reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Solid Gold” w serialowej wersji w Polsacie Seriale

dodano: 2020-12-02 03:57
autor: Łukasz Knapik | źródło: Cyfrowy Polsat/satkurier.pl

Kino Świat „Solid Gold” W soboty, 5, 12 i 19 grudnia br. o godz. 21:00 w telewizji Polsat Seriale widzowie zobaczą premierowe odcinki produkcji „Bez skrupułów”, będącej serialową wersją filmu „Solid Gold”, którego producentem jest Akson Studio, koproducentami są Filmoteka Narodowa - Instytut Audiowizualny i Gdyńskie Centrum Kultury, dystrybutorem jest Kino Świat, a wsparcia udzielił Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF).

Kino Świat „Solid Gold”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
- „Bez skrupułów” to mini serial, powstały z inspiracji jedną z najgłośniejszych premier kinowych minionego sezonu: „Solid Gold”! Ten polityczny thriller odsłania kulisy pracy policji i służb specjalnych; wyreżyserował go mistrz tego gatunku w naszym kraju - Jacek Bromski („Zabij, mnie glino”, „Uwikłanie” i „Anatomia zła”). To kino akcji, w którym naprzeciw siebie stanęli giganci polskiego aktorstwa: Janusz Gajos i Andrzej Seweryn. Obok nich zobaczymy takie znakomitości, jak: Marta Nieradkiewicz, Olgierd Łukaszewicz, Danuta Stenka, Mateusz Kościukiewicz, Piotr Stramowski, Ewa Kasprzyk, Krzysztof Stroiński, Maciej Maleńczuk i Artur Żmijewski - informuje nadawca.

Przypomnijmy, iż film „Solid Gold” pojawił się w kinach w piątek, 29 listopada 2019 roku (więcej tutaj).

„Bez skrupułów” - w kolejnych odcinkach:

Odcinek 1.
emisja: w sobotę, 5 grudnia br. o 21:00

Kaja Miller (w tej roli Marta Nieradkiewicz) i Leon Smoczyński „Smok” (Marcin Czarnik) są policjantami i kochankami. Spędzają razem noc, gdy zostają telefonicznie wezwani na komisariat. Na miejscu dowiadują się, że mają wziąć udział w akcji aresztowania lokalnego mafiosa. Jadą do sopockiego kasyna, gdzie czeka już kilkunastu policjantów z brygady antyterrorystycznej. Kaja z jednym z antyterrorystów zabezpiecza tylne wyjście. Mimo sprawnie przeprowadzonej akcji, bandyci uciekają, porywając policjantkę. 8 lat później - trwa wystawne przyjęcie na statku. Tadeusz Kawecki (Andrzej Seweryn) wraz z żoną Tamarą (Olena Leonenko-Głowacka) witają gości. Mężczyzna jest prezesem banku Solid Gold, a przyjęcie wydane zostało z okazji drugiej rocznicy jego powstania. Imprezę przez obiektyw obserwuje tajny agent. Nowicki (Janusz Gajos), który wyrzucił Kaję z policji po akcji w kasynie, jest teraz wysoko postawionym oficerem Centralnego Biura Śledczego (CBŚ). Mężczyzna chce utworzyć na wybrzeżu komórkę śledczą, która miałaby przyjrzeć się podejrzanym interesom Kaweckiego. Nie chce w sprawę angażować policji z Gdyni, więc postanawia odszukać Kaję. Kobieta zdążyła się przekwalifikować, teraz jest wychowawcą w zakładzie poprawczym i ma małą córeczkę. Czy Kaja podejmie wyzwanie? 

Odcinek 2.
emisja: w sobotę, 5 grudnia br. o 22:00

Kaja przyjmuje propozycję Nowickiego, razem z córką (Zofia Bromska) wraca do rodzinnego domu w Gdyni. Zaczyna pracę pod przykrywką. Na zlecenie Nowickiego obserwuje restaurację Sommelier, której właścicielem jest Tadeusz Kawecki. Równocześnie kobieta składa podanie o przywrócenie do służby w policji i zostaje przyjęta. Dzięki tej posadzie będzie miała szerszy ogląd sytuacji na Wybrzeżu. Kaja zostaje przydzielona do zespołu swojego byłego kochanka, Smoka. Leon Smoczyński „Smok” właśnie zajmuje się sprawą wyrzuconego na brzeg morza, zamordowanego mężczyzny (Artur Krajewski). Kaja prowadzi przesłuchanie żony (Sonia Roszczuk) ofiary. Zyskuje zaufanie tej kobiety, bo poza komendą ona wyznaje jej, że nic nie chciała powiedzieć w pokoju przesłuchań, bo się bała. Twierdzi, że na Wybrzeżu wszyscy wiedzą, że policja współpracuje z mafią.

