reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Tydzień polskiego filmu” w HRT3 we współpracy z TVP

dodano: 2020-12-07 04:27 | aktualizacja: 2020-12-10 14:13
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP

HRT 3 HRT3 HTV 3 HTV3 W dniach 7-12 grudnia br., w efekcie współpracy Telewizji Polskiej, ambasady RP w Zagrzebiu i HRT (Hrvatska radiotelevizija), w kanale HRT3 (HRT - HTV3) wyemitowane zostanie pasmo „Tydzień polskiego filmu” („Tjedan poljskog filma”), w ramach którego widzowie zobaczą takie produkcje, jak „Powołanie”, „Gwiazdy”, „Żelazny most”, „Karski”, „Wenecja” i „Jasminum”. Emisja jest efektem podpisanego ostatnio porozumienia TVP z polskim Ministerstwem Spraw Zagranicznych (MSZ).

HRT 3 HRT3 HTV 3 HTV3


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
- Polska sztuka filmowa cieszy się ogromną popularnością i uznaniem na świecie. Polskie filmy są często nominowane i nagradzane najważniejszymi nagrodami filmowymi - uzasadnił decyzję chorwacki nadawca.

Tydzień filmów polskich potrwa od 7 do 12 grudnia br. w kanale HRT3. Z okazji przypadającej w tym roku 100. rocznicy urodzin świętego Jana Pawła II chorwacki nadawca postanowił rozpocząć cykl emisją filmu „Powołanie” w reżyserii Pawła Woldana, obrazu ukazującego drogę młodego Karola Wojtyły do ​​kapłaństwa (więcej tutaj).

Chorwaccy widzowie będą mogli zobaczyć także: „Gwiazdy” w reżyserii Jana Kidawy-Błońskiego (więcej tutaj i tutaj), „Żelazny most” Moniki Jordan-Młodzianowskej (więcej tutaj), „Karskiego” Magdaleny Łazarkiewicz, „Wenecję” w reżyserii Jana Jakuba Kolskiego (więcej tutaj) i „Jasminum” tego samego reżysera (więcej tutaj i tutaj).
 

- Realizacja tego przedsięwzięcia nie byłaby możliwa, gdyby nie praca i zaangażowanie ambasady RP w Zagrzebiu

- podkreśla Mateusz Matyszkowicz, członek zarządu TVP.

Cykl „Tydzień polskiego filmu”, promując polską kulturę za granicą, wpisuje się w zawarte w czwartek, 3 grudnia 2020 roku porozumienie pomiędzy Telewizją Polską i polskim Ministerstwem Spraw Zagranicznych. Głównym założeniem listu intencyjnego podpisanego przez Mateusza Matyszkowicza i sekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Szymona Szynkowskiego vel Sęka jest - jak czytamy w komunikacie - wzmocnienie pozytywnego wizerunku Polski i Polaków poza granicami kraju (więcej tutaj).
 
Marcin Walewski w filmie „Wenecja”, foto: TVP
Marcin Walewski w filmie „Wenecja”, foto: TVP
Szymon Szynkowski vel Sęk i Mateusz Matyszkowicz podpisali porozumienie Ministerstwa Spraw Zagranicznych i TVP, foto: Tymon Markowski/Ministerstwo Spraw Zagranicznych
Szymon Szynkowski vel Sęk i Mateusz Matyszkowicz podpisali porozumienie Ministerstwa Spraw Zagranicznych i TVP, foto: Tymon Markowski/Ministerstwo Spraw Zagranicznych

„Tydzień polskiego filmu” - emisja od poniedziałku, 7 grudnia 2020 roku w HRT3.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum Nytro Box Plus HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

119 zł Więcej...

Stacja pogodowa IMETEO P1

Stacja pogodowa Technisat IMETEO 1P

139 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

59 zł Więcej...
reklama