reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVP wyjaśnia powód braku kanałów w GigaNagrywarce Netii

dodano: 2020-12-04 10:02 | aktualizacja: 2020-12-05 17:44
autor: Anita Kaźmierska | źródło: TVP/satkurier.pl

Netia Telewizja Polska przekazała portalowi satkurier.pl oświadczenie wyjaśniające przyczyny braku kanałów TVP w ramach usługi Netii GigaNagrywarka. Przypomnijmy, że od 27 listopada na dekoderach Netia Player niedostępna jest funkcja nagrywania oraz przewijania dla wszystkich kanałów Telewizji Polskiej. Jaki jest tego powód?

Netia otwarte okno


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
GigaNagrywarka to usługa, które daje abonentowi Netii możliwość oglądania programów po emisji do 7 dni wstecz na ponad 40 kanałach, przewijani aprogramów 2 godziny do tyłu, nagrywania 100 lub nawet 1500 godzin na dowolnej liczbie kanałów jednocześnie i przechowywania programów przez 30 lub nawet 120 dni.

Netia tłumaczy w komunikacie brak możliwości nagrywania i przewijania kanałów TVP przyczynami niezależnymi od operatora. Natomiast rzecznik prasowy Netii, Karol Wieczorek, przekazał mediom, że operatorowi nie udało się porozumieć z nadawcą w tej sprawie. Jakie jest stanowisko TVP?

TVP informuje, że nie udzielała nigdy Netii praw do wykorzystania treści Telewizji Polskiej na polu eksploatacji polegającym na możliwości nagrywania w tzw. chmurze, cofania czy wznawiania odtwarzania. Dodaje, że nie udzielała ich m.in. dlatego, że Netia nie występowała o udzielenie takich praw. - W tym świetle jak najbardziej prawdziwe jest zatem stwierdzenie Rzecznika Prasowego Netii, Pana Karola Wieczorka, że „Nie udało się nam porozumieć z nadawcą w tej sprawie”, gdyż takie próby nie były przez operatora podejmowane - czytamy w oświadczeniu TVP.

W ocenie Telewizji Polskiej wyłączenie dostępu do treści w ramach funkcjonalności GigaNagrywarki jest zatem wyrazem zrozumienia przez operatora potrzeby uprzedniego uzyskania stosownych praw na dane pole eksploatacji treści. TVP informuje, że jest otwarta na rozmowy i na udzielenie możliwych licencji w ramach posiadanych praw.
 

Nadrzędnym celem nadawcy publicznego jest możliwie najszersza dystrybucja, powszechne udostępnianie treści widzom w całej Polsce i umożliwienie im dogodnego z nich korzystania. Telewizja Polska od lat współpracuje z operatorami kablowo-satelitarnymi także w zakresie usług nielinearnych i zawiera umowy umożliwiające taką eksploatację swoich treści. Dobrym przykładem jest współpraca z operatorem UPC Polska, gdzie audycje z programów TVP są dostępne w usłudze Replay. Także w usłudze vod.tvp.pl możliwe jest obejrzenie wybranych treści w modelu „na żądanie”.

Należy także nadmienić, że wszyscy widzowie odbierający programy Telewizji Polskiej zupełnie legalnie i niezależnie od operatora, z którym zawarli umowę czy sposobu odbioru, więc także w ramach bezpłatnej naziemnej telewizji cyfrowej, w ramach dozwolonego użytku osobistego mogą nagrywać swoje ulubione audycje z programów TVP z wykorzystaniem nośników będących na wyposażeniu ich gospodarstwa domowego i korzystać z tych nagrań w wybranym czasie

- podsumowuje w oświadczeniu TVP.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii IPTV


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Obejma kominowa mocna pojedyncza E863A - 5m

mocny uchwyt - obejma 5m na komin z pojedynczą opaską...

119 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 259 zł Więcej...

LNB Octo Fuba DEK 817 LTE

Markowy konwerter 8-wyjściowy Fuba to najwyższej jakości urządzenia tego typu...

265 zł Więcej...