reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Zima tajemnic” i ogień w grudniu w History

dodano: 2020-11-22 23:49 | aktualizacja: 2020-11-23 16:43
autor: Łukasz Knapik | źródło: A+E Networks

History W grudniu br. dokumentalno-rozrywkowy kanał History poleca swoim widzom szczególnie takie programy jak „Samochody, które zmieniły świat”, „Łowcy aligatorów” (sezon 9.) i „Wykute w ogniu” (sezon 7.), a w ramach pasma „Zima tajemnic” takie produkcje jak „Starożytni kosmici”, „Klątwa Wyspy Dębów”, „Nostradamus: proroctwa na XXI wiek”, „Największe tajemnice świata” i „Tajne akta USA” („Amerykańska księga tajemnic”).

History Travis Fimmel („Wikingowie”), Rick Harrison („Gwiazdy lombardu”)


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- Wraz z nadejściem grudnia br. wkroczymy w pasmo programowe „Zima tajemnic”. Zgłębimy to, co niewyjaśnione - na niebie, dzięki „Starożytnym kosmitom, czy w ziemi - dzięki „Klątwie Wyspy Dębów. Spojrzymy też w przeszłość, próbując zrozumieć proroctwa Nostradamusa i w programie „Tajne akta USA” sprawdzimy, co kryją mury Białego Domu. Oprócz tajemnic czeka nas gratka dla fanów motoryzacji - „Samochody, które zmieniły świat”, ale też dla tych, którzy uwielbiają starcia człowieka z naturą, ponieważ zaprezentujemy nowe odcinki „Łowców aligatorów”. Powrócą też uwielbiani kowale w nowym sezonie programu „Wykute w ogniu” - zapowiada nadawca.


Grudzień 2020 roku w ofercie kanału History:

„Samochody, które zmieniły świat” („The Cars That Made The World”)
emisja: w poniedziałki o 21:00

Serial opowiada o rywalizujących ze sobą grupach inżynierów, którzy zrewolucjonizowali branżę transportową i na zawsze zmienili świat. Dzięki ich geniuszowi i pasji powstał jeden z największych wynalazków XX wieku - samochód. Jego narodziny stały się przyczynkiem do rozwoju nowych gałęzi przemysłu. Program bada ponad 100-letnią historię motoryzacji, prezentując innowacyjne rozwiązania wprowadzane w kolejnych latach na przykładzie takich marek jak Honda, Toyota, Mercedes-Benz, Ford, Porsche, Rolls Royce i innych. Widzowie przekonają się jak udoskonalano pojazd, który dał ludziom nieznaną im wcześniej swobodę podróżowania.

„Zima tajemnic” („Mystery Winter”):
emisja: we wtorki i środy (od 1 grudnia br.) o 21:00
Od wtorku, 1 grudnia br. widzowie wkroczą w świat pełen zagadek, niewyjaśnionych tajemnic, postaci i wydarzeń. We wtorki o środy History prezentować będzie w ramach „Zimy tajemnic” takie produkcje jak „Starożytni kosmici” (więcej tutaj) czy „Klątwa Wyspy Dębów” (więcej tutaj), ale nie zabraknie też sekretów z przeszłości - jak przepowiednie jednego z najsłynniejszych proroków w historii - Nostradamusa („Nostradamus: proroctwa na XXI wiek”) (więcej tutaj), czy ujawniania historii najnowszej („Największe tajemnice świata”), m.in. poprzez sprawdzenie, co czai się za murami Białego Domu, skrywającego ściśle tajne sprawy Stanów Zjednoczonych Ameryki („Tajne akta USA”).

„Zima tajemnic” („Mystery Winter”):
„Tajne akta USA” („America’s Book of Secrets: Special Edition”)
emisja: we wtorki i/lub środy (od 8 grudnia br.) o 21:00

Większość informacji dotyczących historii Stanów Zjednoczonych Ameryki jest powszechnie dostępna. Są też jednak opowieści i miejsca, które skrywa mrok tajemnicy. Program zajmuje się właśnie nimi. Każdy z dwugodzinnych odcinków umożliwia widzom wgląd do najściślej strzeżonych budynków i tajnych organizacji. W poprzednich odcinkach serialu jego twórcy odwiedzili Pentagon, Strefę 51, FBI (Federal Bureau of Investigation), a nawet Biały Dom. W wydaniu specjalnym „Amerykańska księga tajemnic” traktuje temat jeszcze wnikliwiej i szerzej, by utorować widzom drogę do prawdy, jaka kryje się za dzisiejszymi, szokującymi nagłówkami gazet (więcej tutaj).

„Łowcy aligatorów” 9 („Swamp people”) 9
emisja: od poniedziałku do piątku (od 14 grudnia br.) o 18:10

Na południu Luizjany rozciągają się największe bagna w całych Stanach Zjednoczonych Ameryki. Tutaj niepodzielnie panuje natura, a człowiek... może jedynie się bronić. Zamieszkujący te dziewicze tereny Cajuni żyją zgodnie z tradycją, której korzenie sięgają ponad trzystu lat wstecz, do czasów pierwszych osadników. To ludzie z bagien, „Łowcy aligatorów”, spadkobiercy amerykańskich pionierów, samowystarczalnych i niezależnych. Kanał History towarzyszy im podczas najważniejszych dla nich dni w całym roku - trwającego trzydzieści dni sezonu łowieckiego na aligatory. - Kryje się w tym prawdziwy amerykański duch - dawno utracona umiejętność wykonywania swojej pracy jak należy oraz pragnienie ocalenia dawnych obyczajów przed naporem nowoczesnego świata - czytamy w opisie (więcej tutaj i tutaj).

„Wykute w ogniu” 7 („Forged In Fire” 7)
emisja: w czwartki (od 17 grudnia br.) o 21:00

W tym oryginalnym turnieju zrealizowanym specjalnie dla kanału History rywalizują ze sobą najlepsi amerykańscy wytwórcy broni białej, którzy potrafią stworzyć wszystko, od toporów wojennych wikingów, przez samurajskie miecze, po indiańskie sztylety. W każdym odcinku startuje czterech nowych zawodników, którzy walczą o nagrodę główną w wysokości 10 tysięcy dolarów. „Wykute w ogniu” to rzemiosło, legenda i pasja połączone ze sprytem, zaradnością i pomysłowością. Zawodnicy wykonują kilka zadań, w których mają do dyspozycji zestaw narzędzi z garażu i które polegają na stworzeniu poszczególnych elementów wybranej broni prezentowanej w ekscytującym finale. Rezultaty ocenia grono ekspertów, a oglądając zażarty wyścig z czasem, przy okazji, widzowie dowiadują się sporo o historii różnych rodzajów broni (więcej tutaj).
 
Ben Abbott, Doug Marcaida. Wil Willis, David Baker i J. Neilson w programie „Wykute w ogniu”, foto: A+E Networks
Ben Abbott, Doug Marcaida. Wil Willis, David Baker i J. Neilson w programie „Wykute w ogniu”, foto: A+E Networks


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Signal T2-Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Signal dla Naziemnej Telewizji...

149 zł Więcej...