reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
Zobacz sport w tv na dzień: 2022-09-28 - 2022-09-29

Indywidualne ME w żużlu na lodzie w nSport+

dodano: 2020-12-03 16:17 | aktualizacja: 2020-12-09 16:27
autor: Anita Kaźmierska | źródło: PZM/ISEURO/satkurier.pl

European Individual Ice Speedway Championship nSport+ Rywalizację o tytuł indywidualnego mistrza Europy w żużlu na lodzie - European Individual Ice Speedway Championship, zaplanowano na niedzielę, 13 grudnia, na godz. 16:30 w Arenie Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim. Transmisja na antenie nSport+.

European Individual Ice Speedway Championship nSport+


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Pierwotnie impreza miała odbyć się 21 marca, jednak z uwagi na wystąpienie sytuacji pandemicznej, związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2, organizatorzy zmuszeni byli ją odwołać. Drugą datą był 5 grudnia, jednak ostatecznie zdecydowano, że rywalizacja o medale odbędzie się 13 grudnia. Start do pierwszego wyścigu nastąpi o godzinie 16:30. Zgodnie z obowiązującymi obecnie w Polsce przepisami administracji państwowej, zawody odbędą się bez udziału publiczności. Będzie natomiast transmisja na żywo w telewizji - na antenie nSport+. Nie zabraknie tam nie tylko kamer, lecz także komentatorów i reporterów nSport+, którzy będą relacjonować wydarzenie od godziny 16:15.
 

– Sezon 2020, jeśli chodzi o klasyczną odmianę żużla, już dawno za nami. Wielu z nas jest głodnych emocji, dlatego cieszę się, że będziemy mogli przybliżyć widzom specyficzne, a jednocześnie bardzo atrakcyjne wyścigi motocyklowe na lodzie i pokazać na żywo European Individual Ice Speedway Championship. Arena Lodowa w Tomaszowie to nowoczesny obiekt, zawody zapowiadają się ciekawie, dlatego serdecznie zapraszam do nSport+ w niedzielę, 13 grudnia – powiedział Marcin Majewski, szef żużla w CANAL+.

Impreza w Tomaszowie Mazowieckim będzie jednodniowa. Trójkę medalistów mistrzostw Starego Kontynentu wyłonią w sumie 22 wyścigi. 20 liczyć będzie faza zasadnicza, po której dwóch najlepszych zawodników, tych z największą liczbą punktów, awansuje do wielkiego finału. Stawkę uzupełnią w nim dwaj najlepsi z wyścigu barażowego, gdzie pojadą z kolei żużlowcy, którzy po fazie zasadniczej uplasują się na miejscach 3-6. Zwycięzca wyścigu finałowego zostanie mistrzem Europy, zawodnicy z dwóch kolejnych miejsc wywalczą srebro i brąz.

Dzień wcześniej, 12 grudnia odbędzie się sesja treningowa. W stawce zobaczymy 16 zawodników, którzy będą reprezentować 10 europejskich federacji. Polski Związek Motorowy jako gospodarz ma przyznane jedno miejsce - udział w zawodach weźmie Michał Knapp.

13 grudnia (niedziela)
16:30 Ice Speedway: Indywidualne Mistrzostwa Europy, Tomaszów Mazowiecki 2020, nSport+
Komentarz: Michał Łopaciński, Wojciech Dankiewicz


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Motosport


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Przyrząd do zarabiania kabli (CaP)

mini obcinaczka do kabli koncentrycznych

20 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

299 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

369 zł Więcej...