reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Malezja: Langkawi - nie tylko dla orłów

dodano: 2020-09-23 17:04 | aktualizacja: 2021-02-20 00:53
autor: Janusz Blamowski | źródło: SAT Kurier 7-8/2020

Langkawi - orzeł Langkawi to malezyjski archipelag składający się z ponad setki wysp położonych na północy kraju tuż przy granicy z Tajlandią. Największą wyspą jest Langkawi mierząca około 500 kilometrów kwadratowych.

Janusz Blamowski
Langkawi - Sky Bridge


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Oriental Village to miejsce dla jednodniowych turystów – po zachodzie słońca życie tu zamiera, by rankiem kolejnego dnia wypełnić się znów tłumami turystów z całego świata. Niedaleko stąd znajduje się luksusowy kompleks hotelowy Berjaya z przepiękną plażą i ścieżką wśród mangrowców.
 
Oriental Village

Po górskich wędrówkach warto wybrać się na wycieczkę łodzią do namorzynowych lasów – jednej z ciekawszych atrakcji na Langkawi. Wycieczki w parku krajobrazowym Kilim Karst Geoforest Park oferują zwiedzanie Jaskini Nietoperza, obserwacje bogatej fauny – wśród wielu ptaków majestatycznych orłów, małp, gadów i płazów, krótki wypoczynek na rajskiej plaży, a w drodze powrotnej posiłek na pływającej rybnej farmie.
 
Kilim Geoforest Park

Warto też wybrać się na morską wycieczkę na wyspę Dayang Bunting, gdzie pokonując stromy nadmorski klif docieramy do jeziora noszącego nazwę Jeziora Ciężarnej Kobiety (Lake of Pregnant Maiden), gdzie można zażyć odświeżającej kąpieli.
 
Lake of Pregnant Maiden

Miejscowi wierzą, że kąpiel w tym jeziorze leczy bezpłodność i daje błogosławieństwo kobietom pragnącym potomstwa. W drugiej części tej wycieczki łódź zabierze nas na rajską plażę na wyspie Beras Besah.
 
Plaża Beras Besah

Na wyspie Langkawi znajduje się wiele plaż – niektóre z nich (szczególnie w północnej części wyspy) są zupełnie bezludne – na przykład plaża Tanjung Rhu. Inne – Pantai Cenang, są zwykle oblegane przez plażowiczów, sporo tu barów, kawiarni i firm oferujących skutery wodne, loty ma spadochronie za łodzią i podobne atrakcje. Pomimo gwaru i hałasu to miejsce ma swój urok. Wieczorem można obserwować piękny zachód słońca pomiędzy sąsiednimi wysepkami.
 
Plaża Tanjung Rhu

Biegnąca równolegle do plaży promenada to niezliczona ilość sklepików z pamiątkami, kramów i restauracji, są tu także centra handlowe i właśnie tu toczy się najbardziej intensywne nocne życie – gwar wielojęzycznego tłumu, kolorowe światła nocnych klubów, restauracji i pubów serwujących alkohol w tym muzułmańskim kraju, a powietrze przesycone jest zapachami orientalnej kuchni.

Znajduje się tu również jedno z największych w Azji akwariów – Underwater World, gdzie żyje przeszło 4000 przedstawicieli morskiej fauny z całego świata, a jedną z atrakcji jest podwodny tunel pozwalający obserwować kilka gatunków pingwinów.

Wyspa Langkawi posiada sieć bardzo dobrze utrzymanych dróg, najłatwiej jest poruszać się tu wynajętymi skuterami i dość tanimi taksówkami. Można wybrać się do położonego we wschodniej części wyspy ptasiego sanktuarium Langkawi Wildlife Park – wielkiego ogrodu, gdzie żyje w warunkach zbliżonych do naturalnych ponad półtora tysiąca ptaków.

Największe miasto Langkawi Kuah położone na południowo-wschodnim krańcu wyspy nie stanowi atrakcji turystycznej – ale można stąd popłynąć promem do kontynentalnej Malezji lub na wyspę Penang.
 
Plaża Pantai Cenang

Langkawi to miejsce oferujące przybyszom wiele atrakcji – kontakt z dziewiczą przyrodą, piękne plaże, doskonale zorganizowane wycieczki do lokalnych atrakcji, przystępne ceny. Również miłośnicy nocnego życia i clubbingu odwiedzający Pantai Cenang znajdą coś dla siebie. Pomimo że Malezja to kraj muzułmański, mieszkańcy Langkawi akceptują swobodniejsze zachowanie i stroje turystów bardziej niż w kontynentalnej Malezji.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Azja


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 Wiwa H.265 MAXX HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Wiwa dla Naziemnej Telewizji...

139 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 1,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 1,0m w wersji v2.1 dla...

59 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

279 zł Więcej...