reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Wkrótce nowy kanał News UK TV od Murdocha

dodano: 2020-12-02 14:17
autor: Jerzy Kruczek | źródło: The Guardian

Ofcom W listopadzie br. brytyjski regulator Ofcom przyznał licencję dla kanału News UK TV Ruperta Murdocha. Co ciekawe to nie jedyny kanał informacyjny, który szykuje się do startu na Wyspach Brytyjskich - GB News tworzony przez Andrew Neila, tak samo jak News UK TV, celuje ze startem w wiosnę 2021 roku. Zarówno News UK TV, jak i GB News uważają, że istnieje luka na rynku prawicowych kanałów informacyjnych skierowanych do Brytyjczyków, którzy nie oglądają BBC.

Wielka Brytania flaga


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Chociaż nie ogłoszono jeszcze oferty programowej News UK TV, powiedziano pracownikom, że mają spodziewać się zatrudnienia znanych twarzy. Nazwiska powiązane z projektem to: Lord Sugar, gospodarz „The Apprentice”, i Piers Morgan z „Good Morning Britain”, których można było zobaczyć w siedzibie News UK, gdzie powstaje studio.

Zgodnie z obecnym planem - według osób zaangażowanych w tworzenie stacji - News UK TV ma być kanałem nadawanym tylko wieczorami, przez około 4-5 godzin dziennie. Ramówkę otworzyć miałby show polityczny, program codziennej debaty politycznej i wieczorny biuletyn informacyjny. Głównym punktem miałby być sztandarowy program wieczorny z uznanym prowadzącym, którego robocza nazwa brzmiała „Gotcha!”, jednak ostatecznie została zmieniona na „The Smart Cast”.

News UK TV, nadzorowany przez byłego szefa Fox News i CBS News, Davida Rhodesa, prawdopodobnie będzie nadawany FTA, podaje „The Guardian”, a firma chce, aby był dostarczany głównie online jako usługa streamingowa. Wystąpiła jednak o pełną koncesję Ofcom na nadawanie, co oznacza, że ​​prawdopodobnie będzie również dostępny jako tradycyjny kanał telewizyjny.

Taktyka ta znacznie różni się od podejścia GB News, który ma już zabezpieczone miejsca na głównych platformach dystrybucyjnych, takich jak Freeview. Kanał jest wspierany przez amerykańskiego giganta medialnego Discovery i chce stworzyć znacznie bardziej ambitny, 24-godzinny kanał informacyjny, z własnym zespołem reporterów w całym kraju. Ma zostać uruchomiony na początku 2021 roku pod przewodnictwem byłego szefa Sky News Australia, Angelosa Frangopoulosa, i pracującego wcześniej przez wiele lat w BBC Andrew Neila.

Pomimo spekulacji branżowych, że GB News może mieć trudności ze zdobyciem około 50 mln funtów potrzebnych do uruchomienia projektu, firma jest pewna, że ​​zbierze pieniądze i przed końcem roku ogłosi około 100 stanowisk dziennikarskich w Wielkiej Brytanii.

Imperium medialnemu Murdocha - teraz znacznie zmniejszonemu po sprzedaży Sky firmie Comcast i 21st Century Fox firmie Disney - ostatnio nie udało się nabyć wydawcy książek Simon & Schuster, co oznacza, że ​​prawdopodobnie szuka alternatywnych inwestycji i przejęć.

Źródło: broadbandtvnews.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe kanały


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Uchwyt do krokwi pod rynnę

Uchwyt do krokwi pod rynnę

189 zł Więcej...

SAT Kurier abonament za 2021 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2021 r. z wysyłką...

89 zł Więcej...

Stojak alu ścienny AS Sat 60cm

Aluminiowy stojak ścienny 60cm niemieckiej firmy A.S. Sat z certyfikatem...

129 zł Więcej...