reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Stop przemocy wobec kobiet” w CI Polsat

dodano: 2020-11-25 02:31
autor: Łukasz Knapik | źródło: A+E Networks

Crime+Investigation Polsat HD CI Polsat HD W środę, 25 listopada br., w Międzynarodowy Dzień Eliminacji Przemocy Wobec Kobiet, o godz. 21:00 kanał Crime+Investigation (CI Polsat) zaprasza na pasmo „Stop przemocy wobec kobiet”, w ramach którego pokaże takie produkcje jak „Tragedia w rodzinie Newmanów”, „Zabił mnie mąż” i „Niewidzialne: stop przemocy”.

CI Polsat Crime & Investigation Network Polsat Crime+Investigation Polsat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- Przemoc domowa jest poważnym problemem społecznym, którego natężenie eskaluje szczególnie w dobie izolacji. Co 40 sekund jakaś kobieta w Polsce doświadcza przemocy. Chcąc zwrócić szczególną uwagę na to zjawisko i uwrażliwić naszych widzów na obecność przemocy w otoczeniu, postanowiliśmy w tym szczególnym dniu zaprezentować od godziny 21:00 pasmo programowe poświęcone przemocy domowej. Brak naszej reakcji może kosztować kogoś życie. W cyklu znajdują się dwa programy zza oceanu - „Tragedia w rodzinie Newmanów” oraz „Zabił mnie mąż”. Od godziny 23:00 z kolei zapraszamy na rodzimą produkcję „Niewidzialne: stop przemocy”. To czteroodcinkowy program, w którym prowadząca, Katarzyna Grochola, rozmawia z podopiecznymi Centrum Praw Kobiet, które wyrwały się z piekła - informuje nadawca (więcej tutaj).


„Stop przemocy wobec kobiet” w CI Polsat:

„Tragedia w rodzinie Newmanów” („Family Man”)
emisja: w środę, 25 listopada br. o 21:00

Program zajmuje się coraz bardziej częstym zjawiskiem „rodzinobójstwa”. Twórcy podejmują próbę zrozumienia, jak działa męski umysł i co sprawia, że mężczyźni są w stanie zabić własną żonę, własne dzieci, a nierzadko również siebie samych.

„Zabił mnie mąż” („Murdered By My Husband”)
emisja: w środę, 25 listopada br. o 22:00

28-letnia Hollie została brutalnie zamordowana we własnej kuchni. W tym czasie jej dzieci również   były w domu. Zabójstwa dokonał jej mąż. W Anglii i Walii co tydzień dwie kobiety giną z rąk swoich byłych partnerów.

„Niewidzialne: stop przemocy” („Stop Violence Against Women”)
emisja: w środę, 25 listopada br. o 23:00

Co 40 sekund jakaś kobieta w Polsce doświadcza przemocy. Atak najczęściej przychodzi ze strony kogoś, kogo dobrze znają. Formy przemocy są różne: fizyczna, seksualna, psychiczna i ekonomiczna. Niektórym udaje się wyrwać z koszmaru. Jak to zrobiły? Cztery bohaterki, które skorzystały z pomocy Centrum Praw Kobiet, opowiedziały swoje historie w niezwykłym programie dokumentalnym „Niewidzialne: stop przemocy”. Ich opowieści wysłuchała prowadząca programu Katarzyna Grochola, która w swoim dorobku literackim i scenariuszowym wielokrotnie prezentowała bolesną prawdę o przemocy domowej. Świadectwa ofiar przemocy ukazują, że przemoc wobec kobiet często jest niewidzialna, ukryta w czterech ścianach domu często trwa latami. Wiele z nich boi lub wstydzi się mówić o swoim problemie. Nie wiedzą, gdzie szukać pomocy. Katarzyna Grochola pomaga swoim rozmówczyniom otworzyć się i ukazać prawdę o tym, co je spotkało. Każdy odcinek programu poświęcony został innej sprawie, w której jedna z kobiet doświadczyła przemocy fizycznej, seksualnej, psychicznej lub ekonomicznej. Historie kobiet, które uwolniły się od niebezpieczeństwa uzupełnione zostały o wypowiedzi ekspertek z Centrum Praw Kobiet, które na co dzień niosą ofiarom pomoc psychologiczną, prawną i zawodową. Program „Niewidzialne: stop przemocy” ukazuje, jak można wyrwać się z koszmaru, jeśli sami doświadczamy przemocy i co robić, gdy widzimy coś niepokojącego. Ofiary nigdy nie są winne, a ich prawdziwe historie ukazują skalę problemu przemocy wobec kobiet w Polsce.
 
Katarzyna Grochola w kampanii akcji „Stop przemocy wobec kobiet”, foto: Anna Górajka
Katarzyna Grochola w kampanii akcji „Stop przemocy wobec kobiet”, foto: Anna Górajka
CI Polsat pokaże pasmo „Stop przemocy wobec kobiet”, foto: A+E Networks
CI Polsat pokaże pasmo „Stop przemocy wobec kobiet”, foto: A+E Networks


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

TNT Sat: dekoder Sagemcom HD + karta

Dekoder Sagemcom HD wraz z kartą TNT Sat. Zapewnia dostęp...

629 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 110A jasnoszara

Fuba DAA 110A to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

649 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 ceglasta

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...
reklama