reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Bezpłatny pakiet bajek w TVP VOD

dodano: 2020-12-07 12:00
autor: Jerzy Kruczek | źródło: TVP/satkurier.pl

Wiking Tappi TVP VOD przygotowało mikołajkową niespodziankę dla najmłodszych użytkowników. Od 6 grudnia udostępnia bezpłatny pakiet ulubionych i wartościowych animacji, dzięki których dzieci uczą się własnych emocji i odkrywają świat. Wśród tytułów jedne z najlepszych polskich bajek: „Agi Bagi”, „Mami Fatale”, „Rodzina Treflików” czy „Wiking Tappi”. Do tej pory produkcje te były dostępne wyłącznie w Strefie ABO – bez dodatkowych opłat w ramach abonamentu RTV lub za opłatą miesięczną dla pozostałych użytkowników.

Rodzina Treflików / TVP
Rodzina Treflików


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„Wiking Tappi” mówi o tym, że dobro jest w każdym z nas. Tappi, obrońca Szepczącego Lasu i jego mieszkańców, jest nietypowym przedstawicielem swojego rodu – zamiast miecza wspaniale „włada” uśmiechem i życzliwością, dzięki którym pozyskuje przyjaciół i zjednuje wrogów, powodując ich przemianę. Twórcy zadbali o cały wachlarz baśniowych postaci – smoki, skrzaty, olbrzymy, trolle, elfy czy pradawne duchy lasu to wspaniała uczta dla oczu. W roli dobrodusznego Wikinga – Piotr Fronczewski.

Jak ze starszej pani zrobić superbohaterkę? To proste – wystarczy być energiczną babcią, która wspaniale gotuje i ratuje z opresji przyjaciół za pomocą …eksperymentów kulinarnych! „Mami Fatale” przenosi nas do czasów dzieciństwa, sielskiej wsi, babcinego jedzenia i dobrej zabawy przy wspólnym przyrządzaniu zdrowych posiłków. W warstwie plastycznej twórcy puszczają oko także do rodziców – wprawny kinoman znajdzie tu nawiązania do „Jurassic Park”, „Gwiezdnych wojen” czy „Piątego elementu”.

„Agi Bagi” przekazuje w prosty sposób często trudne problemy związane ze środowiskiem i ekologią. Opowiada o „dwustronnej” planecie Agi Bagi zamieszkałej przez Agingów i Bagingów, którzy dzięki współpracy dbają o równowagę całego ekosystemu. Na szczególną uwagę zasługuje postać sprowadzającej problemy żarłocznej i lekkomyślnej „Gadziny” i genialny dubbing. Obraz wysmakowany kolorystycznie, z dowcipnymi dialogami i wpadającymi w ucho piosenkami.

„Rodzina Treflików” to zrealizowany w technice animacji lalkowej musical o przygodach rodziny sympatycznych stworków, błyskotliwy i zabawny, promuje m.in.: tolerancję, przyjaźń i rodzinne więzi. Tutaj król i królowa osobiście robią zakupy w sklepie spożywczym, a ciocia jest czarownicą, która lata na miotle. Za reżyserię odpowiada m.in. Marek Skrobecki – współtwórca oscarowego „Piotrusia i wilka”. W piosence tytułowej – Natalia Kukulska.

„Pamiętniki Florki” pokazują świat z perspektywy kilkuletniego dziecka – w tej roli ryjówka Florka, która nie do końca dowierza tłumaczeniom dorosłych i sprawdza wszystko sama, dochodząc do własnych, niekoniecznie słusznych wniosków. Uczy się nazywać i rozumieć najprostsze rzeczy, oswajać emocje. W animacji ważną rolę pełni rodzina – oaza spokoju i bezpieczeństwa. Dzięki niej Florka czuje się kochana i ma odwagę do zadawania ciągłych pytań.

Dzieci uwielbiają odkrywać codziennie coś nowego. Taki jest Heniś – rezolutny i wesoły bohater wciągającej animacji „Dzień w którym Heniś poznał…” – raz odkrywa księżyc, raz wieloryba, innym razem samochód. Nie są to jednak – jakby się mogło wydawać – takie... zwykłe odkrycia. W każdym z nich jest coś ekscytującego i tajemniczego. Podobnie w „Tupcio Chrupcio” – widzimy tytułowego bohatera, jak poznaje nowe rzeczy, stawia czoło trudnościom i lękom, uczy się samodzielności. To doskonały film o tym, że zawsze jest wyjście z sytuacji, zwłaszcza kiedy mądrzy rodzice są tuż obok.

Powyższe tytuły dołączają do obszernej bezpłatnej biblioteki TVP VOD produkcji dla dzieci w różnym wieku, z najpopularniejszymi bajkami – znajdziemy tu m.in. „Bajeczki Maszy”, „My Little Pony”, „Super Wings”, „Ricky Zoom”, „Miś Fantazy” czy kultowe tytuły „Reksio” i „Bolek i Lolek”.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Nakładka dachówka - ceglasta

Nakładka uszczelniająca poszycie dachu przy maszcie.

85 zł Więcej...

Przepust dachowy średnicy 90mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 90mm

220 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

79 zł Więcej...
reklama