reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

CI Polsat: Tajemnicze zniknięcie polskiej dziennikarki

dodano: 2020-11-20 00:11
autor: Łukasz Knapik | źródło: A+E Networks/satkurier.pl

Crime+Investigation Polsat CI Polsat „Opowiem ci o zbrodni” W piątek, 20 listopada br. o godz. 22:00 w kanale Crime+Investigation Polsat (CI Polsat) wyemitowany zostanie premierowo 3. odcinek 3. sezonu programu „Opowiem ci o zbrodni”, zatytułowany „Zimny dreszcz”, poświęcony Aleksandrze Walczak. Wystąpi Robert Małecki. Programowi towarzyszą: rozmowy Michała Fajbusiewicza („Fajbusiewicz: rozmowy o zbrodni”), książka, której wydawcą jest Skarpa Warszawska, i serial audio z udziałem m.in. Edyty Olszówki, Piotra Głowackiego i Magdaleny Popławskiej, wyprodukowany przez Storytel. Za produkcję programu odpowiada Jolanta Gwardys Media.

Crime+Investigation Polsat CI Polsat „Opowiem ci o zbrodni”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Trzeci odcinek trzeciego sezonu programu „Opowiem ci o zbrodni” poprowadzi - jak zapowiada nadawca, „wyrastający na arcymistrza polskiego kryminału” Robert Małecki. Powróci on do niewyjaśnionej po dziś dzień sprawy lokalnej dziennikarki z Grudziądza - Aleksandry Walczak. Nietypowe ślady na karoserii odnalezionego w Toruniu samochodu kobiety przyprawiają o tytułowy „Zimny dreszcz”.

Lokalna dziennikarka z Grudziądza wraca do domu po urlopie w marcu 2004 roku. Po godzinie 23:00 dzwoni do syna. To ostatni kontakt z Aleksandrą. W poniedziałek zgłoszono jej zaginięcie, w środę ustalono, że jej samochód stoi na dworcu w Toruniu. W środku były jej rzeczy, z wyjątkiem dokumentów i telefonu komórkowego. Technicy znaleźli na bieżnikach opon ślady takiej samej nawierzchni, jaka prowadziła do domu Aleksandry. Widniały również ślady kocich łap - dziennikarka także posiadała koty. Czy jest szansa, by ślady utrzymały się przez cały tydzień urlopu spędzonego zimą w Szczyrku? Do dziś nie poznano odpowiedzi na pytanie, co się stało z Aleksandrą. Jej syn utrzymuje, że za zaginięciem stoi mąż kobiety.

Robert Małecki to politolog, filozof i dziennikarz, a także nauczyciel kreatywnego pisania. Laureat najważniejszych polskich kryminalnych trofeów literackich, w tym „Nagrody Wielkiego Kalibru” oraz „Nagrody Kryminalnej Piły”. Jak czytamy w komunikacie, uznawany jest za jednego z najlepszych polskich specjalistów w tej branży. Serca czytelników podbił serią kryminalną o komisarzu Bernardzie Grossie oraz drugą, o dziennikarzu Marku Benerze. W „Opowiem ci o zbrodni” debiutuje - pierwszy raz przed kamerą zagłębia się w tak zwane prawdziwe zbrodnie. Jak podkreśla, tym, co szczególnie odróżnia pracę między fikcją a autentyczną sprawą jest ładunek emocjonalny towarzyszący prawdziwym wydarzeniom.

- Dotykamy sedna realnego problemu, realnej - być może zbrodni. W związku z czym dotykamy uczuć osób, które żyją, które muszą się borykać z traumą zaginionej matki. To jest ogromny ładunek emocjonalny, który udziela się wszystkim w tym momencie

- mówi Robert Małecki.


Jako że sprawa, którą zajmuje się Robert Małecki to niewyjaśnione zaginięcie, autor żywi nadzieję, że przywrócenie pamięci o niej, pomoże w doprowadzeniu do odkrycia tajemnicy sprzed półtorej dekady.

- Najważniejsze jest to, żeby cały czas opowiadać o sprawie zaginięcia Aleksandry Walczak, co chwilę przypominać tę sprawę, pobudzać gdzieś czyjeś sumienia, jeśli są świadkowie tej sprawy. To cały czas jest jeszcze do odkrycia przed nami. (...) Tu chodzi o to, żebyśmy raz jeszcze spojrzeli na tę sprawę i zastanowili się, czy jest szansa na to chociażby, żeby Archiwum X Kujawsko-Pomorskie zajęło się tą sprawą, czy jest szansa na to, aby pojawiły się jakieś nowe elementy, być może coś odkrywczego, na co przez te 16 lat patrzymy, a widzimy to w zupełnie innym układzie i dzisiaj moglibyśmy zająć się jakąś nową ścieżką, którą można by wytyczyć dla tego śledztwa. Ale, jak mówię, potrzeba do tego ogromnej energii - również śledczych. I być może tego typu programy są po to, żeby właśnie tę energię pobudzić i ten ogień na nowo wzniecić

- podkreśla Robert Małecki.


W trzecim sezonie „Opowiem Ci o zbrodni” gospodarze odcinków rozmawiają z ekspertami i osobami zaangażowanymi w sprawę, udają się także na miejsca zbrodni i uczestniczą w rekonstrukcjach wydarzeń. Robert Małecki podąży śladami zaginionej Aleksandry Walczak w trzecim odcinku, który zostanie wyemitowany premierowo w piątek, 20 listopada br. o godzinie 22:00 w telewizji Crime+Investigation Polsat. Dodajmy, iż programowi towarzyszą: rozmowy Michała Fajbusiewicza („Fajbusiewicz: rozmowy o zbrodni”), książka, której wydawcą jest Skarpa Warszawska, i serial audio z udziałem m.in. Edyty Olszówki, Piotra Głowackiego i Magdaleny Popławskiej, wyprodukowany przez Storytel (więcej tutaj).
 
Robert Małecki w programie „Opowiem ci o zbrodni”, foto: A+E Networks
Robert Małecki w programie „Opowiem ci o zbrodni”, foto: A+E Networks


„Opowiem ci o zbrodni” - sezon 3., emisja w piątki o godz. 22:00 w Crime+Investigation Polsat (CI Polsat).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier abonament za 2021 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2021 r. z wysyłką...

89 zł Więcej...

Uchwyt masztu do krokwi

uchwyt masztu do krokwi

130 zł Więcej...

Nakładka dachówka z wpustem - ceglasta

Nakładka uszczelniająca poszycie dachu przy maszcie.

115 zł Więcej...