reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

tivù TV-Stick dla klientów platformy tivùSat

dodano: 2020-11-21 20:04
autor: Janusz Sulisz | źródło: SmarDTV

tivusat smardtv tv stick USB 360px.jpg SmarDTV Global zaprezentował nowe urządzenie o niewielkich rozmiarach tzw. TV-Stick USB, które jest w stanie dekodować sygnały włoskiej platformy satelitarnej tivùSat.

tivusat
tivusat smardtv tv stick 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

SmarDTV Global, jeden z dostawców bezpiecznych urządzeń dla cyfrowej płatnej telewizji, podczas 17. Forum Europeo Digitale w Lucca we Włoszech zaprezentował swoje najnowsze urządzenie - TV-Stick - bazujące na DVB-CI Plus 2.0, które jest w stanie odszyfrować kanały na żywo z włoskiej platformy satelitarnej tivùSat.

Najnowszy produkt SmarDTV, TV-Stick, zintegrowany z ochroną treści Nagra i zgodny z standardem DVB CI Plus 2.0.  to nowe wrażenia z bezpośredniego oglądania telewizji: łącząc najlepsze treści OTT i Broadcast w jednym interfejsie, telewizor staje się unikalnym cyfrowym hubem telewizyjnym: bez przełącznika HDMI, bez kabli i bez dodatkowego pilota zdalnego sterowania. To wszechstronne i proste rozwiązanie hybrydowe bez dodatkowego dekodera czy modułu.

Czy to koniec kart, modułów CAM czy dekoderów jako takich?

- Cieszymy się, że możemy współpracować ze SmarDTV Global i tivù przy ich pierwszym wdrożeniu naszej technologii bezpieczeństwa transmisji w TV - Stick.

NAGRA, jako długoterminowy partner firmy tiv protection w zakresie ochrony treści, zawsze stara się pomóc naszym klientom zidentyfikować nowe i innowacyjne sposoby dotarcia do jak najszerszej bazy klientów. Cieszymy się, że będziemy wspierać sukces TV-Stick - powiedział Thierry Legrand, SVP EMEA w NAGRA.

Całkowicie nowe i zintegrowane możliwości TV-Stick osiągnięto dzięki ścisłej współpracy z tivù, które udostępnia tivùSAT, bezpłatną włoską platformę satelitarną. Tivù, lider technologii, może pochwalić się wieloma sukcesami w dostarczaniu usług UHD i wdrażaniu pierwszego modułu CAM CI Plus ECP (Enhanced Content Protection) pod koniec 2019 r. Tivù aktywnie przyczynia się do tego, aby ten pierwszy krok został zrealizowany w 2020 r .

- Razem z tivuSAT wierzymy, że DVB-CI Plus 2.0 może zapewnić proste i ujednolicone wzbogacone wrażenia telewizyjne, których oczekuje dziś każdy z użytkowników końcowych. Jesteśmy przekonani, że możemy kształtować ten nowy sposób konsumowania treści telewizyjnych za pomocą TV-Stick i cieszymy się, że możemy zacząć od takiego klienta wykorzystującego technologię ochrony treści NAGRA - powiedział Erik Gazzoni, menedżer produktu TV-Stick w SmarDTV Global

- Jesteśmy dumni, że jesteśmy pierwszym operatorem telewizji free-to-view obsługującym urządzenie bazujące na DVB-CI Plus 2.0., Dzięki doskonałej współpracy z naszymi partnerami SmarDTV i NAGRA.

- Ten TV-Stick, nawet jeśli nadal jest dowodem koncepcji, łączy użyteczność usług interaktywnych i wrażenia z transmisji, zwiększając komfort użytkowania telewizora zawsze bez żadnej opłaty abonamentowej dla widzów tivùsat - stwierdził Fabrizio Lega, dyrektor ds. Technicznych w tivù

Wraz z nową wersją specyfikacji CI Plus V2.0, branża przechodzi od starej technologii równoległej (PCMCIA) do interfejsu szeregowego dostępnego dla wszystkich urządzeń (USB). Ta standardowa ewolucja modułu dostępu warunkowego staje się łatwym i bezpiecznym rozwiązaniem umożliwiającym bezpośrednie podłączenie do telewizji, pokonującym barierę PCMCIA. Ten interfejs rzeczywiście poprawi i ułatwi użytkowanie ze względu na jego uniwersalną dostępność i mniejszy wpływ na sprzęt.

Standard DVB CI Plus 2.0 został niedawno wprowadzony do UHD Book, włoskiej księgi specyfikacji i wytycznych dotyczących rozwoju urządzeń odbiorczych DTT i DTH.

TV-Stick USB jest teraz gotowy do certyfikacji i do wdrożenia na całym świecie. 

Pytanie czy w przyszłym roku pojawi się w ofercie Platformy CANAL+, bo polska platforma DTH idzie jakby śladem włoskiej platformy i niedawno też wprowadziła CAM CI Plus ECP. Konsekwencją wydaje się wprowadzenie TV-Sticka w CANAL+ tuż przed Euro 2021 dla transmisji w technologii 4K.


Źródło: smardtv.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Twin Televes

Podwójny konwerter Universal Twin hiszpańskiej firmy Televes o współczynniku szumów...

79 zł Więcej...

Uchwyt masztu do krokwi

uchwyt masztu do krokwi

130 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 259 zł Więcej...