reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Disney+ ma 73,7 mln subskrybentów

dodano: 2020-11-14 13:09 | aktualizacja: 2020-11-16 12:21
autor: Janusz Sulisz | źródło: broadbandtvnews/techcrunch/Disney

Disney+ Disney+ ma ponad 73 mln abonentów już po roku, przekraczając już i tak wysokie oczekiwania, jakie stawiało sobie imperium Disneya. Płatne subskrypcje Disney+ wzrosły do ​​73,7 mln w 3. kwartale, co stanowi znaczący wzrost w stosunku do 60,5 mln zarejestrowanych na koniec czerwca.

Disney+


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Ogólnie rzecz biorąc, był to trudny kwartał dla Disneya, ponieważ pandemia zmusiła firmę do zamknięcia niektórych parków rozrywki, a pozostałe działały z ograniczoną przepustowością. Przychody Disneya spadły do ​​14,7 mld dol. (w porównaniu do 19,1 mld dol w 4. kwartale 2019 r.), dodatkowo przy stracie 0,39 dol. za akcję.

- Prawdziwym jasnym punktem była nasza bezpośrednia działalność konsumencka, która ma kluczowe znaczenie dla przyszłości naszej firmy. W rocznicę uruchomienia Disney+ mamy przyjemność poinformować, że pod koniec czwartego kwartału , usługa miała ponad 73 miliony płatnych abonentów - co znacznie przewyższyło nasze oczekiwania już w pierwszym roku - powiedział w oświadczeniu dyrektor generalny Bob Chapek.


Podczas rozmowy z inwestorami Chapek zauważył również, że Disney+ jest obecnie dostępny w ponad 20 krajach na całym świecie, a usługa ma ruszyć w Ameryce Łacińskiej.

Dodać trzeba, że Disney+ przesunął datę premiery swojego pierwszego serialu Marvela „Wandavision” z grudnia na 15 stycznia 2021.

Nastąpił dalszy wzrost w innych usługach strumieniowych Disneya, Hulu ma 36,6 mln subskrybentów, o 1,1 mln więcej niż w czerwcu, a ESPN Plus osiąga obecnie 10,3 mln abonentów przy 8,5 mln w poprzednim kwartale.

Tu warto zwrócić uwagę na konkurencję: 73,7 mln subskrybentów Disney+, podczas kiedy w kilka lat Netflix może pochwalić się 73 mln subskrypcji w samych Stanach Zjednoczonych i 167 mln na całym świecie.

Jak szybko Disney+ dogoni Netflixa?
 

Źródło: broadbandtvnews.com  decider.com  screenrant.com

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter SCR 4UB Opticum Robust 3 Legacy

Konwerter Unicable UB4 + 3 Legacy marki Opticum Robust pozwala...

129 zł Więcej...

Stojak alu ścienny AS Sat 45cm

Aluminiowy stojak ścienny 45cm niemieckiej firmy A.S. Sat z certyfikatem...

72 zł Więcej...

Obejma kominowa mocna pojedyncza E863A - 5m

mocny uchwyt - obejma 5m na komin z pojedynczą opaską...

119 zł Więcej...