reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TV4: Anonser KSW i medalista w parabadmintonie

dodano: 2020-11-20 13:05
autor: Łukasz Knapik | źródło: Cyfrowy Polsat/satkurier.pl

TV4 TV 4 Czwórka „Wspaniali ludzie” W niedzielę, 22 listopada br. o godz. 21:50 w kanale TV4 wyemitowany zostanie premierowo 12. odcinek programu „Wspaniali ludzie”. Jego gospodarzem będzie Mariusz Węgłowski. Wystąpią: Waldemar Kasta - raper i muzyk grunge, producent muzyczny, konferansjer i anonser KSW (Konfrontacja Sztuk Walki) - jednej z największych federacji mieszanych sztuk walki w Europie, a także rodzina Jednakich, w której Grzegorz Jednaki - sportowiec, reprezentant Polski w parabadmintonie - cierpi na achondroplazję czyli niskorosłość.

TV4 TV 4 Czwórka „Wspaniali ludzie” Mariusz Węgłowski


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zdarzyło mu się budzić na dworcu ze strzykawką w żyle, jeść ze śmietnika, nie miał nawet swojej własnej łyżki. Wiele razy był bliski śmierci. Uratowała go miłość, muzyka i wojsko. Dziś jest raperem i muzykiem grunge, producentem muzycznym, konferansjerem i anonserem KSW - jednej z największych federacji mieszanych sztuk walki w Europie (więcej tutaj), osobowością telewizyjną, szczęśliwym mężem i ojcem. Walczył o prawa pracowników w Wielkiej Brytanii, pomaga osobom z uzależnieniami, przemawiał w brytyjskim parlamencie i na „TEDx” - programie słynnych światowych konferencji popularyzujących idee warte propagowania. Waldemar Kasta będzie gościem Mariusza Węgłowskiego w dwunastym odcinku programu „Wspaniali ludzie”, który premierowo wyemitowany zostanie w niedzielę, 22 listopada br. o godzinie 21:50 w Czwórce.

Zaczęło się typowo - dzieciństwo na wrocławskim Trójkącie Bermudzkim, w mieszkaniu między agencją towarzyską i meliną. Rozbita rodzina, koledzy z patologicznych środowisk, gwałty i morderstwa w okolicy widywane na co dzień. Zaczął ćpać w podstawówce. Chciał doświadczać odmiennych stanów świadomości. Stał się narkomanem, którego życie kręci się wokół narkotyków i ich zdobywania.

Kiedy zorientował się, że popełnia samobójstwo na raty, postanowił narzucić sobie rygor. W czasach, kiedy wszyscy uciekali od wojska, on zgłosił się tam dobrowolnie. W jednostce nikt nie wiedział, że Waldemar Kasta jest uzależniony, jego dowódca do tej pory nie chce mu uwierzyć, że zaczynał w jego kompanii jako narkoman w trzecim stadium uzależnienia. Zwijał się z bólu i „zjazdów” narkotykowych, ale musiał razem z innymi o 5:30 biegać i robić pompki. To była walka. Wygrana, bo pokonał nałóg, dostał list gratulacyjny za służbę, pochwały od pułkownika i w nagrodę kurs na licencjonowanego pracownika ochrony. Po kursie dostał pracę w banku i tam na nocnych dyżurach postanowił, że zajmie się rapem, szlifował swoje umiejętności.  Po roku się udało - koncertował, nagrywał, pojawili się fani. Choć środowisko muzyczne nie sprzyja trzymaniu się z dala od nałogów, nie powtórzył swoich błędów. Najważniejsza była muzyka i kobieta, którą kochał. Jak mówi trzeba mieć dla kogo lub dla czego żyć. Powiedział to w swoim wystąpieniu na „TEDx” o uzależnieniach, które jest bardzo  popularne i cienione zarówno przez środowiska uzależnionych jak i byłych uzależnionych.

