, widzowie zobaczą amatorskie nagrania znalezione na strychach, odsłaniające prawdę o życiu pod rządami niemieckich nazistów. Widzowie poznają sekrety działań wojennych i materiały ukazujące błędy i nieudolność niemieckiej machiny wojennej, ale także genialne innowacje, które mogłyby całkowicie zmienić losy wojny, gdyby tylko zostały zrealizowane.

„Po prostu historia: wojny”:
„II wojna światowa: wyścig do zwycięstwa” („WWII: Race To Victory”)
emisja: od poniedziałku do piątku (od 7 grudnia br.) o 20:45

Sześcioodcinkowy serial dokumentalny pokazuje, w jaki sposób i dlaczego w czasie II wojny światowej zawiązany został sojusz między Wielką Brytanią, Stanami Zjednoczonymi Ameryki i Związkiem Radzieckim. Program zawiera analizę wyścigu aliantów do ostatecznego zwycięstwa oraz powojennej supremacji aż do dnia zakończenia wojny w Europie 8 maja 1945 roku. Widzowie poznają dzieje rywalizacji i sporów pomiędzy przywódcami: Winstonem Churchillem, Franklinem Delano Rooseveltem oraz Józefem Stalinem. Każdy członek wielkiej trójki starał się narzucić pozostałym swoją wolę, wygrać konflikt na własnych warunkach i realizować swoją ideologię w powojennej Europie.

„Po prostu historia: tajemnice”:
emisja: codziennie (od 14 grudnia br.)
Wśród tajemnic, które mimo wieloletnich analiz i badań pozostają nierozwiązane, jest między innymi „Tajemnica Włóczni Przeznaczenia”. Czy legendarna włócznia rzeczywiście może dać władzę nad światem temu, kto ją dzierży? Czy w Roswell wylądowali kosmici? Kolejne tajemnice widzowie znajdą na dnie Atlantyku i we wraku Titanica, poznając jednocześnie historie heroizmu i zdrad, miłości i tchórzostwa.

„Po prostu historia: tajemnice”:
„Tajemnica Włóczni Przeznaczenia” („The Mystery of the Holy Lance”)
emisja: w poniedziałek, 14 grudnia br. o 20:45

Szukali jej Konstantyn Wielki, Napoleon Bonaparte i Adolf Hitler: Włócznia Przeznaczenia, zwana także Włócznią Lucjana, to jeden z najbardziej niezwykłych artefaktów w historii religii. Według tradycji chodzi o broń, którą rzymski legionista (który po nawróceniu przyjął imię Longin lub Lucjan) przebił bok Jezusa Chrystusa na krzyżu. Autorzy filmu zabiorą widzów w podróż od Jerozolimy po Paryż i Wiedeń, pokazując badania naukowe i historyczne, dzięki którym dowiedzą się więcej o tym wyjątkowym przedmiocie.

„Po prostu historia: świat starożytny”:
emisja: codziennie (od 21 grudnia br.)
- Wracamy do starożytności i odkrywamy, jak wpłynęła ona na współczesny świat - zapowiada nadawca. Stacja zaprasza na premierę programu „Skanowanie Nilu”, trzecią i czwartą część „Wielkich miast starożytności” oraz „Zaginione piramidy Azteków”. Czy to trzęsienie ziemi było powodem, który pchnął spokojnych rolników ze Skandynawii do porzucenia swoich spokojnych siedzib i wyruszenia na łupieżcze wyprawy? Czego nowego dowiedzieli się historycy o dziejach Pompejów i nekropolii w Sakkarze?

„Po prostu historia: świat starożytny”:
„Skanowanie Nilu” („Scanning the Nile”)
emisja: od poniedziałku do piątku (od 21 grudnia br.) o 22:00

Wokół Nilu utworzono jedną z największych cywilizacji starożytności, ale jak do tego doszło? Ta seria ukazuje ogromną rolę, jaką w rozwoju starożytnego Egiptu odegrała jego święta rzeka. Autorzy programu sięgnęli po najnowocześniejsze technologie stosowane w archeologii - niektóre z nich nigdy wcześniej nie były wykorzystywane w Egipcie. Egiptolodzy z różnych krajów dokonują kolejnych odkryć, analizując teren z powietrza, ziemi i głębi Nilu. Wykorzystują do tego lidary, podwodne drony i fotogrametrię. Widzowie dowiedzą się, jak Nil zmieniał się przez stulecia oraz jakie były skutki tych zmian. Poznają sieć portów i kanałów zbudowaną przez starożytnych Egipcjan i dowiedzą się, dlaczego tyle cudów architektury spoczywa dziś na dnie rzeki.

