reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVP z umową o promocji Polski za granicą

dodano: 2020-12-04 05:14
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP

TVP siedziba Telewizja Polska Telewizja Polska i Ministerstwo Spraw Zagranicznych (MSZ) rozszerzają współpracę, której celem jest „wykorzystanie nowych form i możliwości działań w dziedzinie kształtowania wizerunku Polski i promocji polskiej kultury poza granicami kraju”. W czwartek, 3 grudnia br. członek zarządu TVP Mateusz Matyszkowicz i sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk podpisali porozumienie w sprawie wspólnych działań wzmacniających pozytywny wizerunek Polski i Polaków za granicą. Pierwszym przedsięwzięciem realizowanym na bazie porozumienia będzie cykl „Idziemy na film polski” w Chorwacji, na antenie HRT3.

Telewizja Polska TVP siedziba


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak czytamy w komunikacie, Telewizja Polska i Ministerstwo Spraw Zagranicznych podjęły decyzję o zacieśnieniu współpracy, której celem jest wzmacnianie promocji polskiej kultury, dorobku kulturowego i dziedzictwa narodowego za granicą. Porozumienie o współpracy ma przyczynić się do lepszego wykorzystania potencjału obu instytucji i wspierać budowę marki naszego kraju za granicą, zwłaszcza w trakcie pandemii Covid-19, która ma istotny wpływ na aktywności placówek zagranicznych Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Deklarowana w dokumencie współpraca obejmować będzie m.in. promocję polskiej prezydencji w Grupie Wyszehradzkiej, promocję członkostwa Polski w Radzie Praw Człowieka Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ) w latach 2020-2022, promocję aktywności Polski na forum Organizacji Narodów Zjednoczonych w kontekście obchodów „Roku Pokoju i Zaufania” (2021 rok)., promocję polskiej tradycji konstytucyjnej w związku z 230-leciem uchwalenia „Konstytucji 3 Maja” oraz 100-leciem uchwalenia „Konstytucji marcowej”. Ponadto ma na celu ułatwienie wykorzystania materiałów filmowych i produkcji telewizyjnych TVP przez placówki zagraniczne Ministerstwa Spraw Zagranicznych w celu ich upowszechniania wśród zagranicznych odbiorców. Współpraca obejmować będzie również także obecność TVP na festiwalach i przeglądach filmowych za granicą, których organizatorami i współorganizatorami są Instytuty Polskie i ambasady RP.

Pierwszym przedsięwzięciem realizowanym na bazie porozumienia będzie cykl „Idziemy na film polski” na antenie HRT, chorwackiego nadawcy publicznego. W ramach dni z polskimi filmami w dniach 7-12 grudnia br. na antenie HRT3 chorwacki nadawca pokaże mi.in. takie tytuły jak „Powołanie” Pawła Woldana, „Karski” Magdaleny Łazarkiewicz czy „Jasminum” Jana Jakuba Kolskiego.
 
Szymon Szynkowski vel Sęk i Mateusz Matyszkowicz podpisali porozumienie Ministerstwa Spraw Zagranicznych i TVP, foto: Tymon Markowski/Ministerstwo Spraw Zagranicznych
Szymon Szynkowski vel Sęk i Mateusz Matyszkowicz podpisali porozumienie Ministerstwa Spraw Zagranicznych i TVP, foto: Tymon Markowski/Ministerstwo Spraw Zagranicznych


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

139 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

829 zł Więcej...