Kiedy pomagając przyjaciołom starającym się o pracę w Wielkiej Brytanii sam trafił na Wyspy, okazało się, że zostali oszukani. Jego koledzy nie mieli nawet za co wrócić do domu, nie mógł pozwolić by znaleźli się na ulicy. Stworzył po kryjomu związki zawodowe w sieci marketów, po jakimś czasie udało mu się z pomocą przyjaciół obnażyć oszustwa firmy, która ich ściągnęła do Anglii. Firma dostała karę i musiała się zamknąć. Zaproponowano mu pracę w największej organizacji związkowej w Wielkiej Brytanii, tam walczył o prawa innych pracowników. Do parlamentu zaproszono go żeby opowiedział o działalności związkowej i o tym jak udało im się zdemaskować i pociągnąć do odpowiedzialności nieuczciwą firmę. Walczył później o prawa imigranckich sprzątaczy metra i podwyżkę dla nich.

Dziś walczy z mitami o uzależnieniach i pomaga innym. Od zawsze stara się być wierny sobie i bierze „na klatę” konsekwencje. Może rozmawiać z młodymi ludźmi o uzależnieniu, bo sam z nim wygrał, choć był na dnie i wie, co to znaczy wychodzić kilka razy z różnych nałogów i życiowych dołów.

W tym odcinku widzowie poznają też rodzinę państwa Jednakich. Grzegorz Jednaki cierpi na achondroplazję czyli niskorosłość. Mierzy 134 cm, co dla niektórych jest niepełnosprawnością, ale, jak sam mówi, w życiu oprócz kilku centymetrów wzrostu nie brakuje mu niczego. Z wykształcenia jest elektrykiem, prowadzi własną firmę, jest szczęśliwym mężem, ojcem dwójki dzieci, duszą towarzystwa, zaraża pozytywną energią i realizuje swoje pasje. Jest też sportowcem, wielokrotnym reprezentantem Polski w parabadmintonie, który ma na swym koncie brązowy medal na mistrzostwach Europy (więcej tutaj). Swoje dzieci uczy, by nie poddawały się, nie były bierne i nie dawały nikomu niszczyć swoich marzeń. Od lat walczy o tworzenie możliwości uprawiania sportu dla niepełnosprawnych dzieci.

„Wspaniali ludzie” to spotkania z osobami, które - przezwyciężając przeciwności, ograniczenia i własne słabości - stały się inspiracją i wsparciem dla innych. Prowadzący program, Mariusz Węgłowski - znany m.in. dzięki głównym rolom w takich serialach jak „Policjantki i policjanci” (emisja w kanałach Polsat 1, TV4 i TV6 - więcej tutaj) czy „Święty” (emisja w TV4 i TV6 - więcej tutaj), prowadzeniu programu „Zawodowiec - amator” (emisja w ATM Rozrywka TV), czy uczestnictwu w widowisku Polsatu „Dancing with the stars. Taniec z gwiazdami” (więcej tutaj), odwiedza z kamerą bohaterów poszczególnych odcinków, by poznać ich, przeprowadzić z nimi rozmowy i towarzyszyć im podczas ich ulubionych zajęć. Przybliżając ich sylwetki i niełatwą drogę, jaką pokonali do celów, które zdawały się nieosiągalne, poszukuje jednocześnie odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób każdy z widzów może utożsamić się z ich zmaganiami w dążeniu do realizacji marzeń i stać się jednym z nich (więcej tutaj).
 
Mariusz Węgłowski w programie „Wspaniali ludzie”, foto: Marta Boska Photography
Mariusz Węgłowski w programie „Wspaniali ludzie”, foto: Marta Boska Photography
Waldemar Kasta w programie „Wspaniali ludzie”, foto: Cyfrowy Polsat
Waldemar Kasta w programie „Wspaniali ludzie”, foto: Cyfrowy Polsat
Grzegorz Jednaki (w środku) z rodziną w programie „Wspaniali ludzie”, foto: Cyfrowy Polsat
Grzegorz Jednaki (w środku) z rodziną w programie „Wspaniali ludzie”, foto: Cyfrowy Polsat


„Wspaniali ludzie” - emisja w niedziele około godz. 22:25 w TV4.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

Przepust dachowy średnicy 48mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 48mm

89 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Wiwa H.265 PRO HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Wiwa dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...