„Po prostu historia: świat starożytny”:
„Zaginione piramidy Azteków” („Lost Pyramids of the Aztecs”)
emisja: od poniedziałku, 21 grudnia br. o 19:40

Aztekowie stworzyli jedną z najpotężniejszych cywilizacji, jakie kiedykolwiek powstały w obu Amerykach; byli bezwzględnymi wojownikami i pomysłowymi inżynierami, podbili ogromne terytorium, zbudowali potężne piramidy, zrealizowali ambitne projekty z zakresu inżynierii lądowej, wykorzystując jedynie siłę mięśni i proste narzędzia. Ich ogromne imperium zmietli hiszpańscy najeźdźcy, a miasta i pomniki zostały zniszczone już po 200 latach od powstania. Wiele tajemnic Azteków spoczywa pod ziemią w stolicy Meksyku. Dziś archeolodzy dotrą głębiej niż kiedykolwiek wcześniej, aby dowiedzieć się, kim byli Aztekowie i jak zbudowali swoje niezwykłe imperium.

„Po prostu historia: świat starożytny”:
„Tajemnice Sakkary” („Decoding Saqqara”)
emisja: w poniedziałek, 21 grudnia br. o 20:55

Starożytny Egipt ze wszystkimi swoimi tajemnicami nadal nas fascynuje. Nekropolia w Sakkarze, około 30 km od Kairu, mieści jeden z najbardziej fascynujących zabytków Egiptu: piramidę faraona Pepiego II. Niewielu o niej słyszało, bo jest zamknięta dla zwiedzających, a jednak to jej właśnie spośród wszystkich obecnie znanych piramid poświęcono najwięcej tekstów naukowych. Po raz pierwszy od 90 lat uczestnicy międzynarodowej misji archeologicznej w Sakkarze otwierają i analizują ten niezwykły grobowiec. W jaki sposób Egipcjanie budowali piramidy? Ich ściany pokryte są hieroglifami, ale jaka jest ich historia? 

​​​​​​​„Po prostu historia: świat starożytny”:
„Wielkie miasta starożytności” („Megapolis: The Ancient World Revealed”)
emisja: od środy, 23 grudnia br. o 20:45

Ateny, Aleksandria, Tikál czy Rzym: te legendarne miasta to jedne z najważniejszych na świecie stanowisk archeologicznych, które wciąż jeszcze kryją w sobie wiele sekretów. Zbudowane jako świątynie wiedzy, szybko stały się tętniącymi życiem centrami starożytnego świata. Jakie były ich początki, jak wyglądało w nich codzienne życie, w jaki sposób stały się ośrodkami nauki i odkryć? Ten serial ukazuje, jak wyglądały starożytne miasta w szczytowych okresach potęgi i rozwoju. Jak zapowiada nadawca, cyfrowe rekonstrukcje w połączeniu ze współczesnymi materiałami filmowymi i wyjaśnieniami ekspertów rzucą nowe światło na te skarby architektury i dawne cywilizacje, które położyły fundamenty pod współczesny świat (więcej tutaj).

„Po prostu historia: królowie i władcy”:
emisja: codziennie (od 28 grudnia br.)
- Poznajmy z bliska najbardziej wpływowe, szanowane i budzące postrach postaci w historii - zachęca nadawca. Stacja zaprasza na program „Wersal: pałac Króla Słońce” i na wyprawę „Śladami Attyli, władcy Hunów” (więcej tutaj). Warto dowiedzieć się czegoś więcej o człowieku, który rzucił na kolana Rzym. Widzowie zobaczą także z bliska „Chiny Mao Zedonga” i dowiedzą się, do jakiego stopnia przewodniczący Mao Zedong zdołał zrealizować swoje socjalistyczne marzenie. Przyjrzą się również, jak królowa Wiktoria wychowywała swoje dzieci i przygotowywała je na czasy wielkich wyzwań.

„Po prostu historia: królowie i władcy”:
„Wersal: pałac Króla Słońce” („Versailles: The Challenges of The Sun King”)
emisja: od poniedziałku, 28 grudnia br. o 20:40

Pałac królewski w Wersalu i jego ogrody przyciągają co roku ponad 7,5 miliona zwiedzających, ale czy znamy już wszystkie tajemnice, jakie kryje to wyjątkowe miejsce? Wersal był prawdziwym katalizatorem badań naukowych w XVII-wiecznej Francji. Ta seria dokumentalna obraca się wokół wielkiego naukowego śledztwa podjętego w czasie rekonstrukcji pałacu wersalskiego, nowych odkryć, wynalazków, eksperymentów, archiwalnych planów i badań naukowców. - Zagłębimy się w historię oraz zobaczymy, jak kolosalnym zadaniem jest budowa królewskiego pałacu! - zapowiada nadawca.
 
Kadr z programu „Tajemnica Włóczni Przeznaczenia”, foto: Viasat World
Kadr z programu „Tajemnica Włóczni Przeznaczenia”, foto: Viasat World


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AX 4KBOX HD61 Twin

AX 4K HD61 Twin - najnowszy odbiornik Ultra HD marki...

829 zł Więcej...

Uchwyt masztu do krokwi

uchwyt masztu do krokwi

130 zł Więcej...

Nagrywarka 4K UHD Velocap X Pro

Nagrywarka HDMI  - materiału wideo wysokiej rozdzielczości na zewnętrzne nośniki...

990 zł Więcej...