reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVP szykuje się do startu kanału TVP World

dodano: 2020-11-23 07:35
autor: Łukasz Knapik | źródło: Radio Zet/satkurier.pl

Poland In Jarosław Sellin, sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, był ostatnio gościem Beaty Lubeckiej w Radiu Zet (Eurozet) w programie „Gość Radia Zet”. Zapowiedział tam, że TVP szykuje się do startu całodobowego kanału nadającego w języku angielskim. Stacja prawdopodobnie ma nazywać się TVP World i być może ruszy w 2021 roku. Przypomnijmy, iż wcześniej zapowiadano już start kanału pod nazwą Poland 24, bazującego na projekcie Poland In, oraz wspólną stację publicznych nadawców państw Grupy Wyszehradzkiej (Polski, Czech, Słowacji i Węgier) pod marką V4 TV.

Poland In


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Według Jarosława Sellina kanał TVP World będzie przez całą dobę nadawać w języku angielskim i będzie pokazywać Polskę i Europę Środkowo-Wschodnią.

- I to też dobrze, że będziemy opowiadać światu w języku najbardziej dzisiaj w świecie uniwersalnym, bardziej szczegółowo, co się dzieje w całym regionie, nie tylko w Polsce, ale w całym regionie, bo myślę, że jesteśmy lepszymi specjalistami od rozumienia tego, co się dzieje w regionie, również za naszą wschodnią granicą, od wielu innych narodów europejskich

- powiedział w programie „Gość Radia Zet” Jarosław Sellin.


Przypomnijmy, iż zapowiedź startu stacji Poland 24 pojawiła się w 2016 roku. Miała ona wystartować na stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości, czyli 11 listopada 2018 roku, i prezentować w języku angielskim materiały o Polsce. Ostatecznie projekt ten nigdy nie rozpoczął nadawania.

Także w 2016 roku pojawiła się zapowiedź uruchomienia kanału V4 TV, wspólnego projektu publicznych nadawców państw Grupy Wyszehradzkiej, czyli Polski, Czech, Słowacji i Węgier. Stacja miała nadawać 24 godziny na dobę w języku angielskim, który miał umożliwić „uniwersalny odbiór”. Oprócz informacji i publicystyki ważną częścią programu, realizującą misję społeczną, miały być materiały o charakterze wizerunkowym, prezentujące kulturę, historię czy sztukę krajów Grupy Wyszehradzkiej, ale również promujące ich gospodarki i innowacyjność. Start V4 TV również planowano na 2018 rok, ale w 2017 roku nadawcy z Czech (České televize) i Słowacji (Rozhlas a televízia Slovenska) poinformowali o wycofaniu się z tego projektu, a ostatecznie kanał ten nigdy nie ruszył.

11 listopada 2018 roku TVP wystartowała natomiast z projektem Poland In. To internetowy kanał, który prezentuje w języku angielskim materiały o Polsce.

W 2020 roku Centrum Informacji TVP poinformowało „Nowy Dziennik Polish Weekly” (Nowy Dziennik Polish Weekly News Outwater Media Group LLC), gazetę redagowaną i wydawaną w Stanach Zjednoczonych Ameryki - w New Jersey i w Nowym Jorku, że nadawca planuje uruchomienie kanału angielskojęzycznego, który będzie prezentował informacje o Polsce i świecie zgodnie z polską racją stanu. Telewizja Polska zdobywa stosowne doświadczenie emitując kanał internetowy Poland In (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

459 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

529 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 299 zł Więcej...