reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Muzyczne wieczory w grudniu na SundanceTV

dodano: 2020-11-25 13:49
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Sundance TV

B.B. King AMC Networks SundanceTV zaprasza do spędzania długich grudniowych wieczorów w towarzystwie znakomitej muzyki, która zagości na antenie. Dzięki specjalnemu cyklowi „Muzyczne wieczory” widzowie doświadczą szerokiej gamy muzycznych przeżyć w domowym zaciszu.

Lady Gaga & Tony Bennett, fot. AMC Networks
Lady Gaga Tony Bennett AMC Networks


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
SundanceTV pokaże zróżnicowane programy dokumentalne, w których to muzycy grają główne role. Widzowie będą mogli poznać fascynującą historię powstania najważniejszych płyt takich wykonawców, jak Amy Winehouse („Back to Black”) oraz John Lennon (jego opus magnum „Imagine”), dowiedzieć się, kto muzycznie inspirował Led Zeppelin, czy przenieść się na koncerty wielkich muzycznego świata: Aerosmith, Hansa Zimmera i B.B. Kinga. SundanceTV zaprasza na „Muzyczne wieczory” w grudniowe środy o godz. 22:00.


Aerosmith: Rock for the Rising Sun
(2012)
2 grudnia o 22:00


W marcu 2011 roku Japonię nawiedziło ogromne i silne jak nigdy dotąd trzęsienie ziemi i tsunami. W elektrowni atomowej Fukushima doszło do stopienia rdzenia, co doprowadziło do rozprzestrzenienia się promieniowania, oraz fali strachu, na cały kraj. Nie zważając na ostrzeżenia, członkowie Aerosmith wraz z menadżerami i ekipą zadecydowali, że pomogą Japończykom - poprzez swoją muzykę. „Rock for the Rising Sun” to wzruszające i ekscytujące spojrzenie za kulisy trasy koncertowej legendy rocka - zespołu Aerosmith - i podróży po Japonii w 2011 roku, krótko po katastrofie w Fukushimie. Obraz ukazuje wyjątkową więź pomiędzy kultowymi muzykami, a mieszkańcami Japonii.


Hans Zimmer: Live in Prague
(2008)
9 grudnia o 22:00


Hans Zimmer to jeden z najbardziej cenionych współczesnych kompozytorów muzyki filmowej. W ciągu swej trwającej od połowy lat 80. kariery wielokrotnie zdobywał najważniejsze wyróżnienia i nagrody, jak również współpracował z renomowanymi reżyserami, wśród których znajdują się Ridley Scott, Tony Scott, Michael Bay, Ron Howard, Gore Verbinski czy Christopher Nolan. W dorobku Zimmera znajdują się kompozycje do największych przebojów kinowych i najbardziej znanych seriali wszechczasów. Koncert „Live in Prague” zarejestrowany został 7 maja 2016 roku w Pradze, podczas niezwykle udanej europejskiej trasy koncertowej. Hansowi Zimmerowi na scenie towarzyszył zespół, orkiestra i chór - w sumie 72 muzyków, wśród których gościnnie pojawił się gitarzysta Johnny Marr. Spektakularna oprawa świetlna i wizualna oraz najnowocześniejszy systemem nagłośnienia stworzyły niezapomniane widowisko, podczas którego Zimmer opowiadał o utworach, a także sam sięgał po różne instrumenty. Ten koncert to nie lada gratka dla miłośników wspaniałej muzyki i wspaniałych filmów.


Tony Bennett & Lady Gaga: Cheek to Cheek LIVE!
(2014)
16 grudnia o 22:00


„Cheek To Cheek LIVE!” to zbiór wyselekcjonowanych standardów jazzowych w wykonaniu Tony'ego Bennetta i Lady Gagi pochodzących z ich wspólnego, uznanego przez krytyków albumu „Cheek To Cheek”. Do gwiazdorskiej pary wykonawców na scenie dołącza 39-osobowa orkiestra pod dyrekcją Jorge Calandrelliego, soliści: Chris Botti na trąbce i David Mann na saksofonie tenorowym oraz muzycy jazzowi związani z parą artystów, w tym członkowie kwartetu Bennetta: Mike Renzi, Gray Sargent, Harold Jones i Marshall Wood oraz kwintetu Lady Gagi: Brian Newman, Paul Francis, Steven Kortyka, Michael Scott Ritchie i Alex Smith.  


Amy Winehouse: Back to Black - Classic Albums
(2018)
16 grudnia o 23:10


Film ukazuje prawdziwą historię powstania najbardziej znanego dzieła Amy - albumu „Back to Black”. W dokumencie zaprezentowane zostaną niepublikowane wcześniej nagrania z sesji w Miami i Nowym Jorku oraz archiwalne materiały przedstawiające Amy, wywiady z producentami albumu - Markiem Ronsonem i Salaamem Remi’m oraz z muzykami, którzy przyczynili się do powstania płyty. Dokument pokazuje Amy Winehouse jako prawdziwą artystkę, koncentrując się na jej tekstach, inspiracjach i talencie wokalnym.


