reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

UPC Polska z warsztatami „UPC Future Makers”

dodano: 2020-11-30 07:28
autor: Łukasz Knapik | źródło: Liberty Global

UPC Polska UPC Polska (Liberty Global) wraca z jesienną odsłoną tegorocznej edycji programu „UPC Future Makers” i zaprasza kolejne dzieci w wieku 8-13 lat do odkrywania świata technologii cyfrowych. Na żądnych wiedzy młodych adeptów kodowania czekają nowe zajęcia i tematyka. Wiosną i latem br. w zajęciach „UPC Future Makers” wzięło udział 1400 dzieci. Swoim patronatem inicjatywę objęły Kancelaria Prezesa Rady Ministrów (wcześniej Ministerstwo Cyfryzacji) i NASK.

UPC Polska


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
UPC kontynuuje program, którego celem jest doskonalenie przez najmłodszych umiejętności cyfrowych oraz zainspirowanie ich do rozwoju i zmieniania świata na lepsze. Jesienne warsztaty uruchamiane są w nowej odsłonie. Sprawdzona formuła zdalnego poznawania przez dzieci podstaw języka programowania będzie ponownie dostępna dla dwóch grup wiekowych, ale w nowej tematyce:

- młodsi koderzy (8-10 lat) zmierzą się z przygotowaniem nowej gry w Scratch. Będzie to nie lada wyzwanie, ponieważ poza sprawną obsługą programu, będą zdobywać punkty i „ratować” komputery, w czym pomoże im ulubieniec rodziny UPCeusz;
- starszaki będą się uczyć programować stronę internetową z rozkładem dnia stworzonym w oparciu o swój plan lekcji oraz indywidualne potrzeby, dzięki czemu zdobędą nowe umiejętności związane nie tylko z kodowaniem, ale i organizacją czasu.

- By wspierać społeczności i jednostki w czasie pandemii, uruchomiliśmy program „Future Makers”, którego celem jest zainspirowanie dzieci do nauki jednej z głównych cyfrowych kompetencji przyszłości - języka kodowania. Do pierwszej edycji programu dołączyło 1400 dzieci w wieku 8-13 lat, ale to dopiero początek. Z radością ogłaszam, że wspólnie z naszymi znakomitymi partnerami, Kancelarią Prezesa Rady Ministrów (wcześniej Ministerstwo Cyfryzacji) i NASK, rozpoczynamy kolejną edycję naszego flagowego programu, w ramach którego zaprosimy 1000 kolejnych dzieci na warsztaty zdalnego kodowania i do odkrywania świata nowych technologii.

- mówi Robert Redeleanu, CEO UPC Polska.


Warsztaty niezmiennie odbywać się będą online, w kameralnych grupach, a także w późniejszych godzinach, aby można je było dopasować do planu dnia uczniów. Zapisy prowadzone są przez formularz dostępny na stronie internetowej projektu (przejdź na stronę).

Partnerem merytorycznym programu jest firma Giganci Programowania, która zapewnia dzieciom niezbędną platformę do nauki w domu. Aby wziąć udział w warsztatach, wystarczą komputer i dostęp do internetu. W trakcie wszystkich zajęć uczniowie mogą liczyć na wsparcie trenerów.

Patronat nad inicjatywą „UPC Future Makers” objęły Kancelaria Prezesa Rady Ministrów (wcześniej Ministerstwo Cyfryzacji) oraz NASK, które prowadzą działania na rzecz upowszechniania technologii cyfrowych.

- Zależy nam, aby dzieci mądrze i pożytecznie spędzały czas w internecie. Dlatego wspieramy, ale i sami organizujemy inicjatywy, które to umożliwiają. Od początku pandemii m.in. prowadzimy bezpłatne warsztaty programowania w naszym „Klubie Młodego Programisty” online. Nauka programowania m.in. rozwija kreatywność, uczy samodzielnego myślenia, ale i tego, że warto być wytrwałym - nie poddawać się i nie bać się nowych wyzwań. Wszystkie te kompetencje przydadzą się nie tylko przy okazji kodowania, ale też w codziennym życiu

- mówi Marek Zagórski, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.


Bezpłatne warsztaty kodowania to akcja prowadzona przez UPC Polska w ramach zapoczątkowanego w 2016 roku przez Liberty Global, spółkę matkę UPC, globalnego programu. W poprzednich odsłonach tegorocznej edycji „UPC Future Makers”, wiosną i latem, podstawy programowania poznało 1400 dzieci (dane za Liberty Global) (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polskie kablówki


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,5m w wersji v2.1 dla...

79 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...

Uchwyt masztu do krokwi

uchwyt masztu do krokwi

130 zł Więcej...