reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

29. rocznica powstania Radia Maryja w TV Trwam

dodano: 2020-12-04 04:33
autor: Łukasz Knapik | źródło: Warszawska Prowincja Redemptorystów/Fundacja Lux Veritatis/satkurier.pl

Radio Maryja W dniach 4-8 grudnia br. w Krakowie, Toruniu i Bydgoszczy Radio Maryja (Warszawska Prowincja Redemptorystów) świętować będzie swoje 29. urodziny. Transmisje z tych uroczystości przeprowadzą Radio Maryja i TV Trwam (Fundacja Lux Veritatis).

Radio Maryja


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W piątek, 4 grudnia br. o godzinie 15:30 w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie rozpocznie się koncert z okazji dwudziestej dziewiątej rocznicy Radia Maryja, pod tytułem „Pieśń o Ojczyźnie”, w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny.

W sobotę, 5 grudnia br. o godzinie 9:45 TV Trwam pokaże film dokumentalny „Pierwsza pielgrzymka Rodziny Radia Maryja do Ojca Świętego”, materiał dokumentujący pierwszą pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja do Ojca Świętego Jana Pawła II 23 marca 1994 roku utrwalony kamerą amatorską. O godzinie 11:00 w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i Świętego Jana Pawła II w Toruniu odbędzie się medytacja z racji I soboty miesiąca i modlitwa różańcowa, a o godzinie 12:00 msza święta pod przewodnictwem arcybiskupa Andrzeja Dzięgi, metropolity szczecińsko-kamieńskiego. O godzinie 14:35 TV Trwam pokaże film dokumentalny „Kaplica Pamięci” - Kaplica Pamięci w świątyni pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i Świętego Jana Pawła II w Toruniu poświęcona jest polskim męczennikom. Relacje świadków przybliżają historie cichych bohaterów.

We wtorek, 8 grudnia br. o godzinie 18:00 w parafii pod wezwaniem Świętej Jadwigi Królowej w Bydgoszczy odbędzie się msza święta pod przewodnictwem biskupa Jana Tyrawy, ordynariusza diecezji bydgoskiej.

Dodajmy, iż rozgłośnia rozpoczęła nadawanie w 1991 roku, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, czyli 8 grudnia. Początkowo audycje docierały do słuchaczy w Toruniu, Bydgoszczy i okolicznych miejscowościach. Dziś Radio Maryja dostępne jest na całym świecie (więcej tutaj).

29. urodziny Radia Maryja - transmisje w Radiu Maryja i TV Trwam.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Radiowe propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Nagrywarka 4K UHD HyperCap II Duo

Nagrywarka (grabber) i streamer sygnału HDMI w wysokiej jakości, bezpośrednio...

1 790 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Wiwa H.265 MAXX HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Wiwa dla Naziemnej Telewizji...

139 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Optibox NGEN H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki OptiBox firmy AX...

109 zł Więcej...