reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Eutelsat Konnect - satelitarny internet do 100 Mb/s

dodano: 2020-11-12 16:31
autor: Janusz Sulisz | źródło: Eutelsat/satkurier.pl

Eutelsat Konnect Eutelsat Communications z powodzeniem wprowadził do eksploatacji swojego nowego satelitę Eutelsat Konnect na pozycji orbitalnej 7°E. Dostępność wyniesionego na pokładzie rakiety Ariane dnia 16 stycznia 2020 roku satelity została opóźniona z powodu pandemii COVID-19. Po zakończeniu testów Eutelsat Konnect jest już operacyjny i ma stopniowo zwiększać stopień wykorzystania pojemności do 80 proc. do końca roku i 100 proc. do marca 2021 roku.

Eutelsat Konnect
Eutelsat Konnect


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Eutelsat Konnect to całkowicie elektryczny satelita, zbudowany przez Thales Alenia Space i pierwszy, który korzysta z nowej platformy Spacebus Neo firmy Thales Alenia Space. Dzięki przepustowości 75 Gb/s w sieci 65 wiązek kierunkowych zapewnia znaczne zasoby dla usług szerokopasmowych i wyznacza nowy wzorzec elastyczności w satelitach o wysokiej przepustowości, prowadząc do zoptymalizowanych współczynników wypełnienia.

Zasięg zostanie początkowo podzielony między Europę, a około 55 proc. pojemności będzie skoncentrowane na obszarach o wysokim popycie, a mianowicie Francji, Włoszech, Niemczech, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i Afryce. Przykładowo z pojemności Eutelsat Konnect na terytorium Francji skorzysta Orange.

W ofercie internetu satelitarnego Konnect skierowanej na niemiecki rynek pakiety i ceny są następujące:
  • Easy - 30 Mb/s - 29,99 euro/mc,
  • Zen - 50 Mb/s - 44,99 euro/mc,
  • Max - 100 Mb/s - 69,99 euro/mc.

Prędkość uploadu w każdym z tych przypadków wynosi 5 Mb/s. Dostęp do internetu jest nielimitowany jeśli chodzi o wielkość transferu danych. Opłata instalacyjna wynosi 49 euro.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy sat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 599 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

429 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...