reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Między listami” w serwisie Storytel

dodano: 2020-11-18 06:28
autor: Łukasz Knapik | źródło: Kino Świat/satkurier.pl

Kino Świat TVN Storytel „Między listami” W piątek, 20 listopada br. o godz. 20:00 w cyklu „Superkino” w telewizji TVN wyemitowany zostanie premierowo film „Listy do M. 3”. Tymczasem we wtorek, 17 listopada br. w Storytel - w ramach „Storytel Original” , odbyła się premiera słuchowiska „Między listami”. Partnerami projektu Storytel są TVN Grupa Discovery oraz Kino Świat.

Kino Świat TVN Storytel „Między listami”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
- Seria „Listy do M.” od blisko dekady cieszy się wielką popularnością wśród Polaków. Pierwsze trzy części przyciągnęły do kin blisko 9 milionów widzów, którzy zachwycili się filmowymi bohaterami. Teraz bliżej poznamy nieznane dotąd fakty i przygody z życia dwojga z nich, Kariny (w tej roli Agnieszka Dygant) i Szczepana (Piotr Adamczyk). Para powróci w zabawnym i wciągającym słuchowisku „Storytel Original” „Między listami” - czytamy w komunikacie.

Małżeństwo Lisieckich nie raz zaliczało wzloty i upadki. Karina „wzlatywała” w objęciach świętego Mikołaja o imieniu Mel, a Szczepan „upadał” dosłownie... z dachu budynku. Mimo to, są razem, mimo to - chcą być razem. By jednak miłość zwyciężyła, nad związkiem trzeba pracować. Najlepiej w asyście specjalisty. I tak w dobie kolejnego kryzysu para trafia na terapię.

Jak czytamy w opisie, „Między listami” zabierze słuchaczy w przezabawną i wzruszającą podróż do najważniejszych chwil w związku Kariny i Szczepana, od pierwszego spotkania w remizie (ktoś tu ma słabość do strażaków...), przez kolejne rozstania i powroty, aż po bycie dziadkami i młodymi rodzicami jednocześnie. Akcja słuchowiska rozpoczyna się na kanapie u psychologa, ale bohaterowie wyruszą także w retrospektywne wycieczki, podczas których poznamy pikantne i zaskakujące szczegóły związku Lisieckich. Ta terapia małżeńska może okazać się... terapią szokową.

- Agnieszka Dygant i Piotr Adamczyk w rolach głównych ponownie tchną życie w ukochanych przez widzów bohaterów. Pomoże im w tym scenariusz autorstwa Magdaleny Witkiewicz, mistrzyni komedii romantycznych, z kilkudziesięcioma bestsellerami na koncie, takimi jak „Jeszcze się kiedyś spotkamy”, „Uwierz w Mikołaja” czy „Szkoła żon” i rzeszami oddanych czytelniczek i czytelników - czytamy w komunikacie. Jak dużym wyzwaniem było dla niej wejście w filmowy świat, który już ktoś wykreował oraz jak przebiegała praca nad tworzeniem  scenariusza?

- To była niesamowita przygoda i zabawa. Tym bardziej, że scenariusz tego słuchowiska był pierwszym scenariuszem napisanym przeze mnie w życiu! Mam już doświadczenie w pisaniu powieści, ale tutaj byłam debiutantką. Uwielbiam nowe wyzwania, czułam się, jakbym pisała film, przecież doskonale znałam jego obsadę. Pisałam dialogi, mając przed oczami filmową Karinę i Szczepana i już wtedy bawiłam się świetnie! Czułam się częścią tych filmów

- tak Magdalena Witkiewicz w skrócie opisuje swoją pracę przy tym projekcie.


Storytel stworzył fabułę słuchowiska, konsultując ją z twórcami filmu. To kolejna, po „Psach 2.5. W imię miłości”, duża oryginalna produkcja audio, bazująca na kultowym kinowym hicie (więcej tutaj). - Słuchowisko to najwyższa forma audiobooka i wymagające przedsięwzięcie, z liczną obsadą, reżyserią i pełnym udźwiękowieniem - czytamy w komunikacie.

- „Storytel Original w Polsce jest produktem strategicznym, w ramach którego rozwijamy produkcję kontentu wielokierunkowo. Naszym celem jest opowiadanie historii, które mają dostarczać użytkownikowi rozrywkę audio na najwyższym poziomie. Jak wszyscy wiemy, w dzisiejszych czasach seriale czy kultowe filmy wiodą prym w świecie rozrywki, dlatego też jednym z naszych kierunków jest współpraca z producentami i dystrybutorami filmowymi. Ten rok mieliśmy przyjemność otwierać historią opartą na legendarnych „Psach” Pasikowskiego. Po dużym sukcesie tej współpracy, mamy dla użytkowników kolejną propozycję, opartą na kinowym hicie. Wszyscy potrzebujemy odrobinę wytchnienia, więc opowieść z dużą dozą humoru będzie idealna na zakończenie tego roku. Przy współpracy z TVN Grupa Discovery i Kino Świat mieliśmy możliwość rozbudować świat bohaterów z „Listów do M.”. Zdecydowaliśmy się w tym przypadku na format słuchowiska i myślę, że docenią to słuchacze kiedy usłyszą Karinę i Szczepana osadzonych w prawdziwej rzeczywistości. Marcin Kardach, odpowiadający za reżyserię i sound design, proponuje nam prawdziwą ucztę dla wyobraźni. Dlatego jestem bardzo ciekaw wrażeń użytkowników, gdy słuchając naszej opowieści, budowanej przez znane im postaci, fantazja będzie malować im świat, jakiego dotąd nie znali. Uważam, że w słuchowiskach niesamowite jest to, że uruchamiają one nieograniczone możliwości naszej wyobraźni

- mówi Jakub Barzak, dyrektor marketingu Storytel.


W pozostałych rolach w „Między listami” usłyszeć będzie można między innymi: Jarosława Boberka wcielającego się w terapeutę, Annę Matysiak jako córkę Kariny i Szczepana, oraz jej męża Nikodema Rozbickiego. W słuchowisku występuje 27 postaci, a całość trwa około dwie i pół godziny.

- To, czego nie zobaczysz w „Listach do M.”, usłyszysz w „Między listami”! - zapewniają twórcy.

Producentem filmów „Listy do M.”, „Listy do M. 2”, „Listy do M. 3” oraz czekającej na kinową premierę - a dystrybuowanej przez Kino Świat, produkcji „Listy do M. 4” jest TVN (więcej tutaj i tutaj).

W piątek, 20 listopada br. o godzinie 20:00 w cyklu „Superkino” w telewizji TVN wyemitowany zostanie premierowo film „Listy do M. 3” (więcej tutaj). Przypomnijmy, iż polskie filmy w telewizji znajdziecie w weekendowym wykazie satkurier.pl: „Przewodnik po polskich filmach w PL TV”, w dziale „Propozycje stacji TV”.
 
W słuchowisku „Między listami” występują Agnieszka Dygant i Piotr Adamczyk, foto: Kino Świat
W słuchowisku „Między listami” występują Agnieszka Dygant i Piotr Adamczyk, foto: Kino Świat


„Listy do M. 3” - emisja w piątek, 20 listopada 2020 roku o godz. 20:00 w TVN.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Radiowe propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

309 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

329 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

549 zł Więcej...