Odcinek 3.
emisja: w sobotę, 12 grudnia br. o 21:00

Smok spotyka Kaję i Zofię pod szkołą. Dopytuje o wiek dziewczynki, podejrzewa, że może być jej ojcem. Kaja jest zdenerwowana, nie pozwala mu na mieszanie się w jej prywatne sprawy. Żona zamordowanego mężczyzny, która w zaufaniu wyznała Kai wszystko, co wie na temat szemranych interesów swojego męża, zostaje ciężko pobita. Do Kai dociera, że musi być niezwykle ostrożna, by nie narazić już nikogo na niebezpieczeństwo. W restauracji Sommelier dochodzi do strzelaniny.

Odcinek 4.
emisja: w sobotę, 12 grudnia br. o 22:00

Pod naciskiem Kaweckiego przełożeni Nowickiego próbują wywrzeć na nim presję, by przerwał śledztwo w sprawie Solid Gold i opuścił Wybrzeże. Mężczyzna nie chce się na to zgodzić, obiecuje jednak, że będzie dyskretniejszy. Komendant Policji raportuje Kaweckiemu o swoich ustaleniach w sprawie przejęcia samolotu z jego towarem. Ustalił, że była to akcja Centralnego Biura Śledczego, a policja nie miała z tym nic wspólnego, mówi mężczyźnie również o powrocie Kai Miller. Kawecki zaczyna interesować się Kają i jej rodziną, jednemu ze swoich ludzi każe śledzić kobietę i jej bliskich. W restauracji Sommelier dochodzi do kolejnego zabójstwa.

Odcinek 5.
emisja: w sobotę, 19 grudnia br. o 21:00

Wacławski (Sławomir Orzechowski) zostaje zawieszony po tym, jak wypuścił dilera narkotyków, zatrzymanego przez Kaję. Jego następcą zostaje Smok. Teraz na jego barkach spoczywa rozwiązanie sprawy tajemniczych morderstw w restauracji Somelier. Kawecki spotyka się z Nowickim, postanawia zagrać w otwarte karty. Mówi Nowickiemu, że wie, iż to on utrudnia mu prowadzenie interesów, i proponuje rozejm. Kawecki podejrzewa, że Zofia może być jego wnuczką, składa Kai lukratywną propozycję (więcej tutaj).
 
Andrzej Seweryn, Marta Nieradkiewicz i Janusz Gajos na plakacie promującym kinową emisję filmu „Solid Gold”, foto: Kino Świat
Andrzej Seweryn, Marta Nieradkiewicz i Janusz Gajos na plakacie promującym kinową emisję filmu „Solid Gold”, foto: Kino Świat
Marta Nieradkiewicz w produkcji „Bez skrupułów” („Solid Gold”), foto: Cyfrowy Polsat
Marta Nieradkiewicz w produkcji „Bez skrupułów” („Solid Gold”), foto: Cyfrowy Polsat
Marta Nieradkiewicz w produkcji „Bez skrupułów” („Solid Gold”), foto: Cyfrowy Polsat
Marta Nieradkiewicz w produkcji „Bez skrupułów” („Solid Gold”), foto: Cyfrowy Polsat
Marta Nieradkiewicz w produkcji „Bez skrupułów” („Solid Gold”), foto: Cyfrowy Polsat
Marta Nieradkiewicz w produkcji „Bez skrupułów” („Solid Gold”), foto: Cyfrowy Polsat


„Bez skrupułów” - emisja w soboty (od 5 grudnia 2020 roku) o godz. 21:00 w kanale Polsat Seriale.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

539 zł Więcej...

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...