reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

CI Polsat: Śladami grzechów z Opola Lubelskiego

dodano: 2020-11-27 02:09 | aktualizacja: 2020-11-27 17:29
autor: Łukasz Knapik | źródło: A+E Networks/satkurier.pl

Crime+Investigation Polsat CI Polsat „Opowiem ci o zbrodni” W piątek, 27 listopada br. o godz. 22:00 w kanale Crime+Investigation Polsat (CI Polsat) wyemitowany zostanie premierowo 4. odcinek 3. sezonu programu „Opowiem ci o zbrodni”, zatytułowany „Drugi z grzechów głównych”. Wystąpi Max Czornyj. Programowi towarzyszą: rozmowy Michała Fajbusiewicza („Fajbusiewicz: rozmowy o zbrodni”), książka, której wydawcą jest Skarpa Warszawska, i serial audio z udziałem m.in. Edyty Olszówki, Piotra Głowackiego i Magdaleny Popławskiej, wyprodukowany przez Storytel. Za produkcję programu odpowiada Jolanta Gwardys Media.

Crime+Investigation Polsat CI Polsat „Opowiem ci o zbrodni”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nowy odcinek „Opowiem ci o zbrodni” poprowadzi - jak zapowiada nadawca, „podbijający serca czytelników twórca związany blisko z Lublinem” - Max Czornyj. W piątek, 27 listopada o godzinie 22:00 Max Czornyj powróci do morderstwa pary emerytowanych lekarzy i ich opiekuna z Opola Lubelskiego. Czy do tragedii doprowadził tytułowy „drugi z grzechów głównych”?

Para emerytowanych stomatologów z Opola Lubelskiego cieszyła się poważaniem wśród lokalnej społeczności. Jednocześnie - z racji wykonywanej w przeszłości profesji - byli uznawani za ludzi dość majętnych. Pogarszające się zdrowie małżeństwa wymusiło na nich zatrudnienie osoby do opieki. Latem 1991 roku para emerytów wraz z opiekunem zostają zamordowani. Jedyne podejrzenie pada na mieszkającego nieopodal, odwiedzającego od czasu do czasu sąsiadów, czterdziestosiedmiolatka Zdzisława F. Sprawa jednak w obliczu braku dowodów zostaje umorzona. Po 20 latach w 2011 roku wracają do niej policjanci z lubelskiego Archiwum X. Dzięki rozwojowi technologii udaje się ustalić, kto przed dwiema dekadami dopuścił się tej zbrodni. Odnaleziono mordercę, jednak do dziś jednak nie wiadomo kim byli jego współsprawcy.

Jak czytamy w opisie, Max Czornyj jest z zawodu adwokatem z praktyką w Polsce i we Włoszech, a w ostatnich latach również bestsellerowym autorem mrożących krew w żyłach kryminałów. Doskonale wie, jak budować napięcie i stworzyć prawdziwie morderczy klimat. Napisał cykl thrillerów o walczącym z seryjnymi mordercami komisarzu Eryku Deryle: „Grzech”, „Ofiara”, „Pokuta” i „Trauma”. Jego pozostałe powieści to Inna”, „Najszczęśliwsza”, „Rzeźnik” oraz „Ślepiec”. Jest też autorem scenariusza serialu audio - „Terror”. Czornyj lubuje się w historii, uwielbia antyki, cygara i kabriolety. Kolekcjonuje zegary i zegarki, gra w szachy, a rodzinny Lublin i jego mroczne strony pozostają szczególnie bliskie młodemu twórcy. To drugi raz, kiedy w „Opowiem ci o zbrodni” zajmuje się sprawą z Lubelszczyzny. Dlaczego wraz z producentami zdecydował się na opowiedzenie historii morderstwa pary emerytów?

- Ta zbrodnia być może na pierwszy rzut oka wydaje się mało „interesująca”, ale gdy zaczęliśmy badać jej przebieg, charakter, motywację sprawców, ukazywało się coraz więcej wątków, które przykuwały naszą uwagę. Okazało się, że to jest właśnie ta sprawa, którą na pewno poprowadzimy, którą zgłębimy

- mówi Max Czornyj.


I dodaje, co w tym wyborze było dla niego najważniejsze:

- To sprawa sprzed ponad 20 lat, która po latach znajduje swój finał. I to jest kluczowe, to jest najbardziej z tego moralizatorskie. Możliwe jest przecież, by ewentualnych nieustalonych sprawców jeszcze wyłapać.


W trzecim sezonie „Opowiem ci o zbrodni” gospodarze odcinków rozmawiają z ekspertami i osobami zaangażowanymi w sprawę, udają się także na miejsca zbrodni i uczestniczą w rekonstrukcjach wydarzeń. Max Czornyj podąży śladami grzechów z Opola Lubelskiego w czwartym odcinku, który zostanie wyemitowany premierowo w piątek, 27 listopada o godzinie 22:00 w telewizji Crime+Investigation Polsat. Dodajmy, iż programowi towarzyszą: rozmowy Michała Fajbusiewicza („Fajbusiewicz: rozmowy o zbrodni”), książka, której wydawcą jest Skarpa Warszawska, i serial audio z udziałem m.in. Edyty Olszówki, Piotra Głowackiego i Magdaleny Popławskiej, wyprodukowany przez Storytel (więcej tutaj).
 
Max Czornyj w programie „Opowiem ci o zbrodni”, foto: A+E Networks
Max Czornyj w programie „Opowiem ci o zbrodni”, foto: A+E Networks


„Opowiem ci o zbrodni” - sezon 3., emisja w piątki o godz. 22:00 w Crime+Investigation Polsat (CI Polsat).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

189 zł Więcej...

Stojak alu ścienny AS Sat 25cm

Aluminiowy stojak ścienny 25cm niemieckiej firmy A.S. Sat z certyfikatem...

58 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

419 zł Więcej...