reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Poważny atak hakerów na stację TV

dodano: 2020-11-23 11:05 | aktualizacja: 2020-11-23 22:20
autor: HP | źródło: Omédiách.com/ parabola.cz/satelitnatv.sk

Telewizja SENZI TV logo slowacki kanal 360px.jpg Pod koniec zeszłego tygodnia słowacka telewizja muzyczna Senzi TV miała poważne problemy techniczne. Przestała nadawać w piątek 20 listopada. Operator stacji najpierw poinformował w jednej z sieci społecznościowej, że jest to awaria techniczna. W sobotę 21 listopada szef telewizji Senzi - Norbert Mészároš, poinformował, że za przerwą w transmisji stał masowy atak hakerów. Pisał też o tym portal Omédiách.com.

Senzi TV/satkurier.pl
senzi tv televizia słowacki kanał haker 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Dlatego Senzi TV był niedostępny dla wszystkich operatorów telewizyjnych (czarny obraz). 
Słowacki kanał muzyczny Senzi jest dostępny u większości słowackich operatorów telewizji kablowej i IPTV. Ponadto jest również częścią platformy naziemnej Plustelka, ale program może być odbierany tylko przez widzów znajdujących się w zasięgu nadajników Plustelka More. Senzi TV oferują też liczni operatorzy płatnych platform satelitarnych  Skylink, Antik Sat, Orange TV, DIGI TV, Magio Sat, freeSAT oraz czeski T-Mobile Sat.

- Wczoraj TV Senzi padła ofiarą masowego ataku hakerów i wymuszeń niespotykanych w branży telewizyjnej. Nasza część nadawcza została całkowicie zablokowana przez hakerów i nie można było dalej nadawać. Zdecydowaliśmy się nie poddawać szantażystom i napastnikom, a w żadnym wypadku nie akceptować żadnych warunków szantażu. Szantażującym nigdy się nie ustępuje - napisała telewizja na Facebooku.


W sobotę 21 listopada Senzi TV wznowiła nadawanie po 24 godzinach, ale z innego miejsca. Nie podano szczegółów ataku hakerów. Senzi TV jest nadawana z 4 satelitów u słowackich operatorów DTH, ale wszędzie jest kodowana.

Senzi TV z siedzibą w Bratysławie rozpoczęła nadawanie jako czwarta stacja JOJ Group 1 września 2013 r. Dwa lata później Senzi TV została sprzedana Nunez NFE jako spółka usługowa.

Źródło: parabola.cz  satelitnatv.sk  omediach.com

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Ataki komputerowe


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier abonament za 2021 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2021 r. z wysyłką...

89 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 259 zł Więcej...