B.B. King: Live at Montreux
(1993)
23 grudnia o 22:00


Legenda bluesa i wielki gitarzysta B.B. King wystąpił na scenie festiwalu w Montreux ponad 20 razy. Podczas koncertu w 1993 roku zagrał hity powstałe w ciągu sześciu dekad swojej kariery, ukazujące geniusz muzyczny artysty i przypominające, dlaczego jest on tak ceniony zarówno przez krytyków, jak i melomanów. Ze sceny w Montreux wybrzmiały jego wielkie bluesowe kompozycje: „B.B. Blues”, „Let The Good Times Roll”, „When it All Comes Down”, „Chains of Love”, „All Over Again”, „Since I Met You Baby”, „Playing With My Friends”, „Ain't Nobody Home”, „Why I Sing The Blues”, „Rock Me Baby”, „The Thrill is Gone”.


John & Yoko - Above Us Only Sky
(2018)
30 grudnia o 22:00


Dokument przedstawia nieopowiedzianą dotąd historię wydanego w 1971 roku albumu Johna Lennona „Imagine”. Podstawowym przesłaniem płyty było radykalne zaangażowanie, którego znaczenie dziś wybrzmiewa równie mocno. Film ukazuje głębię twórczej współpracy pomiędzy Johnem i Yoko oraz bada nierozerwalną więź pomiędzy sztuką, polityką i muzyką tej pary. Album i jego ikoniczny utwór tytułowy ukazują niezwykły geniusz stojący za muzyką, która zdefiniowała ruch społeczny i naznaczyła tamtą epokę. Dokument opowiada historię o nadziei dla świata, który wciąż rozpaczliwie potrzebuje pokoju, sprawiedliwości, empatii i miłości.

Obraz zawiera wywiady z Yoko Ono, Julianem Lennonem, Davidem Baileyem (fotografem), Johnem Dunbarem (właścicielem galerii, który przedstawił sobie parę), Danem Richterem (sąsiadem Yoko i byłym osobistym asystentem Johna) i Eddie Veale'em (projektantem) - niektórzy z nich nigdy wcześniej nie wypowiadali się przed kamerą, Film prezentuje nigdy wcześniej niewidziane materiały filmowe z prywatnego archiwum Lennona i Ono.

Dokument przywołuje nastrój i kulturę epoki, potwierdzając nie tylko rewolucyjny i jakże znaczący dla tamtych czasów charakter tekstów, komentarzy oraz sztuki Johna i Yoko, ale również potwierdza jak bardzo aktualne, inspirujące i ważne jest ich przesłanie także dziś.


Down the Tracks - Music That Influenced Led Zeppelin
(2008)
30 grudnia o 23:40


Led Zeppelin po dziś dzień pozostaje jednym z najważniejszych zespołów wszechczasów. Obok Black Sabbath i Deep Purple, nazywani są Ojcami Chrzestnymi Heavy Metalu, ale Led Zeppelin to coś więcej niż tylko ciężkie riffy.

Pierwszy album Zeppelinów był preludium do ich dalszej twórczości. Płyta „Led Zeppelin 1” prezentowała eklektyczną mieszankę stylów, które wyróżniały muzykę zespołu na tle twórczości współczesnych im artystów.

Dokument przedstawia nie tylko tych artystów bluesowych, którzy mieli bezpośredni wpływ na zespół, ale także tych, którzy pojawili się na długo przed powstaniem Led Zeppelin i stworzyli Bluesa Delty, a byli to: Charley Patton i Son House oraz ci, którzy pojawili się trochę później: Robert Johnson, Bukka White, Muddy Waters i Howlin' Wolf. To oni byli dla Led Zeppelin największą inspiracją.
 
Led Zeppelin, fot. AMC Networks

„Muzyczne wieczory” na SundanceTV - środy

2 grudnia, 22:00: Aerosmith: Rock for the Rising Sun
9 grudnia, 22:00: Hans Zimmer: Live in Prague
16 grudnia, 22:00: Tony Bennett & Lady Gaga: Cheek to Cheek LIVE!
16 grudnia, 23:10: Amy Winehouse: Back to Black - Classic Albums
23 grudnia, 22:00: B.B. King: Live at Montreux
30 grudnia, 22:00: John & Yoko - Above Us Only Sky
30 grudnia, 23:40: Down the Tracks - Music That Influenced Led Zeppelin


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Usługa CANAL+ BOX 4K Ultra HD

Najnowszy dekoder CANAL+ BOX 4K (model HY4001) w nowej cenie...

199 zł Więcej...

SAT Kurier - 7-8/2021 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2021

10 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

125 zł Więcej...