reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVP: Valentina wygrała „Eurowizję Junior 2020”

dodano: 2020-11-30 04:01
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP/satkurier.pl

TVP „Konkurs Piosenki Eurowizji Junior 2020” W niedzielę, 29 listopada br. w kanałach TVP1, TVP Polonia, TVP Wilno i TVP ABC transmitowany był 18. „Konkurs Piosenki Eurowizji Junior”, który odbył się w Warszawie. W konkursie zwyciężyła reprezentantka Francji - Valentina - z piosenką „J’imagine”. Reprezentantka Polski Alicja Tracz zajęła 9. miejsce. Po ogłoszeniu wyników odbyła się konferencja prasowa (transmitowana w TVP1 i TVP Info) z udziałem zwyciężczyni.

TVP „Konkurs Piosenki Eurowizji Junior 2020”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
- Tegorocznemu koncertowi towarzyszyły ogromne emocje. Unikalne widowisko przygotowane przez zespół produkcyjny Telewizji Polskiej oraz nadawców publicznych zrzeszonych w Europejskiej Unii Nadawców (European Broadcasting Union/EBU) zostało zrealizowane w odmiennej formule przez utrudnienia spowodowane pandemią koronawirusa. Do realizacji widowiska wykorzystano szereg nowoczesnych technologii, które sprawiły, że młodzi artyści mogli zaprezentować swój talent całemu światu - informuje nadawca.

Pomiędzy występami poszczególnych państw widzowie mogli podziwiać piękne regiony Polski oraz ich atrakcje. Uczestnicy konkursu nagradzali też symbolicznie przedstawicieli zawodów, których codzienna praca zmienia świat.

Po zakończeniu koncertu głównego piosenkę finałową „Move The World” wspólnie wykonali wszyscy uczestnicy konkursu. Było to możliwe dzięki specjalnie wygenerowanym hologramom uczestników, które pojawiły się na scenie.

Po ogłoszeniu wyników odbyła się konferencja prasowa (transmitowana w TVP1 i TVP Info) z udziałem zwyciężczyni tegorocznego konkursu - Valentiny. Z młodą laureatką połączyło się konkursowe studio TVP, a gratulacje przekazali jej prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski oraz w imieniu Europejskiej Unii Nadawców Martin Österdahl.

Valentina została wybrana do reprezentowania swojego kraju przez FranceTV. W 2018 roku wyróżniła się na przesłuchaniu „Kids United Nouvelle Génération”. Nagrała do tej pory dwa albumy, bierze udział w misjach UNICEF (United Nations International Children’s Emergency Fund).

Reprezentantka Polski Alicja Tracz wykonała utwór pod tytułem „I’ll be standing”. Alicja Tracz reprezentowała Polskę na międzynarodowych konkursach na Malcie, w Bułgarii i we Włoszech. W maju tego roku wydała swój debiutancki singiel, duet z siostrą (więcej tutaj).
 
Alicja Tracz w programie „Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2020”, foto: TVP
Alicja Tracz w programie „Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2020”, foto: TVP
Alicja Tracz reprezentowała Polskę w „Konkursie Piosenki Eurowizji Junior 2020”, foto: Waldemar Kompała/TVP
Alicja Tracz reprezentowała Polskę w „Konkursie Piosenki Eurowizji Junior 2020”, foto: Waldemar Kompała/TVP


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC - tani tuner na...

369 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

149 zł Więcej...

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

459 zł Więcej...