reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Tydzień polskiego filmu” w HRT3 we współpracy z TVP

dodano: 2020-12-07 04:27 | aktualizacja: 2020-12-10 14:13
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP

HRT 3 HRT3 HTV 3 HTV3 W dniach 7-12 grudnia br., w efekcie współpracy Telewizji Polskiej, ambasady RP w Zagrzebiu i HRT (Hrvatska radiotelevizija), w kanale HRT3 (HRT - HTV3) wyemitowane zostanie pasmo „Tydzień polskiego filmu” („Tjedan poljskog filma”), w ramach którego widzowie zobaczą takie produkcje, jak „Powołanie”, „Gwiazdy”, „Żelazny most”, „Karski”, „Wenecja” i „Jasminum”. Emisja jest efektem podpisanego ostatnio porozumienia TVP z polskim Ministerstwem Spraw Zagranicznych (MSZ).

HRT 3 HRT3 HTV 3 HTV3


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
- Polska sztuka filmowa cieszy się ogromną popularnością i uznaniem na świecie. Polskie filmy są często nominowane i nagradzane najważniejszymi nagrodami filmowymi - uzasadnił decyzję chorwacki nadawca.

Tydzień filmów polskich potrwa od 7 do 12 grudnia br. w kanale HRT3. Z okazji przypadającej w tym roku 100. rocznicy urodzin świętego Jana Pawła II chorwacki nadawca postanowił rozpocząć cykl emisją filmu „Powołanie” w reżyserii Pawła Woldana, obrazu ukazującego drogę młodego Karola Wojtyły do ​​kapłaństwa (więcej tutaj).

Chorwaccy widzowie będą mogli zobaczyć także: „Gwiazdy” w reżyserii Jana Kidawy-Błońskiego (więcej tutaj i tutaj), „Żelazny most” Moniki Jordan-Młodzianowskej (więcej tutaj), „Karskiego” Magdaleny Łazarkiewicz, „Wenecję” w reżyserii Jana Jakuba Kolskiego (więcej tutaj) i „Jasminum” tego samego reżysera (więcej tutaj i tutaj).
 

- Realizacja tego przedsięwzięcia nie byłaby możliwa, gdyby nie praca i zaangażowanie ambasady RP w Zagrzebiu

- podkreśla Mateusz Matyszkowicz, członek zarządu TVP.

Cykl „Tydzień polskiego filmu”, promując polską kulturę za granicą, wpisuje się w zawarte w czwartek, 3 grudnia 2020 roku porozumienie pomiędzy Telewizją Polską i polskim Ministerstwem Spraw Zagranicznych. Głównym założeniem listu intencyjnego podpisanego przez Mateusza Matyszkowicza i sekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Szymona Szynkowskiego vel Sęka jest - jak czytamy w komunikacie - wzmocnienie pozytywnego wizerunku Polski i Polaków poza granicami kraju (więcej tutaj).
 
Marcin Walewski w filmie „Wenecja”, foto: TVP
Marcin Walewski w filmie „Wenecja”, foto: TVP
Szymon Szynkowski vel Sęk i Mateusz Matyszkowicz podpisali porozumienie Ministerstwa Spraw Zagranicznych i TVP, foto: Tymon Markowski/Ministerstwo Spraw Zagranicznych
Szymon Szynkowski vel Sęk i Mateusz Matyszkowicz podpisali porozumienie Ministerstwa Spraw Zagranicznych i TVP, foto: Tymon Markowski/Ministerstwo Spraw Zagranicznych

„Tydzień polskiego filmu” - emisja od poniedziałku, 7 grudnia 2020 roku w HRT3.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...

Kabel HDMI biały płaski 2.1 8K UHD 3,0m

Płaski, biały kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1...

79 zł Więcej...

Przepust dachowy średnicy 48mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 48mm

89 zł Więcej...