reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Rynek 5G do 2030 będzie wart 31 bln dol.

dodano: 2020-11-17 21:12
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Ericsson

Ericcson raport rynek 5G 2020 360px.jpg W 2030 roku rynek konsumencki 5G na całym świecie może być wart 31 bln dol. (26,12 bln euro). Wynika to z nowego raportu „Wykorzystanie potencjału konsumentów 5G" (Harnessing the 5G Consumer Potential) przygotowanego przez ConsumerLab firmy Ericsson. Autorzy raportu szacują, że dostawcy usług telekomunikacyjnych (CSP) mogą zarobić 3,7 bln dol. z tej sumy - liczba ta może jeszcze wzrosnąć, gdy pojawią się nowe możliwości związane z usługami cyfrowymi.

Ericcson
Ericcson raport 5G 2020 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Autorzy raportu szacują również, że dostawcy usług telekomunikacyjnych mogą wygenerować nawet 131 mld dol. do 2030 roku z samych przychodów z usług cyfrowych, dzięki proaktywnej pakietyzacji i marketingowi 5G. Około 40 proc. tych prognozowanych przychodów przypisuje się wydatkom konsumentów na ulepszone wideo, rzeczywistość rozszerzoną (AR), rzeczywistość wirtualną (VR) i gry w chmurze w sieciach 5G. Raport przewiduje, że w 2030 roku AR prawdopodobnie wygeneruje ponad połowę wszystkich wydatków konsumentów na media immersyjne - począwszy od gier, a skończywszy na innych obszarach, takich jak zakupy, edukacja i zdalna współpraca.

Kluczowe ustalenia podkreślają również, w jaki sposób wpływ pandemii Covid-19 na finanse osobiste i priorytety finansowe mógł wpłynąć na gotowość konsumentów do zapłacenia dodatkowej opłaty za subskrypcje 5G. Na początku 2019 roku przeciętny konsument był skłonny zapłacić 20-procentową premię za 5G. Gdy rok 2020 dobiega końca, liczba ta spadła do 10 proc. Jednak jeden na trzech wczesnych użytkowników na całym świecie nadal jest skłonny zapłacić 20-procentową premię. Według raportu, tak wysoki poziom absorpcji wczesnych użytkowników mógłby przyczynić się do ożywienia gospodarczego.
 

- Po raz pierwszy firma Ericsson przedstawiła prognozę przychodów dla rynku konsumenckiego 5G, który pozostaje podstawową działalnością dostawców usług komunikacyjnych - mówi Jasmeet Singh Sethi, szef ConsumerLab w Ericsson Research.

- Dzięki naszym badaniom podkreśliliśmy rolę rozwoju przypadków użycia, innowacji taryfowych, wysokiej jakości zasięgu 5G i partnerstw ekosystemów, aby uwolnić prawdziwy potencjał tego rynku. Oczywiste jest, że 5G stworzy ogromne możliwości dla dostawców CSP w biznesie konsumenckim w ciągu dekady. Ponieważ ta podróż już się rozpoczęła, te CSP, które szybko i proaktywnie rozwijają swoje oferty konsumenckie, prawdopodobnie odniosą większe korzyści.

Raport podkreśla również sprzyjającą rolę technologii, takich jak przetwarzanie brzegowe i dzielenie sieci, pomagając dostawcom usług w zabezpieczaniu przychodów konsumentów korzystających z 5G. Może to pochodzić z podstawowych usług cyfrowych, takich jak gry w chmurze i aplikacje rzeczywistości rozszerzonej, lub sąsiadujących usług cyfrowych, takich jak łączność w samochodzie i powiązane funkcje bezpieczeństwa.

W maju 2019 roku firma Ericsson ConsumerLab opublikowała raport, w którym mierzono zainteresowanie konsumentów w ponad 30 przypadkach użycia i ich gotowość do zapłacenia za nie. Nowy raport „Potencjał konsumentów 5G” opiera się na tych spostrzeżeniach poprzez prognozy potencjału biznesowego, zarówno dla dostawców usług, jak i dla większego ekosystemu ICT.

Źródło: ericsson.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii 5G


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

529 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Signal T2-Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Signal dla Naziemnej Telewizji...

149 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

829 zł Więcej...