reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Premiera serialu TVP „Osiecka” w święta [wideo]

dodano: 2020-12-03 13:51 | aktualizacja: 2020-12-03 14:13
autor: Jerzy Kruczek | źródło: TVP

Osiecka TVP W nadchodzące święta Bożego Narodzenia premierę będzie miał nowy serial TVP „Osiecka”. W role wybitnej artystki wcielą się dwie znakomite aktorki - Eliza Rycembel i Magdalena Popławska. Trzy pierwsze odcinki będą miały premierę w dniach 25-27 grudnia o godz. 20:15 w TVP1. Zdjęcia do serialu rozpoczęły się w lipcu 2019 roku.

Magdalena Popławska, fot. TVP
Magdalena Popławska Agnieszka Osiecka serial Osiecka TVP


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„Osiecka” to fascynująca biografia artystki - jej życie od wczesnej młodości, przypadającej na lata pięćdziesiąte, aż do śmierci, czyli lata dziewięćdziesiąte. Jej tłem będą artystyczne, obyczajowe oraz polityczne realia tamtych czasów, poczynając od edukacji w komunistycznej szkole przez studia w Szkole Filmowej w Łodzi i kolorowy świat studenckich teatrzyków - warszawskiego STS- u i gdańskiego Bim-Bomu. Widzowie zobaczą spektakularne sukcesy oraz porażki Osieckiej, zarówno w walce z cenzurą, jak i wynikające z trudnych życiowych wyborów. Serial wyreżyserowali: Robert Gliński i Michał Rosa.

W nowej produkcji TVP przedstawiono kulisy kulturalnego i towarzyskiego życia na przestrzeni kilku dekad. Na ekranie, obok wcielających się w role Agnieszki Osieckiej Elizy Rycembel i Magdaleny Popławskiej, pojawią się popularni aktorzy starszego i młodszego pokolenia. Matkę Agnieszki Osieckiej zagra Maria Pakulnis, w roli Wiktora, ojca Agnieszki Osieckiej, widzowie zobaczą Jana Frycza, a w roli jego kochanki Józefiny zaprezentuje się Wiktoria Gorodeckaja. Jędrzej Hycnar wcieli się w rolę Marka Hłaski, a Grzegorz Małecki zagra Jeremiego Przyborę.

W pozostałych rolach pojawią się: Mikołaj Roznerski (Wojciech Frykowski), Mariusz Kiljan (Jerzy Wasowski), Piotr Żurawski (Daniel Passent) oraz Aleksandra Pisula (Olga Lipińska), Aleksandra Konieczna (Hanna Bakuła), Karolina Piechota (Maryla Rodowicz), Barbara Garstka (Elżbieta Czyżewska) i Paulina Walendziak (Krystyna Sienkiewicz).

Zdjęcia realizowane były w Warszawie, ale także na Mazurach, w Krakowie, Trójmieście, Łodzi, Kazimierzu Dolnym, Opolu oraz Zakopanem.

Reżyseria: Robert Gliński (odc. 1, 2 i 13), Michał Rosa
Scenariusz: Maciej Karpiński, Maciej Wojtyszko
Muzyka: Jerzy Satanowski, Adam Lepka
Zdjęcia: Adam Bajerski
Scenografia: Ryszard Melliwa
Kostiumy: Ewa Gronowska
Producent: Telewizja Polska
Producent realizujący: Joanna Ochnik - Ochnik Entertainment

„Osiecka” - premierowe odcinki 25, 26, 27 grudnia o godz. 20:15 w TVP1, a później w niedziele, godz. 20:15.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 699 zł Więcej...

Tivusat: Black card + CAM w UHD

Najnowsza karta Tivusat tzw. Black card z modułem CAM v.1.4...

790 zł Więcej...

Kabelio: CAM CI+ 3 m gratis

Oryginalny, bezkartowy moduł (CAM) CI+ nowej szwajcarskiej platformy Kabelio z...

530 zł Więcej...