reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Stop przemocy wobec kobiet” w CI Polsat

dodano: 2020-11-25 02:31
autor: Łukasz Knapik | źródło: A+E Networks

Crime+Investigation Polsat HD CI Polsat HD W środę, 25 listopada br., w Międzynarodowy Dzień Eliminacji Przemocy Wobec Kobiet, o godz. 21:00 kanał Crime+Investigation (CI Polsat) zaprasza na pasmo „Stop przemocy wobec kobiet”, w ramach którego pokaże takie produkcje jak „Tragedia w rodzinie Newmanów”, „Zabił mnie mąż” i „Niewidzialne: stop przemocy”.

CI Polsat Crime & Investigation Network Polsat Crime+Investigation Polsat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- Przemoc domowa jest poważnym problemem społecznym, którego natężenie eskaluje szczególnie w dobie izolacji. Co 40 sekund jakaś kobieta w Polsce doświadcza przemocy. Chcąc zwrócić szczególną uwagę na to zjawisko i uwrażliwić naszych widzów na obecność przemocy w otoczeniu, postanowiliśmy w tym szczególnym dniu zaprezentować od godziny 21:00 pasmo programowe poświęcone przemocy domowej. Brak naszej reakcji może kosztować kogoś życie. W cyklu znajdują się dwa programy zza oceanu - „Tragedia w rodzinie Newmanów” oraz „Zabił mnie mąż”. Od godziny 23:00 z kolei zapraszamy na rodzimą produkcję „Niewidzialne: stop przemocy”. To czteroodcinkowy program, w którym prowadząca, Katarzyna Grochola, rozmawia z podopiecznymi Centrum Praw Kobiet, które wyrwały się z piekła - informuje nadawca (więcej tutaj).


„Stop przemocy wobec kobiet” w CI Polsat:

„Tragedia w rodzinie Newmanów” („Family Man”)
emisja: w środę, 25 listopada br. o 21:00

Program zajmuje się coraz bardziej częstym zjawiskiem „rodzinobójstwa”. Twórcy podejmują próbę zrozumienia, jak działa męski umysł i co sprawia, że mężczyźni są w stanie zabić własną żonę, własne dzieci, a nierzadko również siebie samych.

„Zabił mnie mąż” („Murdered By My Husband”)
emisja: w środę, 25 listopada br. o 22:00

28-letnia Hollie została brutalnie zamordowana we własnej kuchni. W tym czasie jej dzieci również   były w domu. Zabójstwa dokonał jej mąż. W Anglii i Walii co tydzień dwie kobiety giną z rąk swoich byłych partnerów.

„Niewidzialne: stop przemocy” („Stop Violence Against Women”)
emisja: w środę, 25 listopada br. o 23:00

Co 40 sekund jakaś kobieta w Polsce doświadcza przemocy. Atak najczęściej przychodzi ze strony kogoś, kogo dobrze znają. Formy przemocy są różne: fizyczna, seksualna, psychiczna i ekonomiczna. Niektórym udaje się wyrwać z koszmaru. Jak to zrobiły? Cztery bohaterki, które skorzystały z pomocy Centrum Praw Kobiet, opowiedziały swoje historie w niezwykłym programie dokumentalnym „Niewidzialne: stop przemocy”. Ich opowieści wysłuchała prowadząca programu Katarzyna Grochola, która w swoim dorobku literackim i scenariuszowym wielokrotnie prezentowała bolesną prawdę o przemocy domowej. Świadectwa ofiar przemocy ukazują, że przemoc wobec kobiet często jest niewidzialna, ukryta w czterech ścianach domu często trwa latami. Wiele z nich boi lub wstydzi się mówić o swoim problemie. Nie wiedzą, gdzie szukać pomocy. Katarzyna Grochola pomaga swoim rozmówczyniom otworzyć się i ukazać prawdę o tym, co je spotkało. Każdy odcinek programu poświęcony został innej sprawie, w której jedna z kobiet doświadczyła przemocy fizycznej, seksualnej, psychicznej lub ekonomicznej. Historie kobiet, które uwolniły się od niebezpieczeństwa uzupełnione zostały o wypowiedzi ekspertek z Centrum Praw Kobiet, które na co dzień niosą ofiarom pomoc psychologiczną, prawną i zawodową. Program „Niewidzialne: stop przemocy” ukazuje, jak można wyrwać się z koszmaru, jeśli sami doświadczamy przemocy i co robić, gdy widzimy coś niepokojącego. Ofiary nigdy nie są winne, a ich prawdziwe historie ukazują skalę problemu przemocy wobec kobiet w Polsce.
 
Katarzyna Grochola w kampanii akcji „Stop przemocy wobec kobiet”, foto: Anna Górajka
Katarzyna Grochola w kampanii akcji „Stop przemocy wobec kobiet”, foto: Anna Górajka
CI Polsat pokaże pasmo „Stop przemocy wobec kobiet”, foto: A+E Networks
CI Polsat pokaże pasmo „Stop przemocy wobec kobiet”, foto: A+E Networks


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 1-2/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2022

12 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

39 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

279 zł Więcej...